Svůdná krása

• Itálie Io Ballo Da Sola (více)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

josieaddms odpad!

K čemu se vůbec takovéhle filmy točí? Aby se tam všichni svlékli? Jak už úplně začínající Liv Tyler, tak i její kolegyně Rachel Weisz, tak postarší Sinéad Cusack? Aby si lidé říkali: oni vážně jsou ti Italští režiséři akorát žvanilové a úchylové? Aby byl na světě zase další film naprosto o ničem? Aby se mohli ubozí diváci sto třicet minut nudit? Já opravdu nevím. Liv je moc hezká, a je i dobrá herečka, ale na tohle fakt nemám žaludek. Bertolucci je opravdu režisér pouze plytkých prasáren, a já opravdu nevím co bych na tom měla cenit. Bylo to jen o holce která chtěla ztratit panenství, chovala se jako idiot, a obtěžovali ji postarší i mladší chlapíci z celého okolí, a ona i přesto byla úžasná. Taky vlastně, aby to mělo zápletku tak musela hledat svého pravého otce, o kterém bylo už od začátku jasné, který to je. Itálie je moc pěkné místo, ale na něco lepšího než na tuhle pseudo-romantickou pseudo-inteligentní slátaninu. Napsala to samozřejmě ženská což je vidět podle úrovně příběhu. Naprosto příšerný brak který nehodlám ani malinko obhajovat. ()

andrii

Sluncem, létem, Itálií a tím pravým kavalírem políbená Liv Tyler v bertolucciovském atmosferickém obřadu ozdobné lehkosti bytí. Toskánský parfém bohémství prochvívá opojnost odpočinkového bezčasí umělecké smetánky. Slastná oáza líbivosti ovívá věk nevinnosti i sladce mámivou euforii oduševnělosti. Charisma bytí svléká onu virtuozitu nedotknutelnosti, onen vzrušující vánek času malin /ne/zralých. Excentricky živočišná, toužebně dráždivá rozkoš prchlivosti laská svůdný třepot erotična, opojný stisk milostných něžností a chválu oslav půvabů krásy de luxe ve všech jejích barvách a podobách. ()

dr.fish

Nikdy bych nevěřil, že to někdy napíšu ale je to už tak. Než si pustit italský film, to radši dva americké za sebou!!! Já těm Talošům prostě nerozumím. Na Svůdné kráse je to asi dobře vidět. Bertolucci ovlivněn světovým filmem v podstatě natočil "Americké nezávislé léto", ale právě ty italské kořeny z toho udělaly tak akorát "bakchanálie" a tím i frašku. Kdyby to točil Američan, mohl to být super film. Bertolucci je starý prasák, který ztrácí mužnou sílu, vilný stařec, který by rád plácal dospívající holky po prdelce a nejlíp, kdyby se před ním ještě vyčůraly. Je to film o režisérově nadrženosti bez schopnosti ji někde vybít, proto ty sexuální rádobyrituální obřady na té slavnosti, neustálá konverzace o sexu bez sexu. Já prostě Italy nechápu, asi o tom raději mluví, než by to skutečně dělali, a to je trápí. Nebo fakt nevím. Řekl bych, že ani sami herci si nebyli jistí co vlastně mají hrát, je to celé takové rozpačité. 55% ()

foundation

Priznavam sa ze Stealing Beauty ma podla obsahu nelakal ani trochu. Ale co sa da robit hrala tam moja oblubena Liv Tyler takze som sa do toho pustil. Dopadlo to asi tak ze vsetko kladne hodnotenie ktore som ochotny filmu dat je len a len za nu. Film sam o sebe je nudny roztahany pomaly. Dialogy sa vlecu vobec nedokazu zaujat. Takze tomu davam z mojej strany 40 percent ale vsetko to ide do postavy Lucy. Inak ma to naozaj vyslovene nebavilo. Pre mna film ktory nebyt Liv zapadol by do takeho prachu ze za par tyzdnov by som si nepamatal ze som ho videl. ()

mat.ilda

Terapie krásou, kde je každý záběr zátiším hodným malířova zvěčnění, symfonie vjemů s kouzly okamžiků, které umí dát pocítit i vánek, melancholie v plném slunci před zjihlostí večerů a radostí nocí, smíření s odchodem i panenská dychtivost, tiché bohémské bakchanálie v jednom z nejpůvabnějších koutů světa - tak krásně může být jen v ráji... nebo v Bertolucciho filmu. Give me a reason to love you - jo, mám ho mít. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 28. března 1996 v italském městě Siena. (BMW12)
  • Vo filme spomenú, že Lucy (Liv Tyler), má 19 rokov, čo je aj skutočný vek Liv Tyler v dobe natáčania filmu. (Insomnia)
  • Kniha Shirley Lowe „Uloupená krása“ byla napsána až podle filmu, jinak jde o původní Bertolucciho námět a o scénář od Susan Minot. (Tosca)