Pohádky z mechu a kapradí

• angličtina Fairy Tales from Moss and Fern (festivalový název) (více)
Animovaný / Pohádka
Československo, (1968–1972), 5 h 12 min (Minutáž: 8 min)

Série(3) / Epizody(39)

Animovaná kreslená půvabná pohádka o dvou malých skřítcích Křemílkovi a Vochomůrkovi z pařezové chaloupky ukryté v mechu a kapradí. (Česká televize)

RaidingTombs

Dabing Jiriny Bohdalove, ktera venovala svuj hlas dvojce lesnich skritku, krasne kulisy, ktere vypadaji jako kolaze ze skutecneho dreva a listi si nezaslouzi hodnoceni nizsi nez maximalni. Dalsi klasika ceskych vecernicku. ()

Johgas

Znělku z Mechu a kapradí hráli mému kamarádovi na svatbě:-) ano, takto silná píseň to je:-) JInak jsem s údivem zaznamenala, že tento večerníček je už z roku 1968, to jsem si myslela, že je novější, vypadá to, že má našlápnuto k nesmrtelnosti. ()

ssarka

když tady tak hodnotím večerníčky z 70tek a 80tek,tak se jen ujištuju,jak jsem měla nádherné dětství... ale jejich bratránka Rákosníčka mám pořád radši...:)) ()

otecBobby

Nemůžu dát jiné než 100% hodnocení. V dětství na mě některé epizody působily skoro hororově. Až nyní jsem pochopil, jak úžasně se Čtvrtkovi podařilo zprostředkovat kouzlo přírody přítomné okolo nás i v nás samotných. ()

Tumbik

Dnes už klasika. Vynikající animace a dokonalý dabing Jiřiny Bohdalové! Ještě lepší než "konkurent" Rákosníček. Srdcovka z dětství, jeden z nejlepších večerníčků! Díky pane Čtvrtku a pane Smetano! ()

AnniqueCh

I když mně tyhle večerníčky kreslené jedním z našich nejznámnějších a nejoblíbenějších kreslířů panem Zděňkem Smetanou moc nebavili protože dějově pro mně nebyli zajímavé třeba tak jako Hurvínek, tak ale musím uznat i přesto že už tolik na pohádky nekoukám a večerníčky už také skoro vůbec ne jen občas a jen nanejvýš 1 sérii když to srovnám se současnými že i tyhle večerníčky co jsem třeba já moc nemusela jsou krásnější. A at se vám to líbí nebo ne ale paní Bohdalová je paní herečka a dabérka především protože obětovat svůj hlas pro děti na celém světě a i pro vás co si jí nadáváte Bohdalka to by každý neudělal právem se o ní mluví jako o národním Českém pokladu, nejlepší z nejlepších z dob minulých kteří nám předávali kulturu vymírají a až tady nebude ani jeden z nich tak si možná až pak uvědomíte jak jste byli hloupí a pohrdali nad něčím co si to nezasloužilo. ()

yenda1

Když slyším úvodní znělku tak cestuju časem. Vlhnou mi z toho oči, když si vzpomenu na tu krásnou dobu kdy jsem seděl před televizí v pyžamu, před sebou krupicovou kaši..... Mimochodem tu kaši mám s večerníčky neoddělitelně spojenou. ()

Ospalek

Klasický Smetanův večerníček doplněný dabingem Jiřiny Bohdalové, která udělala s kreslených postaviček součásti našich životů. :-) ()