Rytmus: Tempos

• Slovensko Tempos
Trailer 1

Prohry, výhry, fakta. Hudební dokument Tempos je příběhem Patrika Rytmuse Vrbovského a jeho 30ti-leté dráhy rappera. Film není dalším rodinným medailonkem, snímek Tempos mapuje dlouhou a neopakovatelnou hudební kariéru od naprosté nuly až na vrchol. Svůj příběh vypráví Rytmus s pomocí jedinečných a nikdy nezveřejněných záběrů a za přispění řady dalších muzikantů, kteří během dlouhé doby zkřížili jeho cestu a Rytmusovu tvorbu nějakým způsobem ovlivnili. Nebo byli ovlivněni. Vedle historie jednoho hudebního žánru u nás, je Rytmus: Tempos osobní film. Rytmus v něm odhaluje zákulisí, nečekané nástrahy a zklamání, které v kariéře zažil. Přiznává situace, které ho změnily a posílily do dalšího boje se životem. Důležité momenty Rytmusovy kariéry jsou pojaty jako hrané rekonstrukce, v nichž hlavní postavu zastupují v různých dobách hned dva dvojníci. (Bontonfilm)

Trailer 1

Arsenal83

To ešte baví niekoho tohto človeka pozerať? Veď tento samozvaný umelec nikdy nič nezmenil, stačila mu jedna vulgárna póza a plná huba toho, ako sa on dokázal zo stoky stať milionárom. A toto jeho fanúšikom naozaj stačí? V tomto dokumente šikovne nezabudol spomenú rasizmus a potom už len sledujeme, ako si chodí po štúdiu a počúva ukradnuté podmazy (sám sa k tomu priznal, že ich niekde sťahoval za dva doláre), ktoré vytvoria ďalší hit pre rukou a hlavou monotónne kývajúce stádo. A následne sa stretáva s kamošmi podobného rangu, taký primitív ako Hajtkovič snáď ešte podliezol Rytmusom nastavenú latku výkalov padajúcich z dutiny ústnej. Spracovanie dokumentu ale nie je zlé, dobre chronologicky usporiadané, ale príbehovo aj osobnostne mi bol ukradnutý. ()

Marze

V prvé řadě by se proti této hudbě mělo očkovat, protože epidemie infikovaných teenageru je značná. V dokumentu je úžasný slovník této subkultury mládeže. Ohledně nevracení půjčených peněz, by si měl Rytmus přečíst klasika Antona Pavloviče Čechova. Když někomu půjčíme peníze, s největší pravděpodobností si z něho uděláme nepřítele. A člověk si půjčuje hlavně od lidí, které nemá rád. Obdivuji neuvěřitelnou paměť Rytmuse na nekonečné texty. ()

Johnny.ARN

Viac o hudbe ale s menej pesničkami ako Sídliskový sen. Viac o histórií, viac o súčastnosti, ale druhá polka sa trochu vliekla a ako keby sa tam hľadali snáď všetci, že to ešte povedať, čo ešte natočiť. Bez ale nejakých výčitiek, Era Bengoro Bozk na Rozlúčku Král zajebal...Leganda, zakladatel, KF žiadny to klon. 4 z 5 ()

Qitek

“Bráško našel sem beat. Presně ten čom sam hladal… úplně jich tam zajebem.” Nehodnotím, neviděl jsem do konce. Na mě hned ze startu moc strojenosti a následné adorace mi napověděli, že tohle není pro mě. Ty inscenované scény jsem bohužel nepřekousal. Kdo Rytmuse uctívá, asi bude po chuti. Pro mě byť nejsem fanoušek, nic co bych neslyšel x krát z jeho tracků, či jediného interview. ()

Anderton

Rozhodne lepšie ako Sídliskový sen. Je to dramaturgicky ucelené, chronologicky a prehľadne prerozprávané, počujeme roky, vidíme archívne zábery, vyjadrujú sa ľudia, ktorí majú k hip hopu a Rytmusovi blízko. Ten stále "zajebáva", čo už po čase dosť liezlo na nervy a plus skúška a koncert s orchestrom mi pripadali ako mix neskombinovateľného. Ale je dobre, že režijné trio malo jasnú víziu, že Patrik nemusí riešiť nejaké pseudoproblémy typu nezhody so štábom, hľadanie koreňov kvázi naživo pred kamerou či neexistujúci hejtery, ale rieši sa to, čo sa v takomto type dokumentu riešiť má. ()

• Dokument je točen na kameru Red Gemini 5K + anamorfní objektivy. (TheSlezy)
  • Natáčelo se na střeše jednoho z paneláků na sídlišti Petržalka v Bratislavě, v Rytmusových rodných Piešťanech, tamním kasinu, kde byl v mládí zaměstnán jako krupiér, v zahradní oáze Fredyho Ayisiho, ale i v Praze v domácím prostředí DJ Wiche. (Duoscop)