Reklama

Reklama

Ročně se na území České republiky zabije 130 milionů zvířat kvůli produkci masa, mléka a vajec. Toto číslo je tak obrovské, že si ho možná ani neumíme představit. A dokážeme si představit, kde a jak takové množství zvířat žije? Dokument Svědectví odhaluje pravdu, jíž živočišný průmysl záměrně tají. Pomocí záběrů ze skrytých kamer proniká za ostnaté ploty a vysoké zdi českých velkochovů, malochovů, ale také domácích chovů, aby ukázal skutečný život zvířat, která jsou degradována na pouhé zboží. Ukazuje konkrétní jedince ukryté za úhlednými balíčky v obchodech a představuje je jako jedinečné bytosti bojující o život do posledního dechu. (Vinca)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (15)

vecnevysmata 

všechny recenze uživatele

Oceňuji, že se jedná o první podobný snímek z českého prostředí, tajně jsem doufala, že též budeme mít své české Earthlings nebo Dominion. Nicméně z pohledu profi zpracování má snímek hodně co dohánět, zápal pro věc nestačí, ostatně i sami autoři přiznávají, že spolupracovníky si vybírali hlavně na základě veganství, a je to leckde poznat. Chtělo by to mnohem lepší dramaturgii a dost možná i výrazné zkrácení. Jednotlivá témata byla podle mě za sebou řazena chaoticky a leckde nenavazovala. ()

vitorek 

všechny recenze uživatele

Kazdy, kdo si v supermarketu kupuje hezky zabalene, ocistene, nakrajene, nasvicene ruzove masicko zbavene veskerych necistot by si mel dokument zhlednout. Bylo mi zle po 1. dvaceni minutach ale po 30 letech jezeni masa mi prijde jako povinnost se na dokument podivat v cele delce a udelat si na vec vlastni nazor. ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Instantní depka, ze které se chce střídavě zvracet a střídavě ronit slzy. Ačkoli jsem měl trochu pocit, že jsem se zde příliš nového nedozvěděl - jednak jsem o skutečné povaze velkochovů nikdy moc iluzí neměl a jednak jsem v poslední době podobné produkce viděl víc (Rotten, Seaspiracy ad.) a téma mě zajímá dlouhodobě, proto se zcela ztotožňuji s perspektivou Vachlerova komentáře slovo od slova (je mi však jasné, že spoustě zaslepených lidí bude bohužel připadat tendenční, viz každý, kdo tento dokument hodnotí jako odpad) - přesto považuji Svědectví za naprosto zásadní počin, obdivuji odvahu, kterou to muselo stát natočit, a přál bych si, abych se to dostalo k co nejvíc lidem a dostatečně to jimi otřáslo, aby se aspoň trochu něco změnilo. V tomto ohledu mě vlastně vznik toho projektu potěšil a podnítil můj odvěký optimismus, že se na velkochovy (a podmínky chovu hospodářských zvířat obecně) bude jednou pohlížet stejně, jako na koncentrační tábory za 2. světové války. ()

Adramelech

všechny recenze uživatele

Lidí je hodně a pouze rostlinnou stravou se neuživí. Konkrétně u nás musíme pěstovat řepku, protože je nařízeno přidávat řepkový olej do pohonných hmot, a kromě toho nemalou část zemědělské půdy zabírají solární panely. Vegetariáni a vegani škodí životnímu prostředí, neboť při trávení produkují značné množství metanu, který narušuje ozonovou vrstvu. Z filmu jsem si pustil jen pár ukázek, aby mi nepokazil chuť na guláš. ()

TadashiCZ 

všechny recenze uživatele

Dobře zpracovaný film s velkou paletou záběrů, ze kterým mnoha lidem bude špatně. Poměrně dobře popisuje procesy masného průmyslu, které jsou v Česku legální. Agitka to určitě je, ale není to příliš, pokud nejste a priori proti veganství. Co mi osobně vadilo, je část o MMA zápasnících, která je příliš dlouhá na to, že jediné její sdělení je "můžu být vegan a přitom aktivně sportovat". Na to stačilo 1/10 času. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama