Praha (E03) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2019, 26 min

Petr Krejčí

Zdeněk Susa

Zdeněk Susa (mod.), Matěj Ruppert (mod.)

Jo, tak od tohoto dílu to má celkem koule. Ruppert je vtipnej a ty animace taky. Kdyby to nebylo ryze český téma tak by se to dalo vyvážet.(3.11.2019)

Jednoznačně nejvtipnější díl - spousta suchých hlášek, vědeckých tvrzení o polidštění člověka, o gravitaci pivovaru působící na Einsteina, Němci pochcaných domech, nejdokonalejší jsou ty o sochách buditelů v sedící poloze atd. Jediný problém, že to moc o pražských pivovarech není. Představí se v úvodu samozřejmě Staropramen, v rychlém sledu jednou fotografií proběhneme těch pár zavřených (Vinohradský, Libeň, Holešovice, Braník), dostaneme se k Flekům, zjistíme, co je hvozd a že v Dejvicích z pivovaru udělali kostel, pak už navštívíme jen hospodu U Pinkasů (ale třeba U zlatého tygra či U černého vola ne) a úplně nakonec, aby se neřeklo, obnovený pivovar v Břevnovském klášteře. Nechápu, proč zde nebyl Strahovský pivovar, Novoměstský, Pivovarský dům v Ječné, z těch zavřených třeba Černý pivovar na Karláku nebo Nuselský, který patřil k pověstným ve městě, případně se mohlo něco říct o zavřených pivovarech, kam chodily slavné osobnosti (protože ty nechodily jen k Flekům nebo Pinkasům). Prostě - dnes to o pražských pivovarech, i když mne tento díl pobavil nejvíc - příliš nebylo.(30.9.2019)