Elle zkouší vymyslet, kam dál po střední, a má co dělat, aby zvládala vztah na dálku s Noahem, složité přátelství s Leeem a svůj zájem o nového spolužáka. (Netflix)

Lacike

Rozhodne to nie je tragédia ako tvrdia niektorí. Mne sa to po dejovej stránke páčilo viac ako jednotka v ktorej ma sral psychopatický bitkár Noah a problém, že musia svoj vzťah tajiť pred bratom bol tiež len vycucaný z prstu. V dvojke sa Noah dostal na vedľajšiu koľaj a Elle balí oveľa sympatickejší Marco. Aj Lee dostal zmysluplnejšiu líniu. A dokonca aj tá gay epizódka tu už nepôsobí ako nutné lezenie do zadku gay menšinám behom pár sekúnd, ale venujú jej niekoľko minút, vďaka čomu už je konečne funkčná. Miernym sklamaním bolo preobsadenie jednej z triednych fúrii nevýraznejšou herečkou. Všetci ostatní sa ale vrátili, čo rozhodne poteší, vrátane množstva drobných odkazov na jednotku. Trochu ma zo začiatku štvali niektoré pokusy o humor typu Lee uteká zachrániť od trapasu Elle, ale pritom vrazí do úplne každého alebo sa potkne o každý predmet. Z toho mi bolo za scenáristov trápne. Najväčším problémom dvojky je ale stopáž, ktorú veľa divákov nerozdýcha. Ono to ani nepôsobí ako film, ale ako niekoľko dielov teenage seriálu. Mne to rozhodne nevadilo, keďže som to bral akokeby som si pustil tri diely seriálu za sebou. Kľudne by som prijal, keby z toho urobili seriál. Elle je božská a vtipná. Ale niekomu sa to môže zdať nekonečné. Ja som zvedavý jak Elle vyrieši ten obrovský cliffhanger, ktorým sú dvere pre tretiu sériu, ehm pardon diel, otvorené dokorán. 7/10. ()

pumpkinqueen

Zábavná a nenáročná romantická komedie, která se nese ve stejném duchu, jako první díl. Má smysl psát, že se postavy chovají hloupě? Já myslím, že to každý v tomhle žánru musí tak trochu očekávat a nebrat to tak přehnaně vážně. Já mám tyhle zaláskované oddechovky prostě ráda už od dob, co jejíchž hlavní hrdinkou bývala Hillary Duff, a myslím, že Joey King to dnes jde stejně dobře. ()

Arsenal83

Prvá časť bola tak za dve hviezdy a táto mohla dosiahnuť kľudne "až" takýto úspech, len by musela byť o 30-40 minút kratšia. Toto je teenage romantika tak pre zamilované školáčky niekde na základke, čomu aj zodpovedá úroveň vtipov. Pri rozhovoroch spolužiačok budete mať pocit, že ste práve vošli do kurníka. No a z niektorých presladených scénok hrozí diabetes. ()

Aljak

The Kissing Booth "jednotka" bola pre mňa vcelku vydarená, hoci spočiatku mi to prišlo až prehnane teatrálne, ale napokon kvalita v rámci tohto žánru. Zaujímalo ma, čo so sebou teda prinesie "dvojka". A opäť mám zmiešané pocity, hoci menej ako predtým. Tentokrát mi však išli dosť na nervy takmer úplne všetci (okrem Leeho priateľky - tej mi bolo skôr ľúto). Zaujímavé, všetci sa cítili takí ukrivdení chudáčikovia, a pritom boli všetci takí alibisti a egoisti. Bohužiaľ, aj takýto je odraz doby. A pritom by stačilo tak málo - úprimne sa porozprávať medzi sebou a nie si domýšľať a zatajovať. No nie? Ale inak bol film vcelku pozerateľný a ja osobne som sa bavil, hoci na úroveň druhej polky "jednotky" to nedosiahlo ani náhodou. ()

BOURQUE

Ako som to písal u prvého diela, tvorcom príbehu „The Kissing Booth“ išlo o natočenie romantického „teenage movie“ bez konkrétnejších cieľov. V tomto duchu bolo natočené i pokračovanie. Keď to celé berieme ako romantickú komédiu (s niekoľkými malými kvapkami vážnosti), ktorá má cieľ len pobaviť diváka a vypnúť ho na 120 minút, tak to viac-menej funguje. Je to tesne na tej hranici, ktorá sa ešte ako tak dá tolerovať. Celé je to (opäť) vypočítateľné, miestami až príliš ideálne a detinské – avšak jednoducho ma to uvoľnilo a (aspoň na krátku dobu) odpojilo od každodenných problémov. U druhého diela je vidieť malý progres – do príbehu sa snažili zabudovať viac vecí (problémy a prekážky vzťahu na diaľku, prípad „tretej osoby“, atď.). (U prvého diela som nemal pravdu, že ide o „jednohubku“.) Hlavné postavy (J. King, J. Elordi a J. Courtney) stále dokážu na seba opútať pozornosť a chémia medzi nimi je stále dobrá. Kvôli tomu jednoducho neviem dať nižšie skóre ako tri. Záver druhej časti neuzatvoril tento príbeh a dá sa predpokladať, že Netflix pridá ešte jeden záverečný diel (majú s týmto príbehom úspech, takže by ma to neprekvapilo). Keď sa to tak stane, tak sa na to pozriem – som zvedavý, že ako to celé dopadne (každopádne výrazný posun v kvalite neočakávam). P.S.: Thanksgiving „maškara“ aka Ghostbusters vo svojej jednoduchosti nemala chybu. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

• Natáčelo se v Los Angeles (Kalifornie, USA) a Kapském Městě (Jihoafrická republika). (BMW12)
  • Počas záverečných titulov môžete sledovať vystrihnuté scény. (Johnny.ARN)

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu