Švindlíř

• USA The Card Counter (více)

Bývalý americký voják William Tell (Oscar Isaac) kdysi sloužil v Iráku. Nyní se potuluje po kasinech, hraje karty a utíká před svou minulostí. Jeho monotónní a osamělý život dostane nový náboj, když jednoho dne potká mladého Cirka (Tye Sheridan), který ho požádá, aby mu pomohl pomstít se vysoce postavenému důstojníkovi americké armády. William vycítí šanci odčinit své hříchy a vezme Cirka pod svá křídla jako chráněnce. S podporou tajemné finančnice La Lindy (Tiffany Haddish) se snaží vyhrát mistrovství světa v pokeru v Las Vegas. Dokáže však udržet svého svěřence na uzdě a postavit se démonům z temné minulosti? (HBO Max)

Sopholojong

The Color of Money 21. storocia. Biliard vystriedali karty a Oscar je tu Paulom Newmanom, za frackoviteho Toma Cruisea zase zaskakuje Taylor. Ved je to i "presented by" Martin Scorsese s tym, ze kamaratovi Schraderovi dodal koncept a ten to hodne po sedemdesiatke natocil unavene pomaly, divacky neatraktivne, aj ked so solidnym Issacsom, sexi Tiffany (tie nohy, sediaca na stolicke pri kartovom stole, ma teda ukazkove) a rozohravajucim sa Sheridanom. Absolutne nepotrebne vsuvky Dafoeho s tyranim vaznov. Presumitelna poloartovka, ktora moze rovno zabudnut na Globusy alebo Oscary. 5/10 ()

Chicharron

Tak trochu divný film o divném ex-vojáčkovi, který dostal 8 let za týrání vězňů v Abu Graibu. Film nepřímo říká, že mučení vězňů je o.k., jen si přitom člověk nesmí dělat selfie... Vojáček už nechce nic řešit, jen mastit mariáš, ale potká se synem jednoho ze svých bývalých spolubojovníků za lepší zítřky pod praporem USA... Tísnívá a bezútešná atmosféra je podbarvená stejně tísnivou hudbou, ale jinak film zůstává hodně dlužen, klouže jen po povrchnu a finále je takové nijaké... ()

nervana

Tak trochu jiný filmeček který nebude pro každého, s melancholickou atmosférou, zvýrazněný hudbou přesně tohohle typu. Film táhne hudba a hlavní postava ()

McGuffin

Máte se jako bývalý voják armádě Spojených států za její příkoří a svůj zpackaný život mstít nebo otočit list a zapomenout? V kasinech, u pokeru, Black Jacku, jako The Card Counter? Kde je stále ještě naděje potkat čirou náhodou slušné děvče, které vás bude mít rádo a na nic z minulosti se nebude ptát? A co když si myslíte, že nemáte na výběr? Též režírující scénárista Paul Schrader má odpověď. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

fhe_verdict

Toto neodporucam pozerat pokial na to niet dovod. Dve hlavne linie, pribeh vojaka a pribeh hraca pokru. Obe boli nezazivne co este viac vyniklo v pomalom tempe filmu. Obligatna cernoska nechybala (uz zacina byt narocne najst film, kde par tvoria heterosexualni belosi). Pokial ten pribeh vojaka dosiel aspon k nezmyselnemu koncu, tak pribeh pokrovy ostal otvoreny akoby (nedajboze:) este malo dorozpravane. Nedam tri hviezdy preto, lebo sa citim oklamany obsadenim filmu, ktore davalo predpoklad lepsieho zazitku. ()

vimluk_CZ

Oscar Isaac je v téhle roli neskutečně věrohodný, věřil jsem mu i každé mrknutí oka. Neskutečně jsem si užíval postupný vývoj postav a opravdu čekal, kdo nakonec své démony v sobě zkrotí a kdo ne. Párkrát vám z toho i zamrazí. Velice milé překvapení - já se bavil celou dobu! ()

K1K0

Celkom zaujímavý pohľad na svet pokeru v podaní bývalého vojaka americkej armády, ktory rad hra karty a uteká pred svojou minulosťou. Film ktory rozpráva pribeh viacerych ludi a odhaľuje tak špinavosti ktoré sa stali v ich živote a ktoré napáchali, William Tell chce všetkému prísť na kĺb a zaroven pomôcť mladému chlapíkovi Cirkovi vyhrabať sa zo svojich dlhov, za nie aký cas však odhalí pravdu keď si zistí čo sa naozaj stalo. Kľudný priebeh filmu s melancholickým podtónom a vražedným zmyslom deja, sa pomaly stupňuje až na záver filmu celeho filmu, kedy je možné rozlúštiť všetky záhadáy ()

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (více)

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení