Zahradníci

Epizody(4)

Minisérie Zahradníci vypráví podivný příběh zdánlivě obyčejného manželského páru, který se stane středem zájmu kriminalistů poté, co je na zahradě domu v Nottinghamu nalezeno několik mrtvých těl. Susan (Olivia Colmanová) a Christopher (David Thewlis) Edwardsovi už více než patnáct let utíkají před realitou. Poté, co Christopher zavolá domů své nevlastní matce, vyjde najevo jejich podíl na hrůzném zločinu, který nebyl po celých deset let odhalen. V průběhu vyšetřování, inspirovaného Susaninou posedlostí starými westerny a klasickou kinematografií, se dvojice stává hollywoodskými hrdiny ve svém vlastním milostném příběhu. (HBO Europe)

imarvin

Sérií kriminálních případů podle skutečných událostí máme v současné době nepřeberné množství. Některé jsou zpracovány dobře, některé hůře a pak jsou Zahradníci, kteří se všem ostatní zcela vymykají. Originálnější zpracování jsem ještě neviděl. A co víc, tahle originalita se mi přesně trefila do mého vkusu, a navíc každý díl přináší nějaký nový neotřelý nápad. Tedy „neotřelý“ pro formát kriminálky. Velkou radostí byl pro mě výkon Olivie Colman, (kterou jsem si oblíbil již v seriálu Koruna, anebo po boku Meryl Streepové v Železné lady) a Davida Thewlise (Lupin z Harryho Pottera). A i když to tu a tam lehce skřípe, za originalitu u mě jasných 5 hvězd. ()

jfaba

Nic zvláštního se tu neděje. Kromě, dle mého, skvělého hereckého výkonu obou hlavních představitelů. Jen za to dávám ***. Jinak je to o trochu divných lidech. Ale zvláštním způsobem natočeno. Jo bavilo mě to. ()

rigby

Zajímavě natočené, i když občas jsem trochu nechápal souvislost vsuvky. Jinak žádný zázrak, možná jako celovečerní film by to zaujalo víc než takhle roztahané. ()

bonovox

Malo to skvelý rozbeh ale v druhej polovici tvorcovia dosť natahovali čas. Hlavná dvojica po hereckej stránke perfektná. Ale aj tak radosť sledovať tieto staré kriminálne prípady. Tesne pod 70% ()

hony23

Hodně bizarní manželský pár začne vyšetřovat policie, která na zahradě jejich domu vykope 15 let staré mrtvoly. Celkem zajímavý krimi příběh se rozhodli tvůrci převyprávět velmi osobitým způsobem, který asi nebude každému divákovi vyhovovovat. Jelikož jsou hlavní postavy bláznivými fanoušky starých westernů, jsou i některé pasáže seriálu vsazeny do westernových kulis. Přes dobré herecké výkony mě tato minisérie nenadchla. ()

rostsoft odpad!

Toto neskutečně nudné dílo bych nazval velkou filmovou katastrofou. Nevím, na co si to filmaři hráli, ale nebyl to ani film, ani dokument, spíše nějaká fraška, která se opírá o skutečnou událost. Myslím si, že celá tato událost nemá potenciál na to, aby byla zfilmována, proto tedy vůbec nechápu, proč takový seriál vůbec vznikl. Ani herecké výkony nebyly nic moc, i když podstatě nevím, jestli za to nemůže spíše naprosto katastrofální scénář. Ono, jak se říká, kde nic není, ani smrt nebere. ()

alienable

Ne, nejedná se o tupě zpracovaný true crime, kdy všechno víte dopředu a na konci si to jen potvrdíte. Sledujete fúzi detektivky, snových scén a černé komedie, která se místy z filmu mění na divadlo. Vystupování z děje do divadelních (vlastně filmových) kulis jen přidávalo na sugestivnosti vyprávění. Olivia Colman je jedna z nejlepších ostrovních hereček. Britové zkrátka uměj! Pátou hvězdu přidávám ke zvýšení ratingu, ve skutečnosti silný čtyři. ()