Bitva o Občana Kanea (TV film)

The Battle Over Citizen Kane

Dokumentární

USA, 1995, 108 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Dokument(7.1.2005)

Vyčerpávající. Člověk se hodně dozví i o Hearstovi.(24.4.2010)

Pěkný dokument, který se nesnaží fascinující vznik Občana Kanea přibarvovat víc, než bylo nutné, za což si určitě zaslouží obdiv. Ale přece jenom... naznačovat, že Welles po Občanu Kaneovi už nic nedokázal, je trochu (trochu víc) přehnané.(19.9.2011)

"WE'RE BORN ALONE, WE LIVE ALONE, WE DIE ALONE. ONLY THROUGH OUR LOVE AND FRIENDSHIP CAN WE CREATE THE ILLUSION FOR THE MOMENT THAT WE'RE NOT ALONE." --------------- Absolútna povinnosť pre milovníkov diskutabilne najlepšieho filmu všetkých čias, zázraku filmových dejín, opusu menom Občan Kane. Doku mapuje život Orsona Wellesa, pôsobenie v RKO, vznik ikony, čo bolo po ňom, ale najmä a primárne vzťah snímku k mediálnemu mogulovi Hearstovi a následný 'aftermath' po jeho vydaní. Dokumentov o filme samotnom existuje mnoho, o tomto pochybujem, že ešte nejaký. --------------- P.S.: Opäť vďaka Slasher.(25.5.2019)

Režie : Michael Epstein a Thomas Lennon. Scénář - Richard Ben Cramer a Thomas Lennon. Parádní dokument skrze archiv.(14.8.2011)

Nedozvěděl jsem se nic, co jsem nevěděl už předtím. Oceňuji však zajímavé archivní záběry z Hollywoodu i z života W. R. Hearsta.(27.9.2011)