Série(5) / Epizody(53)

misterz

Fantastický dokument o tom, ako jedlo pretváralo svet a na čom stojí konzumná spoločnosť. A o gigantoch, ktorí sa o to pričinili. Samozrejme, všetci z USA. No taká bola realita, kedysi vážne platilo, že Amerika je krajinou neobmedzených možností. Stačí len jeden jednoduchý nápad a môžete meniť svet. Nechcem byť pesimista, no žiaľ tak sa zdá, že dnes už podobné jednoduché nápady došli. Pozeralo sa na to výborne - o tom ako to bolo s kečupom, ako povznikali snickersky, milky way, marsky, KFC, mekáč..... No zaujímavé a obohacujúce pozeranie. Jediná výčitka je smerom ku niektorým hercom, ktorí miestami pôsobili trochu prkenne. Silný nadpriemer. 85/100 ()

slunicko2

Velmi zajímavý dokumentární seriál 1)  nás uvádí do historie lidského krmení posledních 150 let z amerického pohledu._____ 2)  Neškodilo by jednotlivé části poněkud zkrátit, často se informace zbytečně opakují a opakují._____ 3)  Oslavná epopej na potravinový konzumerismus přibližuje vznik a vývoj čokolády Hershey, kečupů Heinz, Kelloggových vloček, tyčinek Mars, Milky Way či Snickers, sýrů Kraft, brambůrků Lay, kuřat z KFC, hamburgerů McDonald´s, Coca Coly a dalších potravin. To jsem ale dostal najednou hlad..._____ 4)  Více než rozvláčný film bych uvítal knížku, která by informace ze seriálu stručně a přehledně zprostředkovala čtenáři. ()