V r. 1941 se v týlu postupujících Němců vedle spousty dalších obklíčených vojáků Rudé armády pohybuje také nemilosrdný mstitel s náramně přesnou muškou. Už si vysloužil i vlastní přezdívku – Rudý přízrak. (chamonix)

JanniV

Řemeslně natočená nenápadně nápadná ruská, potažmo/lehce rudá propaganda. Pokud to budete brát takto, tak se potrháte smíchy, když na konci najdete věnování neznámému vojínovi v angličtině uprostřed azbuky. Dneska, uprostřed ukrajinské krize, mi to spíš otvírá kudlu v kapse. Ne, že bych neuznával utrpení Rusů za války, ale ... co je moc, to je prostě moc. Musel jsem si pustit Kam orli nelétají, abych to nějak vyvážil. Nevzniknout to o dva roky dřív, tak to snad budu brát jako varování, že ruský voják/člověk je skoro neprůstřelnej, minimálně do doby, než ty k**** náckovský všechny postřílí. :D V jiné době bych to asi tak nestrhal. ()

Branique

Nečakal som od toho veľa, keďže ide o ruský film. Ale bol som nadšený. Proste taký western na ruský spôsob. Niektoré situácie vypálili úplne inak ako by divák čakal na základe typického Hollywoodskeho klišé. Čo dávalo filmu bonus navyše. Za mňa naozaj veľmi svieže prekvapenie. ()

Dendee

Jak to sesumírovat - Válečný western? Nebo eastern? Je to něco, jak kdyby Hodný, zlý a ošklivý zabloudili do druhé světové, muzikální doprovod obdobný jak od jednoho nejmenovaného Itala, vláčení po pláních, které nejsou tentokrát poušť, ale jsou zasněžené, dlouhé pohledy do očí s cukáním a k tomu akční jízda. Navíc mám rád Juru Borisova a tahle divná směsice funguje, takže  kombinace Tenkrát na východě a Pro hrst rublů uričtě udělá příjemnější večer. ()