Krvavá magie

(neoficiální název)
  • Itálie Malocchio (více)
všechny plakáty

Karlos80

Peter Crane je bohatý italský playboy, on trpí nočními můrami, které ho přijímají k tomu aby se dopouštěl vražd. Nikdo neví jestli jsou to jen noční můry nebo halucinace, které Petera ovládají. On vyhledá pomoc doktora, který ho ale shledá naprosto zdravím. Vraždy a rušivé vize však neustávají a Peter je čím dál tím víc přesvědčen že se jich skutečně dopouští. Zklamání. Čekal jsem úplně něco jiného. Tohle a grindhouse? Že to vyšlo ještě společně s filmem "Black Candles" v roce 2007 u firmy BCI v nějaké reedici ještě nic neznamená. Scénář vypadá zajímavě ale asi jen na papíře, z celkovým pojetím a ztvárněním už je to horší, všecko to nějak postrádalo smysl a bylo to nesouvislé, zmatené a divné, scény vypadají jak když jsou oddělené od zbytku filmu, nadpřirozená atmosféra moc nefunguje a herecké výkony jsou tu téměř nulové. Škoda že alespoň ten Steffen nedostal více prostoru a Richard Conte se snad raději měl z filmu rovnou omluvit. Myslím si že film se úplně vymkl z rukou a to nejen režisérovi, vypadalo to nadějně ale s postupem času se to začalo kazit až se to zkazilo úplně. Jedna velká neatmosferická nuda, tenhle 70s Eurohoror s nějakými malými giallo elementy. ()

darkrobyk

V úvodu sledujeme čarodějnický obřad, jehož účastníci se snaží jakoby hypnotizovat muže. Je jím bohatý dandy Peter Crane a obřad je jeho noční můrou, co se v různých obměnách opakuje a Petera děsí. Pak ho navštíví bohatá mladá vdova, Yvonne Chevrelová, a sdělí mu svůj podivný sen, v níž jí zemřelý manžel řekl, že ji zabije Peter Crane. Oba se tomu nakonec zasmějí, ale při dalším setkání ovládne Petera podivná síla a Yvonne zabije. Je však první v řadě dalších vražd. Peter si je ovšem nepamatuje, navíc začíná cítit, že se mu stírají hranice mezi skutečností, sny a děsivými vizemi. Důležitými postavami, kromě půvabných žen, jsou psychiatr doktor Stone, inspektor Ranieri a komorník Walter. Nechybí ženská a mužská nahota, sex i swingers párty. Tajuplnosti napomáhá skvělá Ciprianiho hudba. V závěru se divák dozví, kdo za vším a proč stojí. Napínavý mysteriózní snímek s přesahem do hororu mě osobně potěšil. Doporučit lze především skalním žánrovým příznivcům. ()