Svůdná krása

• Itálie Io Ballo Da Sola (více)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

bajunta

Krásné necelé dvě hodiny poetického rozjímání, pozorování, poznávání očima senzibilní devatenáctileté dívky. Film nenabízí expozici peripetií, kolizí či krizí, přesto není dějově chudý. Obrazy (pro mě především ty večerní) z usedlosti na italském venkově uprostřed olivových hájů doslova zahřeje. Perfektní a důvěryhodný výběr herců, nerušivé dialogy, mistrně klidně vedené opratě koně, který by mohl klidně cválat. Zůstává však v kroku a je tomu dobře. Jediná výtka: někdy mi ve filmu chybělo jako kontrapunkt něco normálního, z nadměrné umělecké levitace šla místy hlava kolem, a tak se divák sám musí držet při zemi. Proto 80 %. ()

Sejkorka

Velmi romantické, spousta známých herců, nádherné prostředí. Významná oddechovka. Jo, a pochopitelně krásná Liv. Co víc si přát ? PODRUHÉ 11-3-2024 Letní romantika o lásce a hledání, poezii a nádherné toskánské přírodě. A také o touze po prvním styku. Jí je 17 , jemu asi víc, určitě přes dvacet. Prožijí úžasnou noc při táboráku, jaký lepší čundr si přát. Díky, maestro Bertolucci.  Pozn. - hraje tu 40 letá Stefania Sandrelli = mlaďounká partnerka M. Mastroianniho z Rozvodu po Italsku. ()

maxim77

Dávám 5* za to, že jsem si film zapamatoval. A to jsem to viděl před těmi 20 lety. Kolik je jiných filmů, které ani nevím, že jsem je vůbec viděl. ()