Svůdná krása

• Itálie Io Ballo Da Sola (více)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

eraserhead666

Taky bych si zajel přijít o panictví na krásný italský venkov. Jenže tohle už jsem nějak prošvihl. Ještě mám v živé paměti, když šel tenhle film do kin, všude na něj běžely upoutávky a já, tehdy čerstvě plnoletý, si říkal, že to bude nějaká strašná intelektuálština zabalená v hávu lehkého erotična. A ona to vlastně i intelektuálština v erotizujícím hávu je, ale jsem rád, že jsem si na film ještě dalších 22 let počkal, protože teď ho dokážu mnohem lépe ocenit. V podstatě romantické drama o formálně dospělé dívce, která však až ono léto teprve vyzraje ve skutečně dospělou ženu. Nádherný letní příběh odehrávající se v úžasném prostředí, vyprávěný krásným jazykem nejen slov ale i obrazů a výtečně obsazený. V kukuči Liv Tyler se prostě utopíte, nástup postavy Rachel Weisz do příběhu je až nadpozemský, Sinéad Cusack je skvělá celý film, Marais pobaví a Irons tam sedí jako prdel na hrnec (v podstatě si dal jen takové lehké zahřívací cvičení pro o rok pozdější Lolitu). Ten film je jako obraz s cudně odhalenou dívkou ležící na letní louce. ()

hackstolle

Nevidim duvod, proc necim tomuto snimku ubirat. 1. posledni a skvela filmova role Fantomase, 2. naprosta neodolatelnost Liv, 3. paralelni deje a krasne prostredi kamerou na jednicku zachycene. Takze v podstate vse, co tu jiz bylo nize vyrceno. A ze to nejde ve filmu raz na raz? To by snad ani pri tomto nametu neslo. . . . Rad bych jeste zminil Mozartovu hudbu (i jinych), ktera ve filmu udelala sve. Pro me secteno a podtrzeno 90%. ()

Garch

Asi nejmilejší film od Bernarda Bertolucchoi, s éterickou Liv Tyler. Nádherné místo v Toskánsku, které je inspirativním útočištěm umělecké rodiny a jejich přátel. Obsazení je také vynikající. Především Donal McCann, ale i Jeremy Irons nebo Sinéad Cusack. Za vzpomínku stojí poslední role Jeana Maraise. "Stearling Beauty" je pohoda na opakované podívání. ()

josieaddms odpad!

K čemu se vůbec takovéhle filmy točí? Aby se tam všichni svlékli? Jak už úplně začínající Liv Tyler, tak i její kolegyně Rachel Weisz, tak postarší Sinéad Cusack? Aby si lidé říkali: oni vážně jsou ti Italští režiséři akorát žvanilové a úchylové? Aby byl na světě zase další film naprosto o ničem? Aby se mohli ubozí diváci sto třicet minut nudit? Já opravdu nevím. Liv je moc hezká, a je i dobrá herečka, ale na tohle fakt nemám žaludek. Bertolucci je opravdu režisér pouze plytkých prasáren, a já opravdu nevím co bych na tom měla cenit. Bylo to jen o holce která chtěla ztratit panenství, chovala se jako idiot, a obtěžovali ji postarší i mladší chlapíci z celého okolí, a ona i přesto byla úžasná. Taky vlastně, aby to mělo zápletku tak musela hledat svého pravého otce, o kterém bylo už od začátku jasné, který to je. Itálie je moc pěkné místo, ale na něco lepšího než na tuhle pseudo-romantickou pseudo-inteligentní slátaninu. Napsala to samozřejmě ženská což je vidět podle úrovně příběhu. Naprosto příšerný brak který nehodlám ani malinko obhajovat. ()

venca163

Zahlídnul jsem to někdy o Vánocích v televizi a tak mě zaujala ta nálada a ty barvy, že jsem se na to pak později v klidu podíval. Perfektní kamera. Moc víc toho už film nenabídne, příběh je vlastně prostý a celou dobu mě trochu ubíjelo, jak dlouho trvalo postavám zjistit to, co já už jsem dávno věděl. Asi ale od toho Bertolucciho ještě něco zkouknu. (75%) ()

• Kniha Shirley Lowe „Uloupená krása“ byla napsána až podle filmu, jinak jde o původní Bertolucciho námět a o scénář od Susan Minot. (Tosca)
  • Pero, ktoré Lucy (Liv Tyler) používa pri písaní veršov, je Pilot V5 Hi-Tecpoint. (binmichal)
  • Celosvětová premiéra proběhla 28. března 1996 v italském městě Siena. (BMW12)