Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeden den v životě motorkářského gangu, který se zastaví v americkém zapadákově kvůli poruše. Pro motorkáře je to jen další fádní zastávka na neustálé cestě vpřed, ve starousedlících však přítomnost nezkrotných a svobodných individuí může vyvolat zásadní impulsy... Děj filmu je situován do 50. let dvacátého století, dané době také odpovídá silná výtvarná stylizace snímku. (J.Connor)

(více)

Recenze (5)

seeker23 

všechny recenze uživatele

Debut Kathryn Bigelowové je o poznání méně akční a žánrový než její pozdější snímky. Je to spíše artovka, pohybující se někde mezi odkazem padesátkových béček pro teenagery, snímky jako Wild One a fetišistickými 'motorkářskými' snímky Kenetha Angera. První role Willema Dafoea jakožto vůdce motorkářského 'gangu' - vzhledem k minimalistickému pojetí snímku, nedějovosti a odstupu, který si hrdinové v čele s Dafoem drží od veškerých událostí, se ovšem těžko mohl stát novým Marlonem Brandem. I své pověstné škleby si prozatím musel schovávat na později. ()

Kity162 

všechny recenze uživatele

Asi bych to nepřekládála jako "Nemilovaná", ale raději doslovně "Bez lásky" nebo něco na ten způsob? Když se do toho překladu vloží už i osoby, tak je to pěkně zavádějící - mně třeba přišlo, že to není o jedné holce, které chybí láska, ale o celé skupině lidí bez lásky... ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Pitomouckej, ale slusne natocenej film o motorkarsky parte. Nejzajimavejsi z celeho filmu je asi nastup Marin Kanter s jeji cervenou corvetkou. :-) 2+ ()

MilkyA 

všechny recenze uživatele

čisto nekriticky, posadnuto, lebo Dafoe bol strašne sexy ... takým tým čudáckym spôsobom, pri ktorom nemusím vypľúvať cukrovú vatu :P inak nevidím rozdiel medzi wild one, rebel without cause a týmto ()

aLPaC 

všechny recenze uživatele

Podobné, jako třeba Wild One s Marlonem. Film je zasazen do téže doby, ale je modernější. Dafoe je super, takový ten typický "bad guy", po kterém letí všechny holky z toho vidlákova. Celkově to nemá žádný velký děj, v podstatě se banda motorkářů zastaví v jedné zapadlé díře, kde celý den opravují motorku jednoho z nich a do toho se setkávají s místními obyvateli. Ale krátká stopáž nadchne, stejně jako celý tento debut Kathryn Bigelow. ()

Reklama

Reklama