Svůdná krása

• Itálie Io Ballo Da Sola (více)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

Arsenal83

Liv Tyler s Rachel Weiss vo filme ukážu viac tela než herectva. Hlavne prvá menovaná. A nie len oni, všetci si tam chodia na Adama a Evu, lebo režisér im tak nakázali, že to je vraj umenie. Žiaľ, aj to je cesta k väčšej kariére. Avšak príbeh bol najslabším článkom toho celého, čo som videl. Ak má ísť len o stratu panenstva jednej kočičky, to môžeme natočiť film z diskotékových záchodov, nepotrebujeme na to drahé talianske pobrežie. Jean Marais tu už ani nevedel, v čom hrá. ()

eraserhead666

Taky bych si zajel přijít o panictví na krásný italský venkov. Jenže tohle už jsem nějak prošvihl. Ještě mám v živé paměti, když šel tenhle film do kin, všude na něj běžely upoutávky a já, tehdy čerstvě plnoletý, si říkal, že to bude nějaká strašná intelektuálština zabalená v hávu lehkého erotična. A ona to vlastně i intelektuálština v erotizujícím hávu je, ale jsem rád, že jsem si na film ještě dalších 22 let počkal, protože teď ho dokážu mnohem lépe ocenit. V podstatě romantické drama o formálně dospělé dívce, která však až ono léto teprve vyzraje ve skutečně dospělou ženu. Nádherný letní příběh odehrávající se v úžasném prostředí, vyprávěný krásným jazykem nejen slov ale i obrazů a výtečně obsazený. V kukuči Liv Tyler se prostě utopíte, nástup postavy Rachel Weisz do příběhu je až nadpozemský, Sinéad Cusack je skvělá celý film, Marais pobaví a Irons tam sedí jako prdel na hrnec (v podstatě si dal jen takové lehké zahřívací cvičení pro o rok pozdější Lolitu). Ten film je jako obraz s cudně odhalenou dívkou ležící na letní louce. ()

kubilov

Okouzlující a sexualitou neposkvrněná americká dívka se vydává na letní prázdniny do Toskánska na osamělou usedlost plnou lidí, kteří se mezi sebou baví takřka pouze o mezilidských vztazích a sexu. Jediná otázka po přečtení perexu je že ve které minutě filmu o to ta mladá Lucy přijde? Hlavní roli hraje více než přesvědčivě Liv Tyler u které jsem musel projít celou její filmografii abych zjistil čím mě tak přitahuje a čím mě naopak v tu samou chvíli tak děsně sere. Nepřišel jsem na to ani po shlédnutí zřejmě jejího nejosobnějšího filmu (jak by také ne když režíruje Bernardo Bertolucci). Zkoumání fenoménu 'panenství' a co to pro mladou devatenáctiletou dívku znamená naprosto na jedničku, jen to tempo je občas příliš zdlouhavé, ale co bych to byl za fanouška italského filmu kdybych o tu půlhvězdu nahoru nezaokrouhlil. Navíc při přítomnosti Jeremyho Ironse a poslední role Jeana Maraise. ()

Kosmik 1

Zcela průměrné romantické drama. V podvědomí lidí se dostalo převážně jen díky známým osobnostem, jinak by dle mého názoru zapadlo, jako spousta jiných nezajímavých dramat. Svědčí o tom i počet shlédnutí vzhledem k tomu, kdy byl film natočen. Výhodou je vidět nahou Rachel a mladičkou Liv. Jinak nevím, co bych vyzdvihnul. 50% Mimochodem tento film má opravdu zajímavý tag. :) ()

GOREGASM

Bernardo Bertolucci a jeho Svůdná Krása dopřejí divákovi poetický výlet na slunný italský venkov, který svou uvolněnou a se současným uspěchaným životem téměř neslučitelnou atmosférou příjemně pohladí (podobně jako kupříkladu Ridleyho Dobrý Ročník), přestože se v něm nic zásadního neřeší. Bernardo opět prokázal cit lovce talentovaných mladých hereček a svůdná kráska v rozkvětu Liv Tyler splácí Bertollucimu důvěru svým přirozeně magnetickým projevem, ve kterém se přes její rockový původ mísí půvabná míra elegance a dráždivé nevinnosti. Mezinárodně pestré a kvalitní obsazení i menších roliček zaslouží pochvalu a podporuje tezi, že umělecké charisma a pověst některých režisérů svedou zázraky. 70% ()

• Kniha Shirley Lowe „Uloupená krása“ byla napsána až podle filmu, jinak jde o původní Bertolucciho námět a o scénář od Susan Minot. (Tosca)
  • Pero, ktoré Lucy (Liv Tyler) používa pri písaní veršov, je Pilot V5 Hi-Tecpoint. (binmichal)
  • Natáčelo se v Toskánsku v Itálii. (BMW12)