Nacházíme se v Kalifornii na vrcholu zlaté horečky v roce 1850 a Angel (Abigail Cowen), která byla v dětství prodána jako prostitutka a která se po těžkém životě plném nenávisti a sebezničení setkává s Michaelem Hoseou (Tom Lewis), zjistí, že láska dokáže vyléčit všechno. (TommyZR)

natalie15

Nádherný film a spracovanie knižnej predlohy, obaja hlavní herci perfektne vybraní do svojich rolí. Príbeh je naozaj silný a ku koncu sa tlačia slzy do očí. Kamera, hudba, výprava, všetko krásne, ale najviac sa ma aj tak dotkol príbeh, ktorý nebol len o láske muža a ženy, ale aj o vzťahu človeka s Bohom, o novej nádeji a odpustení. Už dávno ma nijaký film takto nedojal. **** a 80%. ()

shade000

Myslel som, že to bude už toľkokrát odohratá klasika, no nie. Tento film sa pomerne dosť líši od zabehnutých koľají. Dráma je to až do samého konca filmu. Áno, možno je to jemne nereálne, no zázraky sa proste občas dejú. Zaujímavý príbeh je zasadený do krásneho prostredia Kalifornie, príjemná kamera, herecké obsadenie a veľmi milo ma prekvapila aj pekná hudba ako soundtrack. Klobúk dole... ()

Arsenal83

Keď si vezmem, že ide o typický romantický žáner s morálnym posolstvom a líznutím o kresťanstvo, tak je to v tomto žánri špička. Má to v sebe nie iba nejakú presladenú lásku, ale veľa drámy a hlavne obety presvedčiť toho druhého, že stojí za viac a má šancu žiť dôstojný život. Pre mňa krásne a inšpirujúce spracovanie. Samozrejme som si vedomý, že väčšina nebude súhlasiť. ()

kacaabba

Původně jsem ohodnotil plným počtem bodů, ale musím ponížit. Doposud jsem nečetl knižní předlohu, ale myslím, že zdaleka nebyl využitý potenciál, který toto téma v sobě skrývalo. Úplně původně to bylo zamýšleno jako variace na jeden příběh z Bible. Jenže ten měl v sobě poselství, které tento příběh mnohonásobně převýšilo. To zde není. Hlavní pozornost je věnována hlavní hrdince, což je v pořádku, ale všichni ostatní jsou upozadněni až příliš. Místo košatého stromu je to jednoduchá linie s nerozvinutými postavami. Takže celkově oproti potenciálu ploché a ještě na mne příliš pózující. Tím film nehaním, jen jsem si uvědomil, co mi na něm scházelo a co nemohu nechat s plným počtem bodů. Připomínek bych mohl přinést ještě několik, ale proč, odrazovat od filmu nechci, i když vám asi nic hlubokého nedá. Tímto se omlouvám LorduMichaelovi, který vytáhnul to pěkné, co by podle mne film měl správně dát, ale nevím, zda dal... ()

Aljak

Pekný príbeh, ktorý napriek drsnej realite 19.storočia, pôsobí tak trochu rozprávkovo - a to najmä v závere, ktorý bol na môj vkus až príliš veľké klišé. Každopádne, film sa mi páčil, najmä výbornou výpravou, atmosférou, ale aj postavami a turbulentným dejom. Chápem, že Angel bola traumatizovaná svojou minulosťou, ale aj tak nechápem tie jej impulzívne rozhodnutia, ktorými x krát sklamala charizmatického a oddaného Michaela - to on by mal mať skôr prezývku Angel. 3* ()

• Natáčanie sa skončilo v Kapskom meste približne 24 hodín pred uzavretím krajiny v dôsledku pandémie Covid-19. (Arsenal83)
  • Vydanie filmu bolo pôvodne naplánované na jar 2021. Z dôvodu pandémie COVID-19 sa však oneskorilo. Film bol uvedený do kín 21. januára 2022 v Spojených štátoch a Kanade. (Arsenal83)
  • Príbeh je založený na na biblickom príbehu proroka Ozeáša a jeho manželky Gomer. (Arsenal83)