Mladý muž hľadajúci svoju rodovú identitu sa rozhodne zúčastniť súťaže krásy Miss France. (dwdb)

Arietem93

Na film jsem narazil zcela náhodou ve videotéce na O2 TV, podle popisku se mělo jednat o komedii a jalikož mám francouzské komedie rád a námět vypadal dost nevšedně film jsem si pustil. Film ve mě zanechal silné emoce, jediné s čím nesouhlasím je označit tento film za komedii. Podle mě se jedná o silné sociální drama. Hlavní hrdina si nedokáže sám sebe gendrově zařadit, ale již od dětství si přeje vyhrát franczouskou miss, které se nakonec rozhodně zůčastnit. Film mě donutil se zamyslet a položit si několik otázek: když nikdo v jeho okolí včetně poroty nedokázal poznat, že se jedná o muže, ale věřili mu jeho ženství, je skutečně tak špatná jeho účast? Mělo by to vést k jeho diskvalifikaci? Film reaguje na současný trend sebepojetí. Pravdou je, že po shlédnutí mi zůstalo v hlavě několik otázek a když nad filmem po jeho shlédnutí ještě přemýšlím je to známka, že mi film i něco dal. Kromě toho cela stopáž utekla jakoby nic. Nerad bych zapomenul vyzdvihnout herecký výkon hlavního propagonisty, ale i jeho vizuální stránku. Většinou když koukám na film, kde se objevují transexuálové mám problém s uvěřituelností, ale tady bylo naopak těžké uvěřit, že je hlavní hrdina ve skutečnosti muž. Pokud na film náhodou narazíte a máte rádi komorěnšjí nevšední snímky, které Vás nutí přemýšlet nad životem, tímto filmem nešlápnete vedle. ()

Sinner.

Pokud se přenesete přes nereálnost zápletky, čeká Vás krásný příběh cesty za snem člověka, který ze sebe strhává nálepku jediného možného pohlaví. Androgynní model Alexandre Wetter předvádí fantastický herecký výkon a vytváří dokonalý obraz jedné z nejkrásnějších Francouzek, jakou jsem kdy viděl. ()