Reklama

Reklama

Jakša: Nekompromisní operace

  • Jižní Korea Yacha (více)
Trailer
Akční / Thriller
Jižní Korea, 2022, 125 min

Obsahy(1)

Čestný žalobce musí ve velmi nebezpečném městě prověřit elitní zásahový tým i jeho nechvalně známého velitele. Zaplete se přitom ale do smrtící války mezi špiony. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Velmi rutinně a tuctově zpracovaná špionážní volovina z Asie. Je to korejské až na půdu. Zápletka sice zprofanovaná, ale to by nevadilo (co jiného by taky mohlo být ve špionážním filmu,že), nicméně děj je zmatený, jednotlivé postavy si počínají zcela protichůdně, sympatickou osobu by jeden hledal marně. Hudba hlasitá a nelibozvučná, v jádru nuda v číně. Za mne 30%. Mission impossible to nesahá ani po paty. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Film se sice snaží tvářit cyhtře až přechytrale, ale je blbej jak tágo. Některé věci jsou opravdu unikát. Hlavní hrdina občas figtí tak že by celá Asie dostala na prdel a občas zase je jak ortdoxní nebojovník. Akce s deratizéry na japonské amabsádě nebo kde, ta byla vymylšená asi po dvaceti pivech, protože opravdu tohle nemoh nikdo nmyslet vážně, ale legrační bylo že se to tvářilo jako dokonale plán s iq vyšším než nejvyšší množství. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Poměrně dobře scenáristicky napsaný akční thriller, ve kterém všechno souvisí se vším, čímž si nikdo nikdy není ničím jist. Máme tu policejní skupinu ve snaze dopadnou zločince metodami  úmyslně překračující zákon, jinak by nebylo možné svoji snahu dotáhnout do konce. Nemilosrdná spravedlnost v objektivním podání, i když ne zrovna originálním. Snaha tuto policejní jednotku zdiskreditovat určitým člověkem nakonec vede zcela jinam, neboť postupně přichází k poznání skutečného stavu věci. Pevný příběh, akce střídající akci, s nikým a ničím žádné slitování a na asijský film samozřejmě neúměrná brutalita. Ano, asijský film v celé své kráse. Zajímavostí je, že byť se jedná o snímek jihokorejský, příběh se odehrává v Číně. To nebývá zrovna obvyklé. V původním znění se střídá korejština, čínština a japonština a vcelku to vlivem daného příběhu atmosféře i hodně prospívá. Koncept příběhu si také krásně pohrává s divákem, neboť ten si hodně dlouho není jist, fandí-li té správné straně. Předvídatelnost vývoje děje však ale panuje, čímž se kapánek sráží filmová zábavnost, ale i tak se dá snímek užít. Tady se nic neponechává náhodě a naopak ráznost je motorem všeho dění. Typické asijské rvačky v akčních scénách obsaženy jsou, ale ne v takové ráznosti, jak by se mohlo očekávat. Není to film o bojovém umění, takže z tohoto hlediska nejsou obsaženy excelentní bojové zápasy. Snímek svá specifika ale má, takže akčně pojatý filmový zážitek přivést dokáže. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Akčniak plný špiónov a tajných agentov a nekonečnej hry na mačku a myš s tým, že sa úlohy protagonistov neustále obmieňajú. Zápletka je celkom v pohode ale spracovanie je také tuctové. Síce som bol zvedavý jak to celé skončí, ale postavy mi boli viacmenej ukradnuté. Dramatická stránka je málo intenzívna. A postava za každú cenu čestného prokurátora tam je tak nejak naviac a neustále len brzdí tempo, aby postavy jemu a divákovi zároveň vysvetlili čo sa momentálne deje a kto koho podrazil. No a akcie je síce dostatok, ale zase len taký ok tuctový štandard. Jak prestrelky tak občasné kratučké bitky. Je to zbytočne rýchlo zostrihané a málo štýlové. Brutalita nula bodov. Celkovo to je taký tuctový film z Netflixu na ktorý hneď po dopozeraní zabudnem. 6/10. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Jsem rád, že Netflix nakupuje filmy z Jížní Koree a tak dává lidem o nich více vědět, hlavně není potřeba čekat půl roku na anglické titulky, takže thumbs up, ale samotný film mi na poměry JK příjde jen lehce nad průměrem. Film se tváří jako kříženec Jamese Bonda a Mission Impossible v Korejském hávu, ale bohužel nedosahuje vysněné kvality, které nejspíš tvůrci zamýšleli. Herecky je to velmi našlapané, spousta známých jmen ( každého herce jsem viděl alespoň 5x jinde) Nejlepší postavou je Yaksa- Sol Kyung-gu, který vévodí agentům a dělá black ops mise, kterého příjde vyšetřovat prokurátor, který právě přijel do města- tahle hlavní postava mi zde příliš nesedla- nerd, který nic moc neumí, takové hrdiny já v akčních filmech nemusím. Město plné špiónů a intriků, což je téma, které mě baví, takže ty 2 hodiny utečou v pohodě, vizuálně je to opět Korejský standard, tedy vysoce kvalitní, a akce, té je jednak na můj vkus docela málo a hlavně mě moc nebavila. Na Korejské poměry tu prakticky chybí pořádný fight ( nože, ruce cokoliv), spíš se zde střílí, ale v PG 13- Ratingu, což nevím koho přestřelky bez krve dnes můžou bavit. Chybí mi tu ta špinavá, brutální a nekompromisní Korea, kterou mám nejradši, tohle je až moc uhlazené, fancy a především mainstream, takže na zadek si tentokrát nesedám, ale na 1 mrknutí pro fanoušky žánru to určitě nebolí. Příběh 3.5/5. Akce 3/5, Humor 1/5, Násilí 0/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 6/10. ()

Galerie (35)

Reklama

Reklama