Misyeon paseobeul

Čínska tajná agentka Da-hee (Seon-Bin Lee) dostane informáciu, že do Kórey je pašované veľké množstvo ilegálnych zbraní, a je na nej celú záležitosť prešetriť. Stretáva sa s Woo Su-hanom (Yeong-kwang Kim), ktorý jej má pomôcť, ale kvôli jeho nevýrazným schopnostiam sa dostávajú do rozbrojov a hádok. Keď sú však zakrátko zavraždení obaja ich svedkovia, oni sami sa stanú hlavnými podozrivými. Podarí sa im odhaliť nebezpečný gang a vyviaznuť v nebezpečnej situácii bez ujmy? (Arsenal83)

EvilPhoEniX

Korea jede!!! Tohle je fakt milé překvápko na styl Spy se Stathamem. Film má výborný a poměrně originální příběh o tajné agentce, která je vyslána svým vedením na vražednou misi proti pašerákům zbraní a pomoct jí má druhý tajný agent, jenže ten je zrovna v nemocnici a v kanceláři přespává někdo jiný ( Kim Yeong-kwang) a ten nutně potřebuje peníze a tak předstírá, že je tím agentem on. Výborná akční komedie, která nedisponuje typickým trapným asijským humorem, ale je to podáno opravdu vkusně a chemie mezi dvěma hlavními hrdiny funguje bezvadně. Hlavní hrdina byť předstírá, že je agentem, tak naštěstí není úplně nemehlo ( je bývalý mariňák a expert na close knife combat), takže když došlo na akci je to sakra nářez. První hodina je podána trochu odlehčeným stylem, ale i ta nabízí dvě slušné přestřelky, ale jakmile se film blíží k finále, tak jsem byl šokován, co začínající režisér a mnou neznámý herec předvádí! Ve finále jde hlavní hrdina proti záporákovým poskokům 1 v 1 a naštěstí se to vydalo drsnější cestou. Výborné duely s nožem, které dají zavzpomínat na kultovní Man from Nowhere. Dynamická, efektní a rychlá výměna chvatů, přesně to proč Koreu máme všichni rádi. Nečekaně velmi dobré. 8/10. ()

Lacike

Za mňa veľká nuda. Hlavný hrdina je nesympatický a ona je nevýrazná. Chémia medzi nimi nulová. Dialógové scény ma vôbec nebavili. No a akcia je na ázijské pomery priemerná a veľa jej tu nie je. Vo finále si chlapci pomeria, kto má väčší a ohybnejší nožík. No a keďže to sú aziati, tak žiadne veľké divadlo nepredvedú. Zaujala ma len Jackie Chanovská bitka v kuchyni. Jak sa bitka odohráva v kuchyni, tak to vždy stojí za to. Takže celkovo to je nudný podpriemer, ktorý nestojí za pozretie.  4/10. ()

Padme_Anakin

Zcela náhodně a naprosto neplánovaně jsem dnes „zakopla“ o tuhle akční komedii a přiznávám, že mi sedla jako dětská prdelka na nočník.. Ústřední dvojka mi byla sympatická, on byl takový roztomilý mamlas (občas na pohlavek či kopnutí pod koleno) a ona na začátku své kariéry, žádné zkušenosti.. Cením si té hravosti, tvůrce se evidentně dobře bavil, nebere se to vážně (název snímku napovídá) a ten žánrový mix skvělý, humor mně blízký, akce vydařená, zejména bitka v kuchyni a závěrečná „na nože“ mi brala dech.. A ještě douška.. ze srdce fandím a jsem na straně těch, kteří jsou podceňováni, vydáni na milost či nemilost svých nadřízených, v tomto případě vysláni na smrt.. ()

BoPo

Akčná komédia, ktorá naozaj splnila svoje poslanie. Akcia miestami až prekvapivo kvalitná. Myslím tým súboje jeden na jedného či jeden na x (a na žáner komédie nešetriace krvou). Nečakajte teda žiadne hollywoodské prestrelky a výbuchy. Hlavným kladom je dobre fungujúca ústredná dvojica a vybalancovaný humor, ktorý neskĺzne k trápnosti. Vzájomné nepochopenie a hašterenie funguje na výbornú a v kombinácii s akciou to zopár krát prinieslo naozaj vtipné momenty. Príbeh má hlavu a pätu, takže sa nemusíte báť nejakého zlepenca bitiek a hlášok. V mnohých smeroch oveľa lepšie než hollywoodské pokusy o akčnú komédiu typu Mr. & Mrs. Smith, Vrahouni či Tohle je válka! ()

Flopik

Takéto komédie mi strašne chýbajú a Kórea u mňa zas a znova boduje. Sympatická ústredná dvojka, ktorá má medzi sebou skvelú chémiu a na ktorú sa veľmi dobre pozerá. Ženská postava je teda kočka. Prvá hodinka je skôr kecacia a vtipná, no a posledných 40 minút je akčná pecka. Nečakal som, že pri komédii uvidím tak skvelú choreografiu súbojov. Na konci si to hlavný hrdina totiž rozdá telo na telo hneď s dvoma bossmi a k tomu so svojou kolegyňou zmasakrujú asi tak 30 nepriateľov. Po komediálnej stránke je to taktiež skvelé, aj keď s humorom sa mohlo ísť ešte troška ďalej. Prekvapivo je to aj celkom "brutálne" na pomery komédie. Koniec teda skvelý,ja by som si tam však predstavoval troška dramatickejšie prevedenie. U mňa ale silné 4* a tu by som hrozne chcel dvojku. Vrelo doporučujem. ()