Díra

• Španělsko El hoyo (více)

darthboal

Skvělý nápad, dobře rozjetá podívaná kde jsem pořád čekal co že se teda stane. a jak se bude pobyt v Díře vyvíjet. Bohužel závěr byl nějak odfláknutej. Za čtyři. ()

kolly13

Psychologický kus mistra a pseudo gastro festival, s notnou dávkou násilí. Tak jsem si už dlouho neužil film, který klame názvem i sci-fi kolonkou. ()

KoudyTheAlko

Skvělý nápad s vertikálním vězením a přídělovým systémem který může být spravedlivý, ale není (protože lidi), dobrá hudba, kvalitní kulisa. Jen mi to celý na konci přišlo nedotažený a spousta otázek zůstala nezodpovězena. Občas si říkám, že to byl záměr a je na mě, abych si to přebral po svým (což je občas to nejlepší). Tady z toho ale hrozně cítím čistou nedotaženost. Tvůrci podle mě nevěděli, co s tím koncem. Každopádně za ten nápad si nedovolím dát 3 hvězdy a dávám 4. ()

Tomas_PO

Jedna hviezda za nápad, druhá za prevedenie a jemný sci-fi nádych. Namiesto abstraktnejšieho záveru by som privítal konkrétnejšie rozuzlenie. ()

trickmaster

Film mi prijde jako částečná vykrádačka díla "Next Floor" od Denise Villeneuveho! Je postaven na podobném principu... Kasta žere jak může a je jim u prdele, jak se cítí ostatní (i za cenu sebezničení). Trochu mi to připomíná prezidenty a premiéry většiny států. Film je ale parádní, dobře utíká již od první minuty a člověka pořád táhne dál do neznámých zákoutí. Každou minutou více otázek. Problém je ale v samotném konci filmu, kde už se spousty odpovědi nedozvíme. Film končí dost otevřeně a divák nemusí být zcela uspokojen. Spoiler: Konec filmu bych si osobně představoval tak, že poselství se vyplní tím, že kluk se nají. Kluk dostane porci jídla a celý systém bude zborcen... To se ale nestalo, takže k mému zklamání 3* za jinak perfektně odvedenou práci. ()

Willynka

Neskutečně zábavně natočená kritika lidského extremismu (pravého i levého!). Dostatek násilí, aby se člověku dělalo chvílemi nevolno, ale zároveň to nepůsobilo účelně. Neskutečně dobře napsané dialogy. ()

PanPyzamo

Zajímavý film s originálním nápadem a bezva atmosférou. Příběh ke konci graduje a po samotném konci jsem nějakou tu dobu přemýšlel, co to vlastně mělo znamenat. Nakonec jsem musel hledat i nějaké informace na internetu a celkově řekněme konec není jasný a film nejspíše nebo aspoň u mě zanechal pár otázek. Příběhu to tak dodává nějakou tu hloubku. Za mě dobrý film, který můžu doporučit. 7,5/10 ()

gpx

POZOR SPOILER! Film o Terminátorce, která nepotřebuje jíst a se svými 40kg rozseká každýho chlapa. Co jednoho, dva najednou. Sice je apatická a má jasně stanovený životní cíl, ale zamiluje se do hlavního "hrdiny" a nastěhuje se k němu. Ztráta času, pusťte si radši Kostku. ()

parazit

První polovina super, super a ještě jendou super!! Dlouho mi z žádného filmu nebylo fyzicky špatně tak jako u tohoto a opravdu to není tím, co tam jedli, spíš obecně atmosférou... Chybka nastala ve chvíli, kdy se tvůrci snažili předávat ve filmu jakési poselství :/ To jsem snad i pochopila (možná ne), ale film tím velmi ztratil... Skoro to vypadalo, že tvůrci nevěděli, jak najednou konec utnout, tak si něco vycucali nahonem z prstu... Ale jak říkám, první polovina luxusní, určitě stojí za zhlédnutí! ()

Kushina

Slušnej psycho film. Který magor by kopal přes 1500m do země jen aby mohl sledovat to, jak lidé trpí hladem a zabíjí se. Nechápu smysl toho filmu, snad jen ten, že se najde osvícenej, co sjede až dolů jen aby lidem ukázal, že stačí málo k tomu, aby přežili. Docela se mi chvílemi zvedal žaludek a dělalo nevolno, ale to byl přesně účel. Lidé jen berou a berou, ale na druhé nemyslí. 65% ()

Kosi..

Pecka! Skvělej (a krásně jednoduchej) námět. Pár herců. Jedna prázdná místnost. Spousta hlubokejch myšlenek (a dialogů). Skvěle nastavený zrcadlo dnešní společnosti + ladně padnoucí soundtrack. Nebylo to možná dokonalý, ale já dávám bez debat 5 ***** ()

FandaF

Zajímavý film, bavilo mě to celkem, ale za ten hloupý konec musím dát hodnocení níž. Jinak by to bylo na 4*. ()

TesterX

Nejlepsi na tom vsem je ten napad, zbytek jsou splasky, v kterych se nechcete koupat. Ma to obcas nevabnou atmosferu, kdy graduje hlad, ale jinak se jedna o infantilni becko, co se snazi tvarit jako neco mega originalniho, ale ve vysledku dostanete svickovou s kupovanym knedlikem. ()

Merenre

Formálně úderná, ale obsahově prázdná a zejména silně nedotažená záležitost s opravdu špatnou koncovkou. Perfektní atmosféra a solidní napětí, ale pro nic... ()

karnifex

Já si na alegorie (nebo co to bylo?!) moc nepotrpím. Tato byla navíc plná nechutnosti a zároveň kýčovitě sentimentální. ()

v.indruchova

Myšlenku "sociálního experimentu" a pravé chování lidí když jim jde o život oceňuji. / v něčem je to originální, což v dnešní době není lehké. ALe opět moda posledních let čisté a odporné násilí také hlavní postavy nějak zvláště oslovující + plus podivné zakončení. Stále zůstavají otázky. Velice rozporuplné. ()