silentname

Nakoľko tu máme o pár mesiacov Vianoce, je fajn sa opäť dostať do nejakej príjemnej vianočnej nálady. A ako lepšie, než s nejakým dobrým vianočným filmom od Hallmarku? "Holiday For Heroes" bolo presne to, na čo som mal dnes náladu. A prekvapivo sa do tohto filmu nedostalo až toľko obrovských klišé, ako som z týchto filmov väčšinou zvyknutý. Film nepôsobí tak gýčovito ako tieto romantické filmy často bývajú, ale naopak príjemne a uveriteľne. Love story filmu podľa mňa funguje, obaja herci majú spolu dobrú chémiu a situácie, v ktorých sa ocitnú sú relatívne predstaviteľné. Okrem toho tradične film vyzerá dobre. Vianočná atmosféra na nás sála z každého záberu a prijemne človeka naladí. Nebránil by som sa to niekedy pozrieť aj znovu. Od filmu som úprimne čakal oveľa menej. Ale mám pocit, že sa tvorcovia úprimne snažili do toho niečo dať. A aj keď má v sebe scénky, ktoré by sa odohrali skutočne len vo filme, tak sú to momentky, ktoré chceme vidieť. Za mňa funkčná vianočná romantika. Ak máte také filmy radi, za seba hovorím áno. Hodnotenie: B+ ()