Jakša: Nekompromisní operace

• Jižní Korea Yacha (více)

Čestný žalobce musí ve velmi nebezpečném městě prověřit elitní zásahový tým i jeho nechvalně známého velitele. Zaplete se přitom ale do smrtící války mezi špiony. (Netflix)

xxmurphyxx

Na parádu. Ďalšia potenciálna pecka z Kórey dojebná a znásilnená Netflixom. V krátkej dobe už druhý film, od ktorého som si sľuboval viac, ako som dostal. Ten pojebaný Netflix tu zas cítiť na sto honov a všetko, čo robí Kórejské veci tak kvalitnými a inými je potlačené, alebo absentujúce. Žiaden typický humor, žiaden neočakávaný plot twist, žiadna veľkolepá akcia ani zbesilé tempo, či hutná atmosféra. Len klasická, rutinérsky zvládnutá, jalová Netflix akcia bez nápadu a štýlu, nevybočujúca z priemeru. Nebyť to Kórejské, tak to asi ani nedopozerám a hodnotenie pôjde o jednu hviezdu dole. Od Kórejcov som osobne zvyknutý na oveľa, oveľa väčšiu kvalitu. ()

Mamlas

Abych pochopil, o co v tomhle zmatku jde, mi trvalo tak hodinu a půl. Všichni aktéři se tváří krutopřísně vážně, občas se tam kdosi pomlátí, kdosi postřílí. Podrobnosti neposkytnu, nebylo mi jasné kdo je kdo a o co komu jde. Každopádně, po vypnutí mozku, se na to dalo dodívat. A ke konci to začalo dávat i smysl. (35%) ()

Marze

Spionazni thriller s pavucinou intrik, s tajemstvim , lhanim a falesnymi sliby, vzajemnou neduverou, mucenim, unasenim a pipravami za ucelem dosazeni spravedlnosti. Nektere sekvence jsou zabavne, ale zapletka je slaba a postavy trochu nudne. Tvurci nevynalezli kolo, ale pouzivaji spionazni klise s nadsenim. ()

Zaks

Špióni všetkých krajín spojte sa! Kórejsky akčňák je plný „prekvapujúcich“ zvratov, ale aj celkom slušne zvládnutých prestreliek. Občas prídu vhod aj party zo sveta Jamesa Bonda či Jasona Bournea, nadmieru sa čerpalo aj z iných špiónskych filmov. Žiaľ, brutalita sa držala na uzde a kamera sa v kľúčových momentoch až príliš často pozerala iným smerom. Pre EU diváka zase naopak oceňujem výber hlavných protagonistov na oboch stranách a tak sme ich aj my mohli pomerne ľahko rozlíšiť. ()

Lacike

Akčniak plný špiónov a tajných agentov a nekonečnej hry na mačku a myš s tým, že sa úlohy protagonistov neustále obmieňajú. Zápletka je celkom v pohode ale spracovanie je také tuctové. Síce som bol zvedavý jak to celé skončí, ale postavy mi boli viacmenej ukradnuté. Dramatická stránka je málo intenzívna. A postava za každú cenu čestného prokurátora tam je tak nejak naviac a neustále len brzdí tempo, aby postavy jemu a divákovi zároveň vysvetlili čo sa momentálne deje a kto koho podrazil. No a akcie je síce dostatok, ale zase len taký ok tuctový štandard. Jak prestrelky tak občasné kratučké bitky. Je to zbytočne rýchlo zostrihané a málo štýlové. Brutalita nula bodov. Celkovo to je taký tuctový film z Netflixu na ktorý hneď po dopozeraní zabudnem. 6/10. ()