Eden

(seriál)
  • Japonsko エデン
Trailer 1
Animovaný / Drama / Fantasy / Sci-Fi
USA / Japonsko, 2021, 1 h 42 min (Minutáž: 25–26 min)

Epizody(4)

Holka, kterou tajně vychovali roboti, odhaluje temná tajemství nádherného utopického světa, ve kterém po lidstvu nezbyly skoro žádné stopy. (Netflix)

Trailer 1

Scalpelexis

Distopický terminátor pro ty nejmenší. Dospělý, existenciální nápad dostane naivní dětinskou fasádu, filosofii tématu jen tak lehoulince lechtá na povrchu a hlavně v tak krátkém časoprostoru nedostane šanci poslání dostatečně prodat. Cítím v tom trochu aktuální Vivy, matně mi to nechá vzpomínky na melancholickou Robinsonovu Shelteriádu aneb další alegorie, kde člověk je ta hlavní zlovolná entita. Jak je seriál zaměřený na prcky, tak bohužel se nedočkáme plnohodnotnější výplně, idee jsou zkratkovité a obraty nedostatečnou logikou vysvětlené; to vše abychom mohli happyenďácky zafinišovat. Jednoduchost a přímočarost je alfou a omegou, hraní na emoce dosahuje nejnižších účinností - pokusy učit roboty pocity jsou sympatické, ale zároveň až moc zrychlené. Kvůli mírnému tempu se mi nejvíce líbil "wholesome" 1. díl, od kterého to ale šlo kvalitou čím dál víc z kopce. Vůbec mě nezaujal prostinký CGI vizuál, kvůli kterému je akce hodně střídmá, a tak nejsvětlejším bodem je Penkinova hudba, od které jsem i tak upřímně čekal o drobek více. Pokud bych bral na zřetel cílené diváctvo, subjektivně by se můj rating pohyboval kolem 3.5*, objektivně jsou to nejslabší 3*. ()

rategod odpad!

Takéto zbytočnosti ani nepatria na obrazovky.. urobené pre detičky a pritom sa jedná o témy ako umelá inteligencia a posledné zvyšky ľudstva. 5% ()

iXtr3m3

Príliš detské a málo dospelé. Animácia by až tak nevadila, ale naviac aj celkom krátke, ako slabší film. Už ma začína Netflix s týmito nie krátkymi ale doslova ultrakrátkymi sériami srať. ()

Jeoffrey

Ekologická agitka, která sice není dle mého až tak špatně provedená, protože minimálně emocionálně to u mě většinou zabralo, ale vše je tu neskutečně průhledné a očekávané, takže jsem už od druhého dílu přesně odhadl největší zvrat celé minisérie a vše i dopadlo přesně do puntíku tak, jak jsem předpokládal. Myslím, že veškerá poselství, které nám chtěli autoři sdělit, tu budou všem dost jasná a pochopitelná. Zkrátka nic mě tu nepřekvapilo! Na druhou stranu jsem si dokázal oblíbit hlavní hrdinku, její robo rodinu a po pravdě i pohled hlavního záporáka na věc dokážu bez problémů pochopit, přeci jen to není poprvé, co k takovému radikálnímu názoru pociťuji v koutku duše jisté sympatie. Po animační stránce to není nic extra, zase jednou zopakuji, že nejsem fanda kombinace CG 3D animace a klasické kresby, protože tenhle mix pro mě málokdy působí přirozeně, stejně tak mi přijde na některých pozadích (třeba v souboji obřích robotů), že jsou jen prázdné a generické (bez detailů), což se mi moc nelíbí. Hudby jsem si všiml, nebo spíš mě příjemně zaujala, až v posledním díle, tam byl jeden moment, kdy mi k ději vážně sedla. Každopádně pro mě celkově asi trošku lepší průměr. 5,5/10 ()