Pektusan, stratovulkán na čínsko-severokorejské hranici, vybuchne a vyvolá silné zemětřesení v Severní i Jižní Koreji. Mají následovat ještě další 3 erupce, které budou mít pro celý Korejský poloostrov fatální následky. Profesor Kang Bong-rae (Dong-seok Ma) přijde s odvážným plánem odpálit v dole pod Pektusanem jadernou bombu. K jeho realizaci je sestaven speciální tým a kapitán Cho In-chang (Jeong-woo Ha) má zajistit nainstalování jaderných hlavic do detonátoru. Balistické rakety jsou ovšem ukryty v Severní Koreji. Proto musí tým nejprve osvobodit z vězení dvojitého agenta Ri Jun-pyonga (Byeong-heon Lee), který je k raketám zavede. (LangiJ)

srolyma

V severní Koreji bouchne sopka. Celá Kimova říše je v troskách a dost poničená je i jižní část poloostrova. A protože hrozí další výbuchy, tak Jihokorejci vymyslí geniální plán. Ukradnou Kimovi atomovku, hodí ji do sopky, sopku zničí a ta už pak nikdy bouchat nebude. Jenže když jsou teď Kimovy jaderné hračky bez dozoru, tak si na ně brousí zuby i Amíci a Číňani, takže mise za zničením sopky bude tak trochu impossible. Katastrofické scény jsou skvělé, akční slušné, ale celé je to pěkně po asijsku dost přitažené za vlasy. ()

Raziel811

3 velké herecké hvězdy současnosti, ale přesto tomu něco chybí. Snímek neví, jestli chce být katastrofický nebo akční a je tím pádem někde mezi. Osobně bych uvítal příklon k jakékoli straně, ale s větší porcí emocí a dramatu. ()

jardas

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Skvěle natočené akční scény, ale ten humor mi do katastrofického filmu moc nepasoval. Několikrát mě během filmu napadlo, že jestli takto jedná jihokorejská armáda, tak to mají Severokorejci vyhraný, pokud se rozhodnou rozšířit své hranice ;-) Takže šlo o takový kočkopes, nicméně korejský divák s tím pravděpodobně asi nemá problém. Ale jo, bavil jsem se a jen minimálně jsem posouval vpřed rychloposunem. ()

AmunRa

Na rovinu řečeno, čekal jsem víc. Korejci umí akční i katastrofické filmy, ale tenhle dvouhodinový slepenec s děravým scénářem, kde nakonec každý drsňák ukáže své dobré srdce byl na mě moc. Ano, film má dobré momenty, ale strašně se táhne a má mnoho zbytečných výplní a odboček. Chtělo by to drsného střihače a krátit a krátit. Naštěstí film zachraňují kvalitní herecké výkony, takže se vyhrabe zpět na průměr. ()