Rytmus: Tempos

• Slovensko Tempos
Trailer 1

Prohry, výhry, fakta. Hudební dokument Tempos je příběhem Patrika Rytmuse Vrbovského a jeho 30ti-leté dráhy rappera. Film není dalším rodinným medailonkem, snímek Tempos mapuje dlouhou a neopakovatelnou hudební kariéru od naprosté nuly až na vrchol. Svůj příběh vypráví Rytmus s pomocí jedinečných a nikdy nezveřejněných záběrů a za přispění řady dalších muzikantů, kteří během dlouhé doby zkřížili jeho cestu a Rytmusovu tvorbu nějakým způsobem ovlivnili. Nebo byli ovlivněni. Vedle historie jednoho hudebního žánru u nás, je Rytmus: Tempos osobní film. Rytmus v něm odhaluje zákulisí, nečekané nástrahy a zklamání, které v kariéře zažil. Přiznává situace, které ho změnily a posílily do dalšího boje se životem. Důležité momenty Rytmusovy kariéry jsou pojaty jako hrané rekonstrukce, v nichž hlavní postavu zastupují v různých dobách hned dva dvojníci. (Bontonfilm)

Trailer 1

yntelygent

Hodnotim film po technickej stranke,to su tie dve hviezdy.Ostatne ide mimo mna,hip hop nepocuvam a pre mna ako muzikanta by to snad ani nemalo patrit do hudby.....a nerozumiem ani preco je to taky fenomen na Slovensku...zaner tohoto akoze stylu vznikol v americkych cernosskych getach,takze skutocne podmienky na slovenske pomery splnaju len Lunik IX alebo ciganske osady na vychodnom Slovensku....my ostatni zijeme inak,ak to ma byt sposob revolty a protestu tak o to sa pokusal uz punk pred takmer polstorocim,ale to bol aspon hudobny prejav....nie toto,navyse bezny cigan ani nevie co slovo revolta znamena preto tato tvorba pouziva slova , ake pouziva...zamerne nepisem vyraz text....text piesne je nieco uplne ine,castokrat je to zhudobnena basen....toto je smiesne a smutne zaroven,kde moze klesnut kultura a vkus... ()

AdamesWWE

[7/10] Na slovenské pomery veľmi kvalitný, svižný dokument, ktorý nieje zbytočne natahovaný a prepchaný zbytočnými dialógmy, len aby bola 90 minútová stopáž. V porovaní s dokumentom SIDLISKVOY SEN je toto o jednu ligu napred, "príbeh" je dobre rozprávaný, plno zaujímavých dialógov, scény kde je mladý "Rytmus" sú perfektne natočené, kde ma zaujal hlavne vizuál, no a celé to dobre doplnajú už dnes legendárne rapové songy. Za mňa určite vydarený dokument, prínos do sveta hip-hopu a myslím si že film zaujme aj nerapových fanúšikov. ()

Arsenal83

To ešte baví niekoho tohto človeka pozerať? Veď tento samozvaný umelec nikdy nič nezmenil, stačila mu jedna vulgárna póza a plná huba toho, ako sa on dokázal zo stoky stať milionárom. A toto jeho fanúšikom naozaj stačí? V tomto dokumente šikovne nezabudol spomenúť rasizmus a potom už len sledujeme, ako si chodí po štúdiu a počúva ukradnuté podmazy (sám sa k tomu priznal, že ich niekde sťahoval za dva doláre), ktoré vytvoria ďalší hit pre rukou a hlavou monotónne kývajúce stádo. A následne sa stretáva s kamošmi podobného rangu, taký primitív ako Hajtkovič snáď ešte podliezol Rytmusom nastavenú latku výkalov padajúcich z dutiny ústnej. Spracovanie dokumentu ale nie je zlé, dobre chronologicky usporiadané, ale príbehovo aj osobnostne mi bol ukradnutý. ()

klukluka

Tvůrci dělali, co mohli, vidím za tím tu ohromnou spoustu práce. Tohle je možná to, co si Patrik Vrbovský jakoby neuvědomuje, a sice že není jedinej dříč široko daleko, ale že měl narozdíl od ostatních ještě navíc štěstí, třeba proto, že dostal do vínku úplně všechno. Ale za to jistě platí tvrdou daň- je sám uprostřed davů jako ten kůl v plotě (tady na sebe vzal ten kůl podobu bílýho mercedesu). Jinak jsem si teď přečetl svůj komentář k Sídliskovému snu a tvůrci Temposu jako by se jím nechali inspirovat. V SS mi chyběla geneze, Rytmusovy zásluhy o ten zázrak. A tady tohle přesně bylo. Takže ne že můžu, já musím být spokojenej. ()

Qitek

“Bráško našel sem beat. Presně ten čom som hladal… úplně jich tam zajebem.” Nehodnotím, neviděl jsem do konce. Na mě hned ze startu moc strojenosti a následné adorace mi napověděli, že tohle není pro mě. Ty inscenované scény jsem bohužel nepřekousal. Kdo Rytmuse uctívá, asi bude po chuti. Pro mě byť nejsem fanoušek, nic co bych neslyšel xxx krát z jeho libovolného tracku, či jediného interview. ()

• Natáčelo se na střeše jednoho z paneláků na sídlišti Petržalka v Bratislavě, v Rytmusových rodných Piešťanech, tamním kasinu, kde byl v mládí zaměstnán jako krupiér, v zahradní oáze Fredyho Ayisiho, ale i v Praze v domácím prostředí DJ Wiche. (Duoscop)
  • Dokument je točen na kameru Red Gemini 5K + anamorfní objektivy. (TheSlezy)