Pevnost Šanghaj

• Čína Shang hai bao lei (více)

Mladík se zblázní do odvážné vojevůdkyně a brzy se při obraně Země vydá v jejích šlépějích, aby chránili Zemi před mimozemšťany usilujícími o drahocenný zdroj energie. (Netflix)

Hemlock

Tak na ten starý dobrý Den nezávislosti, se kterým byla tato čínská jednohubka dost podobná (jak dějově tak i finálním protiútokem) to sice ani náhodou nemělo, ale rozhodně to stálo za shlédnutí. Já tydle sci-fi oddechovky můžu a Shanghai Fortress si rozhodně pár nadšenců získá - 60 %. ()

Kimkong

Pořád se tu jen zpravují štíty a střílí se po robotech. Nevíme nic o zdroji energie ani o protivníkovi. Je celé blbě vymyšlené. ()

Tempest

Spíše průměrnější sci - fi dílko z dílny čínských tvůrců. Zvláštní efekty jsou docela ucházející, ale sám příběh za moc nestojí. Nikdy jsem moc nepřišel na chuť asijské kinematografii a ani tento film mě nepřesvědčil o opaku. Hlavní linií příběhu, mimo boje s mimozemskými vetřelci, je jakási podivná lovestory, která je jak z červené knihovny. Je to takový čínský "Den nezávislosti", ale ani ti emzáci nejsou nijak zvláštní. Vlastně je vůbec neuvidíme, jen jejich drony, a z celé jejich kosmické lodi je vidět tak maximálně špička. A když k tomu připočtu průměrné herecké výkony, nemohu hodnotit více než 55%. ()

karnifex

Film, který začíná (sic!) titulkem "O mnoho let později", nemůže být špatný! Ale teď vážně: příběh je sice slabší (tak sotva na úrovní průměrné akční PC hry), ale výprava nádherná (ať už architektura budoucí Šanghaje nebo vnitřní sci-fi prostředí), výrazná barevnost až oslňující a postavy sympatické (i když věřím, že naši "demokratičtí" senátoři a spol. by pro jistotu z ideologických důvodů raději fandili mimozemšťanům). Občas mi snímek připomněl Hvězdou pěchotu - samozřejmě bez jakékoliv subverzní linky (bohužel). Nevím, jestli je film i dabovaný, ale rozhodně doporučuju v původním znění - pro asijské jazyky mám slabost, obzvlášť v akčňácích.. ()

Mukade

moje hodnotenie nie je asi úplne objektívne lebo som veci čo ma nebavili alebo iritoval popreklikával het (: _________ wiki: "Reception: ---- Douban, a major Chinese media rating site, gave the drama 3.2 out of 10. The film received mainly negative reviews. Viewers lamented on Sina Weibo that it is not a sci-fi film but a half-baked love story with a few sci-fi elements. One popular comment circulating online reads: "If we say The Wandering Earth opened a door for China's domestic-made sci-fi films, then I'd say Shanghai Fortress shut the door." Director Teng Huatao apologized on Sina Weibo for letting viewers down. Screenwriter and original novel writer Jiang Nan also apologized online, particularly to the fans of his book who were bitterly disappointed after waiting so many years for the film. On August 13, 2019, the producer apologized for stealing original video material from Shawn Wang." ()

AmunRa

Jedna hvězda za odvahu autorů a druhá za Qi Shu, která z toho ansámblu je jediná herečka. Scénář přetéká patetickým hrdinstvím a sebeobětováním za vlast, s čímž v tradičně cynickém ČR nikdo nepochodí. Bohužel prakticky chybí příběh, protože "vletíme tam a pobijeme je" a romantické dějová linka se za příběh považovat nedají. Logika dostává příšerně na frak. Dlouhé minuty čistě cgi jsou nudné i u američanů, kteří cgi umí daleko lépe. O kvalitách herců jsem se již zmiňoval - Qi Shu je jediná na pochvalu, bohužel času jí autoři moc nedali. Jako 45 minut jednoho dílu hraného anime seriálu by to obstálo, ale na film to rozhodně nemá. ()

Pavlo

Lepšia alternatíva než Battle Los Angeles - horšia než oba Dni nezávislosti. Na čínske pomery dobrá úroveň spracovania - horšie je to s dejovými vzťahovými linkami a kopcom nelogickosti počas celého filmu. I herecké výkony boli dosť mdlé. Na jedno popcornové pozretie OK. ()

Karel321

Čína je nejlepší na světě, má nejlepší zbraně. Američani jsou neschopní pitomci. To je ideologický obsah filmu. Jinak animace jako Wolfenstein 3D z roku 1990. ()

goauld

Tak se nám tu rozmáhá takový nešvar - cpát za každou cenu nějakou romantickou linku do děje. V tomto případě to "bolí" o to víc, že zrovna čínani s tím nemají (narozdíl od amíků) v podstatě žádné zkušenosti a o to víc je to nerealistické. Kdyby do sci.fi děje o záchranu země netahali milostné hrátky a melancholický klavír, tak by tomu dal přecejen lepší hodnocení. Já chápu, že v US filmech musí V KAŽDÉM filmu být alespon jedna z následujícíh klišé: US vlajka, patos, baseball, US footbal, basketball (černý! - nejlépe u nějakého plotu), romantická linka (tam už jsem si na to zvykl), nicméně v asijských filmech máme povětšinou patriotismus, válečné nadšení alá urááá a... akci. Možná z tohoto důvodu jsem asijskou produkci celkem i vyhledával, protože se tam "nesexovalo", nebo nelíbalo ve vypjatých situacích... A ejhle - zrovna tento "mor" už zasáhl i Čínu. Co může diváka otrávit více, než zamilované pohledy očí při válečné vřavě... Zlý emzáci počkají... ted je třeba si říct: Já tě miluji, já tebe taky! vezmeš si mě? Vezmu si tě, vezmeme se až po válce, ale ted ... bojuj!!! Pak náhle jeden z nich umírá a pateticky tklivý klavír do toho.... No sorry, ale na to já nejsem zvědavý... Takže rychle FF a zbytečnost přeskočit. Jinak se na to (i přes celkem děsné CGI jak z nějaké PC gamesky roku 2002) dalo koukat. Samozřejmě je tam docela dost nejasností (energie se rozmnožuje?? jak?; mateřská lod si vplová do ochranného štítu jako by se nechumelilo ... a to hnedle několikrát; město se propadne do země a co teda chtějí obnovovat; roboti vs kulky z "primitivních" bouchaček atd...), nicméně - je to sci-fi takže brát vše s dostatečnou rezervou. ()

Hlas Boží

Jednu hvězdu tomuto dílku jen za vizuální stránku. Ta nebyla špatná, ale způsob vyprávění a milostná linka ten film sráží do temnot. Ani soundtrack mě nenadchl. Velká škoda. ()

podlet

Mno, kdyby to nebylo plný plitkýho romantickýho patosu, což je ale součástí těhle asijskejch veledíl, tak to zas tak hrozný neni. Trochu mi to připomnělo tu ruskou kopii Avengers :D ()

Majo.evans

Jedna hviezda len za tie čínske baby.Ako naozaj.Neviem,či je to len mnou alebo,že sme Európania ale mne sa tieto čisto šikmooké filmy nepáčia.Celý film je umelý,digitálny,nudný a trápny.Herecké výkony,dej je o ničom.Asi nás tí šikmooký za pár rokov prevalcujú,čo sa týka technológií ale toto naozaj nevyšlo. ()

JancakV

Mix sci-fi a romantiky. Amíci umí mnohem horší kousky, i když tohle tak špatné nebylo. Nesrovnalosti časové, nelogické činy, nevyrovnané schopnosti postav a účinky zbraní (vždy podle toho co potřebovali ve scéně) jsou stejně špatné jako ve většině amerických "bijáků". Koneckonců například DC jimi třeba oplývá bohatě. Romantiky tam bylo trochu přes míru, ale myslím, že to stojí za skouknutí, a mrzí mě, že nemohu dát 4*. Mimochodem popisek spojleruje úplný závěr (romantické vyústění) filmu. To se fakt nepovedlo. ()

Hornet.CZ

51% / Jak již zde někdo psal, tento film se dá označit jako "Den nezávislosti po čínsku", sice ne doslovně ale je tomu příbuzné. Ohledně filmu jako takovému mohu říci to, že jde celkově o průměrný film, který nemohu tvrdit, že byl špatný, viděl jsem totiž mnohem horší. Efekty a CGI je sice místy dost zastaralá ale jde to, herecké výkony jsou na velmi dobré úrovni a člověk je schopen s postavami i soucítit či se do nich vžít, asi největším kopancem do zádě je scénář, ten je mnohdy prostě chudý, mimo emocionální linku není příliš dobrý a většinou útoky mimozemšťanů či některé scény působí debilně. Dobrý dojem avšak na mě udělala i hudba a kamera, které byly velmi dobré taktéž. Podle mě na Čínu víceméně skvělá práce a tento film hravě pohřbí celou tvorbu SyFy i Asylum, sice ano v tomto filmu je i docela vidět pro jakou zem to je a ve které se to točilo ale s tím je třeba počítat. ()

sourekm

Taková čínská verze Den nezávislosti (1996)Den nezávislosti (1996) Bohužel roboti jsou tam trochu nemotorní a nostalgické zakončení je poněkud dlouhé. Myslel jsem si, že po těch pěti letech přijde ještě dohra a ono je to jen vyrovnávačka se s rozhodnutím. Neříkám, že to tam nepatří, ale něco tomu chybí, jelikož tohle akorát vede k tomu, že to divák típne než přijdou titulky. ()