The Shed

Horor

USA, 2019, 99 min

• Filmmaniak

Horor s komediálními prvky o dvou téměř osmnáctiletých klucích, z nichž jeden žije s přísným dědečkem a ten druhý je šikanován spolužáky. A pak se v kůlně před domem jednoho z nich usídlí krvelačný upír, který by mohl jejich problémy možná vyřešit. Na podobném námětu by se dala postavit třeskutě vtipná hororová komedie, ta však dostává podobu téměř amatérského filmečku, jenž začne být trochu nápaditý až v posledních dvaceti minutách, a který působí, jako by ho natočili nadšenci, co sesmolili několik oblíbených hororových klišé (scéna, v níž někdo prožije něco hrůzného a pak se probudí a ukáže se, že to byl jen sen, tu je použita čtyřikrát) do nesoudržného příběhu s ochotnickými herci, dvěma podařenými vtipy a tunou „strašidelných“ záběrů na dřevěnou kůlnu.(4.10.2019)

• Goldbeater

Téměř osmnáctiletý sirotek Stan řeší problémy téměř běžného amerického rebelujícího teenagera - zakouká se do krásné dívky, spolužáci ho a jeho nejlepšího kámoše šikanují, jeho děda-opatrovník mu dává zabrat, a aby toho nebylo málo, objeví se v kůlně u jeho domu krvelačný upír. No a nebezpečná hra se smrtí může začít. The Shed ale v rozvíjení zápletky dopadá spíš polovičatě, dlouhou dobu se střídá sled epizod o tom, jak Stan krouží kolem inkriminované boudy a má potom zlé sny (velké množství hororových scén filmu skončí tím, že byly jen snem, což je už po prvním případě dost otřepané) a dostává zabrat od spolužáků, což všechno vede k drastickému finálnímu střetu, kde ovšem dosavadní vážný tón a logika jdou stranou a z filmu se stává buď úmyslná, nebo snad i neúmyslná komedie s několika docela slušnými krvavými okamžiky, ale i dějovými kličkami na facku. Je zde znát velká inspirace Nocí hrůzy Toma Hollanda, a podobnými teenage upířími filmy 80. let, každopádně na scénáři mohli tvůrci ještě trochu víc zapracovat. [Sitges 2019](6.10.2019)

• POMO

Taková vyspělejší amatérská produkce. Snůška klišé s otravnými spolužáky, hezkou spolužačkou a příšerou v kůlně. Ve finálne to už stratí veškerou jakouž-takouž vážnost. Celý sál se chlámal. [Sitges FF](5.10.2019)

• Shanen29

Opravdu amatéřina ,která je opravdu chvílemi stupidní a filmově nezajímavá.Celý film tím trpí a já jsem trpěl také.(29.12.2019)