Reklama

Reklama

Ročně se na území České republiky zabije 130 milionů zvířat kvůli produkci masa, mléka a vajec. Toto číslo je tak obrovské, že si ho možná ani neumíme představit. A dokážeme si představit, kde a jak takové množství zvířat žije? Dokument Svědectví odhaluje pravdu, jíž živočišný průmysl záměrně tají. Pomocí záběrů ze skrytých kamer proniká za ostnaté ploty a vysoké zdi českých velkochovů, malochovů, ale také domácích chovů, aby ukázal skutečný život zvířat, která jsou degradována na pouhé zboží. Ukazuje konkrétní jedince ukryté za úhlednými balíčky v obchodech a představuje je jako jedinečné bytosti bojující o život do posledního dechu. (Vinca)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (15)

Adramelech

všechny recenze uživatele

Lidí je hodně a pouze rostlinnou stravou se neuživí. Konkrétně u nás musíme pěstovat řepku, protože je nařízeno přidávat řepkový olej do pohonných hmot, a kromě toho nemalou část zemědělské půdy zabírají solární panely. Vegetariáni a vegani škodí životnímu prostředí, neboť při trávení produkují značné množství metanu, který narušuje ozonovou vrstvu. Z filmu jsem si pustil jen pár ukázek, aby mi nepokazil chuť na guláš. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Instantní depka, ze které se chce střídavě zvracet a střídavě ronit slzy. Ačkoli jsem měl trochu pocit, že jsem se zde příliš nového nedozvěděl - jednak jsem o skutečné povaze velkochovů nikdy moc iluzí neměl a jednak jsem v poslední době podobné produkce viděl víc (Rotten, Seaspiracy ad.) a téma mě zajímá dlouhodobě, proto se zcela ztotožňuji s perspektivou Vachlerova komentáře slovo od slova (je mi však jasné, že spoustě zaslepených lidí bude bohužel připadat tendenční, viz každý, kdo tento dokument hodnotí jako odpad) - přesto považuji Svědectví za naprosto zásadní počin, obdivuji odvahu, kterou to muselo stát natočit, a přál bych si, abych se to dostalo k co nejvíc lidem a dostatečně to jimi otřáslo, aby se aspoň trochu něco změnilo. V tomto ohledu mě vlastně vznik toho projektu potěšil a podnítil můj odvěký optimismus, že se na velkochovy (a podmínky chovu hospodářských zvířat obecně) bude jednou pohlížet stejně, jako na koncentrační tábory za 2. světové války. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Dokument je pusobivy v detailech jako treba "certve vylihla kurata jsiu v milionech zaziva rozemleta".Rozumej ta neekonomicka, urcena do plynove komory. "Kurata jsou nahazena jeste ziva do popelnic a pozdeji jsou zplynovana", rika vypravec. Mechanismus je totiz podobny, jako v nacistickych koncentracnich taborech.Dle nacistu nebyli Zide lide,ale podrasa.Zvirata take nejsou lide. Zvlast krute ke zviratum jsou asijske kultury. Dokument prinasi nadeji, ze klecovy chov bude u nas zakazan. Ale v jihovychodni asii, arabskem svete a v Africe se hodne soulozi a je potreba vic potravy. Dokument v zaveru nabizi reseni vegetarianstvi a veganstvi, ktere pusobi jako agitka. Slepice pak nebudou zit vubec zadne.  Jake budou nezamyslene dusledky? Uvolni se velke mnozstvi pudu, ktera bude zastavena.Nebo se vytvori nove narodni parky?O tom v pripade tvora hono economicus pochybuji. Doporuceni dokumentu vetsiho soucitu se mi zda sympatictejsi. Zmena se vzdy udeje  teprve az vsichni statne prejdou na nove paradigma mysleni.Jedinec nic nezmuze. Kazdopadne dokument ma poselstvi, ze v koncentraku musite hlavne vypadat zdrave. ()

Vaštar

všechny recenze uživatele

O zemědělství ví tato skupina lidí málo, spíše nic. Já pracuji v porodně prasnic a napřed jsou zvířata potom dlouho nic a potom teprve zaměstnanci. Prasnicím se podřizuje vše. A na vše dohlíží EU prostřednictvím kontrol wellferu. Tyto a podobné snímky mě iritují. Člověk je všežravec a když je lidí moc, musí se to maso někde brát. . . Neříkám, že všude je to stejné, třeba jsme výjimkou. ()

TadashiCZ 

všechny recenze uživatele

Dobře zpracovaný film s velkou paletou záběrů, ze kterým mnoha lidem bude špatně. Poměrně dobře popisuje procesy masného průmyslu, které jsou v Česku legální. Agitka to určitě je, ale není to příliš, pokud nejste a priori proti veganství. Co mi osobně vadilo, je část o MMA zápasnících, která je příliš dlouhá na to, že jediné její sdělení je "můžu být vegan a přitom aktivně sportovat". Na to stačilo 1/10 času. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama