Život podle lajků

Laurie je ambiciózní mladá žena, která se snaží prosadit jako spisovatelka. Clara je hvězda sociálních sítí s velkým počtem fanoušků. Díky jejímu báječnému životu na Instagramu se z ní stala tvář nejluxusnějších značek a produktů. Elizabeth je vzpurná feministka, která se neustále snaží zpochybnit společensky uznávaný obraz dokonalé ženy. Přátelství těchto tří naprosto odlišných žen je jednoho léta vystaveno zkoušce poté, co Laura přičichne k opravdové slávě, Clara upadne v zapomnění a Elizabeth si musí vybrat, na čí straně vlastně je. Film Život podle lajků nabízí zábavný pohled na paradoxy, který jsou mladé ženy nuceny čelit ve světě, kde vaše hodnota závisí na tom, kolik "lajků" dostanete na internetu. (Cinemax)

Arsenal83 odpad!

Film sa snaží predstaviť tvár nového sveta, kde sa väčšina dievčat/žien naháňa za fotkami na instagrame (samozrejme filtrovanými - realita sa nenosí) a netrpezlivo čaká, koľko za ne dostane lajkov. Čo je však problém, tento film to veľmi neodsudzuje, naopak, skôr ukazuje, ako si túto závislosť ešte viac vybudovať. Nerozumiem však v čom je to výhodné, keď nalákate napríklad chlapca na skvele vyretušovanú fotku a potom prídete na stretko a jemu treba okamžite kýbel na zvratky. Inak v rámci toho feminizmu nám film predstaví napríklad takú situáciu, ako si ženská pred súložou vytiahne z kundy tampón. A potom idú na to nakrvavo. V tom je vraj ženská sila, normálne žasnem. Inak celý film je len o tých lajkoch, selfíčkach, snahe zaujať. Pri takejto masáži sa nečudujme, že nám šesťročné deti na tablete vykrikujú: ja chcem byť jutubééér, pritom nevedia ani písať a komunikujú emotikonmi. ()

Marze

Film ma sve svetle chvilky, ale na komedii neni dost zabavny , ani dost vazny, aby se vam dostal pod kuzi. Take nemam s mou tvari na Instaci sanci. "Je spatne zpenezit svuj vzhled formou laiku?", pta se postava v tomto filmu. ()

claudel

Sám bych si tento snímek nikdy nevybral. Kanadská francouzština představuje výzvu pro uši a milovníky evropské francouzštiny, paradoxně právě ona byla jediným důvodem, proč jsem se dodíval do konce, zatímco přítelkyně, která film vybrala, jej odpískala po 45 minutách. Téma je rozhodně aktuální, ale počkám si na povedenější zpracování. ()

Aljak

Téma filmu viac než aktuálna, a tým pádom aj relatívne zaujímavá a na zamyslenie. Ako tak pozerám na hodnotenia, tak myslím, že to bolo oveľa lepšie ako by sa prvotne mohlo zdať. Mňa osobne film zaujal a bavil, aj keď uznávam, že toho afektu tam bolo predsa len príliš. Ale mám pocit, že tu bol vcelku dobre vystihnutý súčasný trend fanatického naháňania za lajkmi a followermi, aj za cenu straty vlastnej identity a sebaúcty. Clara, Laurie a Elizabeth reprezentujú tri typy žien, ktoré majú k sociálnym sieťam úplne iný postoj, a tak sa dá na tému nahliadať z rôznych uhlov. Som rád, že som sa nechal odradiť tým podpriemerným hodnotením, a za mňa vcelku vydarený film. P.S. Noémie O'Farrell (Laurie) má obrovskú charizmu, tak aj vďaka nej bol tento film ešte o kus lepší. ()