Svůdná krása

• Itálie Io Ballo Da Sola (více)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

GOREGASM

Bernardo Bertolucci a jeho Svůdná Krása dopřejí divákovi poetický výlet na slunný italský venkov, který svou uvolněnou a se současným uspěchaným životem téměř neslučitelnou atmosférou příjemně pohladí (podobně jako kupříkladu Ridleyho Dobrý Ročník), přestože se v něm nic zásadního neřeší. Bernardo opět prokázal cit lovce talentovaných mladých hereček a svůdná kráska v rozkvětu Liv Tyler splácí Bertollucimu důvěru svým přirozeně magnetickým projevem, ve kterém se přes její rockový původ mísí půvabná míra elegance a dráždivé nevinnosti. Mezinárodně pestré a kvalitní obsazení i menších roliček zaslouží pochvalu a podporuje tezi, že umělecké charisma a pověst některých režisérů svedou zázraky. 70% ()

andrii

Sluncem, létem, Itálií a tím pravým kavalírem políbená Liv Tyler v bertolucciovském atmosferickém obřadu ozdobné lehkosti bytí. Toskánský parfém bohémství prochvívá opojnost odpočinkového bezčasí umělecké smetánky. Slastná oáza líbivosti ovívá věk nevinnosti i sladce mámivou euforii oduševnělosti. Charisma bytí svléká onu virtuozitu nedotknutelnosti, onen vzrušující vánek času malin /ne/zralých. Excentricky živočišná, toužebně dráždivá rozkoš prchlivosti laská svůdný třepot erotična, opojný stisk milostných něžností a chválu oslav půvabů krásy de luxe ve všech jejích barvách a podobách. ()

foundation

Priznavam sa ze Stealing Beauty ma podla obsahu nelakal ani trochu. Ale co sa da robit hrala tam moja oblubena Liv Tyler takze som sa do toho pustil. Dopadlo to asi tak ze vsetko kladne hodnotenie ktore som ochotny filmu dat je len a len za nu. Film sam o sebe je nudny roztahany pomaly. Dialogy sa vlecu vobec nedokazu zaujat. Takze tomu davam z mojej strany 40 percent ale vsetko to ide do postavy Lucy. Inak ma to naozaj vyslovene nebavilo. Pre mna film ktory nebyt Liv zapadol by do takeho prachu ze za par tyzdnov by som si nepamatal ze som ho videl. ()

tomtomtoma

Film, který je postaven na ukazování hezké tvářičky Liv Tyler v roli Lucy. Lucy přijíždí na italský venkov, aby se mohla přeměnit z naivního romantického dítěte v dospělou krásnou ženu, po které všichni slintají. Film, kde kromě své vysněné lásky (to je jejím hnacím motorem pobytu zde, protože nemůže zapomenout na polibek, který zde dostala před 4 lety a chce mu roztáhnout nohy. Naštěstí brzy zjistí, že to byl klam a najde toho pravého, kterému může dát věneček), nalezne také svého biologického otce. Film, kde hraje Jeremy Irons a Jean Marais. Dalo se na to koukat jen kvůli hezké tváři Liv Taylor. Nechápu, že něco takového může být přijímáno tak vřele, myšlenka, děj, kulisy o ničem. Bertolucci, styď se! ()

Pavkan

Svůdná krása je film, jehož prostřednictvím jsem si zamiloval Toskánsko. Ať se na něj podívám v kteroukoliv roční dobu, tak líně příjemná atmosféra mě vždycky aspoň na chvíli pohltí a mám pocit, že venku koncertují cikády a ve stínu olivovníku se kochá jsoucnem Liv Tyler, jak jí táta Steven stvořil. ()

• Vo filme spomenú, že Lucy (Liv Tyler), má 19 rokov, čo je aj skutočný vek Liv Tyler v dobe natáčania filmu. (Insomnia)
  • Celosvětová premiéra proběhla 28. března 1996 v italském městě Siena. (BMW12)
  • Kniha Shirley Lowe „Uloupená krása“ byla napsána až podle filmu, jinak jde o původní Bertolucciho námět a o scénář od Susan Minot. (Tosca)