silentname

Chelsea Peretti v komédii "Spinster". Jo, prečo nie? Za seba môžem povedať, že mám rád filmy, ktoré dokážu robiť komédiu nenásilne. Nepotrebujeme robiť scénky, ktoré by vysoko mali ukazovať ako teatrálne vtipné to je. Stačí ísť s filmom ďalej a humor nás môže chytiť. Najmä ak to pôsobí ako napísané zo života. A tento film to zvláda dobre. Nie je to jedna z tých komédií, kde sa budete hlasno rehotať na každej hláške. Ale je tu niekoľko momentiek, ktoré pôsobia uveriteľne, a napísané podľa životných skúseností. A v tomto ohľade film vyhráva. Mám veľmi rád naše postavy. Naša hlavná hrdinka Gaby má obavu, že sa stane čoskoro slobodnou štyridsiatničkou a starou dievkou. A počas jedného roka prejde rôznymi životnými fázami. Vnútorne sa nejako so svojou situáciou uspokojí, začne si užívať život, byť spokojná sama so sebou, svojimi priateľmi, svojou susedou a tak ďalej. A jej život nebude zameraný na to nájsť si muža a konečne nebyť sama. Film pre mňa najviac posúvajú vpred dva dobré elementy. V prvom rade je to Gaby a jej vzťah so svojou neterou. To sú najlepšie scénky a je v nich veľká dávka srdca. Spôsob, akým tieto dve budú spolu fungovať sa mi páčil. Druhý skvelý moment sa udeje pri stole, kde vypukne debata o tom aké je to sebecké byť sama dobrovoľne a nechcieť mať deti a podobne. To je skutočne ako zo života. A funguje to veľmi dobre. Ale pomáha tomu aj fakt, že Chelsea Peretti je veľmi sympatická a dáva do tej role maximum. A hoci na úvod môže byť trošku otravná a z celej svojej situácie frustrovaná, tak postupne sa dokáže pozerať na veci úplne iným pohľadom. A postupne som si uvedomoval, že si túto postavu veľmi obľubujem. Čo viac dodať? Pre mňa príjemný film na včerajší večer. Hodnotenie: B ()