Attila od začiatku chytí a nepustí, snaží sa ždímať emócie ako sa len dá a pohráva si s kŕčovitým pátosom sprevádzajúcim MMA a v podstate všetky bojové športy. Nedokáže si ale udržať potrebný nadhľad nad témou a urobiť si občas z tej maskulinity a testosterónu srandu. Ak to dobre chápem, každý zápas v oktagóne alebo v ringu, kde ide o titul v tej ktorej váhovej kategórii a podniku (Bettalon, Oktagon) je zápas storočia. Attila Végh je sympoš a nemáte z neho dojem, že chodí s nosom hore, čo ma dostáva oblúkom k našim rapperom. Hip-hopové vsuvky sú na facku, ale zase na druhej strane pobavia, aspoň že si Rytmus a Majk Spirit môžu odškrtnúť účasť vo filme a špekulovať nad hejtermi. Dvojhodinová stopáž je trochu prehnaná, tú docenia len skalní.(31.1.2020)

Attilu mám veľmi rád, je to dobrák od kosti, čo tento film potvrdzuje. Film mapuje cestu športovca od útleho dectva po súčasnosť. Zažívame s ním vrcholy a pády športovca ktorému sa raz darí a žiaľ niekedy nie. Autor vytvoril medailón o človeku, ktorý si to zaslúži a je charizmatický pred kamerami. Bohužiaľ nezvládol do toho dať nič autorské, len ľahkú dramaturgiu pádov a víťazstiev. Chýbala mi hlbšia analýza vzťahu s rodinou a nevyužitý potenciál, že Attila je showman. Pre fanúšikov MMA je tento film peknou mapou života hlavného hrdinu. Zaoberá sa však len jednotlivým zápasom a neprináša, širší rozbor čo všetko bojovník musí pred bojom pretrpieť. Dokument je strihnutý priemerne. Tento šport je rýchli a dynamicky, dĺžky záberov sa dali zdynamizovať a nemusel byť tak uťahaný. Dĺžka filmu je teda prepálená a miestami pre zahraničného fanúšika to môže byť už utopia. Mne to pripomínalo film V ringu s Alim no trošku s vláčnejším tempom a čo sa týka dramaturgie, tak dosť kopíruje film Conor McGregor: Notorious. Vo výsledku neurazí, ani nenadchne. Odporúčam tento film MMA fanúšikom, neodporúčam však náročnejším divákom. 65%(31.1.2020)

Film, ktorého dej fanúšik domácich zmiešaných bojových umení pozná dopredu a ako taký sa preto nedá hodnotiť. Potešili staré zábery, no trošku sklamalo stručné opísanie začiatkov tohto športu u nás. Celkovo príjemná dokumentaristická jednohubka pre fanúšika. Moja spoločnosť v kine (nefanúšik) sa priemerne bavila. Preto silnejšie 3 hviezdičky.(2.2.2020)

• liskam

Hodnotit vysoko mohou s největší pravděpodobností pouze fanoušci vytloukání mozků z hlav a vytrhávání kostí z kloubových jamek. Za mě 45% jako prvotina ale celkem slušné.(7.2.2020)

Obecně mám životopisné filmy rád, a nic tomu neubral ani fakt, že se jednalo "pouze" o dokument. Kvituji pohled a zasvěcení do pozadí MMA na čsl. scéně, kde patří Attila mezi průkopníky v oboru. Je fajn vidět, jak se absolutně okrajový sport pouze pro fajnšmekry dostal do záře reflektorů a je rázem jedním z nejsledovanějších u nás i v zahraničí a nadále roste na popularitě. Líbí se mi kontrast Attily coby tvrdého top zápasníka, který to dotáhnul k titulu šampiona, versus skromného sympaťáka s velkým srdcem z malé dědiny na slovensko-maďarském pohraničí. Divák zde sleduje jeho vzestupy a pády ve stylu rčení, že jednou si dole a jednou nahoře. Autor si během toho celkem hezky hraje s emocemi hlavního hrdiny i diváka. Jinak jasně, zpracování nic moc extra, nečekejte dokumentu z dílny Holywoodu, HBO, BBC nebo Discovery. To je samozřejmě jiná liga, ale na místní poměry se jedná o nadprůměrný počin.(19.2.2020)