Reklama

Reklama

Město na řece

  • Lotyšsko Piļsāta pi upis (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Tragikomické drama o lásce a ztrátách Město na řece, které natočil lotyšský režisér Viesturs Kairišs (Sibiřský deník, 2016), vznikalo v české koprodukci a s českou hereckou účastí. Jednu z hlavních rolí zde ztvárnila česká herečka Brigita Cmuntová (Bábovky, 2020) v postavě židovské dívky Zisly, do které se zamiluje hlavní hrdina výtvarník a písmomalíř Ansis (debutující Davis Suharevskis). Se svou profesí najde uplatnění za každého režimu (cedule a směrovky potřebuje každá vláda). Lotyšsko-česko-litevský snímek vypráví příběh člověka, který se v krátkém časovém úseku ocitne postupně uprostřed tří totalit: v autoritářském režimu předválečného Lotyšska a v době války v éře komunismu a nacismu. Absurdní a groteskní situace, kafkovská atmosféra, velká láska k dvěma ženám, důležitá morální rozhodnutí provází hlavního hrdinu napříč krutými i lyrickými dějinami východní Evropy minulého století. (8Heads Productions / Klara Khine Distribution)

(více)

Recenze (3)

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Příběh mě nebavil a když jsem zjistila ,že se do toho montovali od nás tak jsem pochopila proč.Neslo to prvky Vesničky.....Jenže tady to byla nuda! ()

Prubner 

všechny recenze uživatele

Film poněkud tezovitě a nenápaditě ilustruje fakt, že v našem zeměpisném prostoru se svého času střídaly režimy jako na běžícím pásu a obyčejný člověk proti tomu nemohl nic dělat, jen se nechat vláčet dějinami. V tomto případě jde o Lotyšsko. Zajímavé na tomto filmu pro mě je pouze to, že v něm jednu z hlavních rolí hraje česká herečka Brigita Cmuntová. ()

klaye 

všechny recenze uživatele

Hlavní hrdina má něco z naivity Otíka z vesničky mé střediskové, jen není retardovanej, hezky maluje a nemůže se rozhodnout mezi brunetkou a blondýnkou. Brunetku chce, ale ta zvolí karieru komunistky, blondýnku zas tak moc nechce, ale ta chce jeho. Nakonec má doma obě, ale jinak než by si kdy mohl představit. Hrůzy války jsou celkem obroušené, charakteristika tragikomedie celkem sedí, občas jsem se zasmál, občas zděsil. ()

Reklama

Reklama