Kočičky

Jedenáctileté Amy se začne líbit svobodomyslná taneční skupina a vzepře se proto konzervativním rodinným tradicím. (Netflix)

Amalberga

Prave diky kontroverzi jsem se na film rozhodla podivat, jinak bych na nej vubec nenatrefila. Coz byl asi zamer agresivniho marketingu s plakatem polonahych jedenactiletych divenek, no povedlo se. Nekolik scen je skutecne takovych "cringe", ale do kontextu filmu to zapada. Neprimerena kritika filmu mi pripada velmi pokrytecka. Podivejte se na kazdy treti klip k pisni na YT a uvidite polonahe twerkujici zeny. A stejny obrazek vidi i nevinne jedenactilete divky a mysli si, ze je to spravne, tohle musite delat, abyste byly oblibene a slavne, vsechny celebrity se tak chovaji. Spousta deti nema nikoho, kdo by jim rekl, ze se myli. Ano, tyto divky jsou vysledek spolecnosti, ve ktere zijeme. Driv nez filmu hodite odpad, zkuste se na nej podivat a zamyslet se, neni tak cernobily, jak ho vykreslily titulky clanku kricici o pozornost. ()

jesuisnobody

Nie som pedofil a ani zdegenerovaná internetom ovplyvňovaná ovca. Možno by len stačilo zapojiť pri filme aj mozog a možno by ste dokázali ten film aj správne prečítať. ()

Willynka

Po kampani (kampáááň!), kterak se nejedná pomalu o child porn, jsem se i já odhodlala. Běžný film o dospívání, který se oproti stokrát viděnému odlišuje hlavně tím, že hlavní postava vyrůstá v extrémně patriarchálním prostředí a kde ono vymezení dochází do extrému. I když, tohle vrtění zadkem probíhá u holek v jejím věku celkem běžně, byť v soukromí dětských pokojíčků. Oproti třeba takovému Klipu vážně kontroverze nulová. ()

Anber

Film o problematice mladých dívek vyrůstajících v době sociálních medii, over-sexualisation, které se snaží přijít na to, co to vlastně znamená být ženou. Režisérka se snaží zachytit rozpolcení hlavní hrdinky mezi vzorem své rodiny a její kultury a tím co vidí u svých vrstevnic. Filmu o tom co všechno je 11ti letá divka ochotná udělat, aby si zajistila uznání ostatních. Jistě se tak dotýká tématu, které je velmi relativní a rozhodně hodný debaty. Vyjádřila se, že k natočení filmu byla inspirována poté co viděla jedenáctileté dívky oblečené a pohybující se obdobně jako herečky v tomto filmu, načež se jala zjistit co je k takovému chování vede. Bohužel, nemyslím si, že by se jí podařilo výsledky svého zkoumání efektivně převést do tohoto filmu. Osobně si myslím, že k tématům zahrnujícím dospívající dívky a sexualitu je vždy třeba přistupovat velmi opatrně, protože v první řadě rozhodně nechcete, aby se vaše kritika sexuálně přesaturovaného prostředí v jakém dnešní dívky vyrůstají stala mekkou všech pedofilů, kteří své příležitostné záchvěvy svědomí utišují tím, že ty děti to očividně vlastně chtěj. A obávám se, že přesně to je případ tohoto filmu. Režisérka se citlivým tématem produpala jako opilec vracející se domů nad ránem z chlastačky. Místo potencionálně oduševnělého kousku o sociální problematice tu máme hodinu a půl soft child porna, po kterém člověk maximálně zapřemýšlí o tom zda použití dětských hereček v tomto filmu se dá považovat za formu zneužití. Jakékoliv hlubší myšlenky se okamžitě ztrácejí v nepřetržitém náporu jedné šokující nechutné scény za druhou. Navíc podivná symbolika, která se v jinak v realitě ukotveném světě zjevuje zcela nečekaně a působí nemístně, matoucí a navíc nadbytečně, jelikož je jejich význam vždy v zápětí vysvětlen jednou z postav. Konec filmu působí strašně nepřirozeně a uťatě. Amyny motivy nejsou nijak předem vystavené, ani později vysvětlené, její náhlá otočka o 180 stupňů není zdánlivě ničím konkrétním vyvolaná. Film, který je z 90% zaměřen na kroutící se zadky 11ti letých holek si sotva zaslouží něco víc než odpad, dávám ale dvě hvězdy protože oceňuji alespoň to co se režisérka pokusila udělat. ()

Cardas

K filmu mne přilákalo halasné konzervativní odmítání a inkvizičně zdvižené ukazováčky hlídačů tradiční mravnosti. Moje tušení se potvrdilo: nejde o dětskou pornografii, ale naopak. Zamyšlení nad tím, co všechno jsou vyrůstající děti ochotny udělat ve snaze uspět ve světě, kde je získat zájem a ocenění druhých lze pouze formou lajků. Jde o svět, kde přátelství je jen floskule, která má napovrch hezky vypadat, ale je v lepším případě prázdná a v horším plná šikany a ponižování. Skutečné přátelství a skutečné pochopení musí být skrýváno. Svět je čím dál více rozdělován na násilnou volbu nabízející čím dál méně možností, než je rozhodnutí mezi dvěma pitomostmi: Jednou možností je prostituovat v komerční hře povrchního cynismu bez jakýchkoli charakterových zásad, i za cenu korupce (podplácení kamarádek) podvodu (lhaní kamarádkám, málem zavraždění své soupeřky), krádeže (peníze matky...), zrady (nemohu s tebou veřejně kamarádit, neuspěla bych ve světě, kde žijeme...), násilí. Druhá možnost, stejně otřesná, je návrat ke svým konzervativním okovům, které neumožňují vůbec nic, než držet hubu a krok a nechat se nesmyslně trestat za jakékoli vybočení z tohoto otroctví, jemuž tradice krásně říká "kultura". Je tu dobře nazanačeno, jak obtížné je proplouvat mezi těmi debilními Skyllami a Charybdami i pro dospělé (matka trpící tím, že není šťastná z toho, že manžel si našel další ženu a ona by jí měla správně přát všechno krásné...). Takže z tohoto pohledu si myslím, že jde o film vcelku zdařilý. A pouze proto, abych mohl postavit se proti těm ultrakonzervativním idiotům, jsem se vrátil zpět k Netflixu, který jsem před několika měsíci opustil na protest proti dočasnému (?) debilnímu cezruování filmové nabídky, jež podle někoho není dost protirasistická, tak by neměla být nabízena... Za mne platí obecně: filmy mají být k dispozici. Ať už je to Jih proti Severu nebo Kočičky. A kdokoli jde proti téhle svobodě, je u mne idiot. Dávám tři hvězdy, což u mne dobrý film. Čtyři dávám jen výborným, a pět pouze těm, které jsou pro mne naprosto výjimečné a mimořádně silné. Chtěl jsem zdvihnout své hodnocení tohoto filmu na čtyři hvězdy, abych se tím co nejvíc postavil proti falešným moralistům, ale cítil bych se nehezky, i když ne tak naprosto debilně jako Americká filmová akademie ;-) Tak dávám tři, jako bych tomuto filmu dal normálně i bez toho společenského humbuku poslední doby. ()

nemesiss

Väčšina hodnotiacich pravdepodobne nepochopila základnú premysu filmu. Film je kritikou hypersexualizácie mladých dievčat. Scény su naschvál neprijemné na pozeranie. Máte sa cítiť nepríjemne, ak nie ste pedofilmi. Za mňa skvele natočený film o strete dvoch svetov očami dospievajúceho dievčaťa, ktoré hľadá svoje miesto vo svete. ()

Pignon

Skvělý film o obyčejném trápení mladé holky z totálně mimoevropsky zaostalé nekompatibilní kultury, toužící po partě a zapadnutí do normality. Citlivě, nepobuřujícně a esteticky natočený cinemá! ()

Mr.Jokker

Já nevím ale nic pedofilniho na tomhle snímků nevidím. Co jsem viděl byl snímek s uzavrenou komunitou která je vázaná nějakými jejich pravidly a chody a dívky co se chtěli z této komunity osvobodit a odprostit se do šíreho světa a jejich jediný unik byl tanec. Ano nosí tam kinky clothes mladé holky ale to je v dnešním světě normální. Hateri by se meli jít podívat na ty soutěže krásy pro maminky a jekich dcerky v americe tam se také děti takto oblékají a dokonce jejich vzhled hodnotí porota. Je to smutné že solidní dílo dostává takový hejt podle mého úplně zbytečně... ()

reyg

Jak může dát někdo odpad? Ten film je jízda od začátku do konce. Parta ztřeštělých holčin se chce proslavit tancem. A co jako? Mají tančit besedu nebo co? Jeden den se spolu kamarádí a jindy se zas tahají za vlasy... A ta Fathia hraje líp jak profi hérečka. Věřil jsem jí každou slzu. Jsem trochu natvrdlejší divák, takže jsem nepochopil přesně motivace: proč se chtěla svlékat za telefon; proč si vyfotila frndu a postla to na web; proč se porvala s holkou, která na ni hodila plechovku; a hlavně proč vlastně utekla z toho konkursu doprdele!!!! Asi návrat k rodinným hodnotám či co.... ale jinak měl film hlavu a patu a mladým holkám se asi líbit bude. A ještě jednou tvrdím, že ta holka hrála SUPER! Tančit ale neuměla ani jedna.... ()

jan152 odpad!

Musel jsem části přeskakovat rychloposuvem. Mám pocit, že víc než jednu hvězdu může dát tomu filmu jen pedofil / pedofilka. Ovšem jsou tam zastoupena všechna etnika, jen ta kolchozní dojička se jim tam nevešla. Dokonce některé vypadají i na mentálně postižené, další plus. Představa, že ten film je pro malé holky, je děsivá. Je to jako natočit reality show v koncentračním táboře - také poučné a názorné a také by si to našlo "fandy". ()

To_byn

Mně se film líbil - a to vážně hodně. Ráda se na něj podívám i po druhé. Hezká kamera, velice dobré herecké výkony, skvělý děj a holky mají ke všemu motivaci, takže rozumím, proč co dělají (tedy až na pár scén, kterým jsem moc nerozuměla - zavřený pokoj atd.). Hodně jsem slyšela lidi si stěžovat na to, že holčiny twerkují - je jim přeci jedenáct! No právě... Možná moc filozofuji, ale jasně jsem z toho pochopila, že slečny zkrátka vidí, co je na internetu populární - svlékat se a tančit velice vyzývané tance. Ony chtějí být slavné, tak si dají dvě a dvě dohromady a kdyby to bylo součástí trendů, tak by se podle mě i svlékly (což pak vlastně vidíme i na tom, když se Amy vyfotí mezi nohama). Možná až moc dobře vidím, ale shledávám v tom docela jasné poselství - dnešní "trendy" jsou zkrátka už dávno za hranou úplně všeho a internet je otevřený už malým dětem, které v nich pak jednoduše mají svůj vzor. A to je sakra špatně. A že se na film chytnou pedofilové? Prosím vás, a na jaký film se nechyne nějaká úchylka? A říkáme zrovna my Češi, kteří mají ve filmech normálně nahé děti? Ano, tenhle film má vyloženě hodně vyzývavé mladé dívky, ale za cenu poselství filmu to schvaluji. Upřímně lituji Netflix - vypustili do světa film se silnou myšlenkou a místo nějakého uvědomění jsou jim jen předhazovány výčitky. Účel sice nesvětí prostředky, ale tady by se tedy určitě mohlo přimhouřit oko... ()

Oup

Film ktorý zožal kopec hejtu, lebo sa zle prezentoval a akýkoľvek neonacista hrajúci sa na politika, konzerva, ktorá nevystrčí hlavu zo svojej rite a všelijaké média ktoré využijú všetko na otočenie proti liberálom. Priznám sa, ani ja niesom nadšený z progresu liberálnej politiky, ktorá už dávno nieje taká liberita akú by si normálny zdravo uvažujúci človek mal predstaviť. Tento film poukazuje na problematiku sexuality v tejto dobe, aký má vplyv, moderná pop kultúra na tragédov zo zlých rodín, alebo všelijakých ultra korektných smradov, to je jedno. Pekne sa ukazuje vo filme aj to, aké sú náboženstvá trápne, hlavne týto jeblí halal žráči. Mne sa to ľúbilo. Vo filme som nevidel nič, čo by som nevidel ako dieťa v škole, keď pri nás neboli učiteľky a to som narodený v 80kach, takže vyhrnuté tričká, legíny a kraťasky sa nosia v našich končinách už dlho. ()

Frank234

Takže, vážené ovečky. Obětoval jsem více než hodinu života na film, který by mi za to obvykle nestál. Každopádně o nějaké pedofilii opravdu nemůže být ani řeč. Jasně, je tam pár záběrů, které vás u čerstvě náctileté dívky zaskočí, ale pořád nemůžu přijít na to, proč je kolem toho taková hysterie. Film totiž upozorňuje na naší vlastní povrchnost, která je nyní tak šílená, že ji chytly děti a dospělácké věci řeší v době, kdy já jezdil po koberci s autíčky a pařil na PC hry, protože internet nebyl. Ten film také upozorňuje na jednu velmi vážnou věc, a to je islám ve Francii. Rodinný islám je i tam téměř stejný jako například v Pákistánu. Maminka hlavní postavy se hroutí, když se dozví, že si její muž přiveze manželku číslo 2, ale navenek nesmí dát nic najevo, protože v islámu roku 2020 je to pořád ještě normální. Ona musí před příbuznými dělat, jak jí to strašně moc těší. Když brečí, sama se za to fyzicky ztrestá. To jsou dva moderní problémy naší společnosti, které se sebou nemají téměř nic společného, stejně se je provedlo docela slušně spojit do jednoho filmu. Film mě však celkem nudil, protože to prostě není můj šálek kávy. Každopádně se ho fakt nebojte. Žádný dětský P to fakt není. Kampaň kolem tohoto filmu je takovej hoax, že mám podezření, že ten bojkot vymysleli urážení muslimové, kterým se ta pravda nelíbí nikdy. ()

GesikCZ

Úplně obyčejný příběh holky, co se snaží zapadnout do školní skupiny + klíčová témata dnešní doby - hypersexualizace dospívajících dětí, střet dvou odlišných kultur nebo proč není úplně dobré dávat 11letému dítěti přístup k sociálním sítím. Odraz dnešní doby, nic víc. Jestli v tom někdo vidí propagaci multikulturalismu, neomarxismu nebo pedofilie, tak by si měl sundat klapky z očí nebo se jít léčit. Jo a není to původní produkce Netflixu, tolik k hashtagu CancelNetflix. ()