Léto v Kreuzbergu

• Česko Léto s Norou (více)

Čtrnáctiletá Nora tráví letní prázdniny doma v berlínské hip čtvrti Kreuzberg. Její starší sestra, která ji prakticky vychovala, si užívá volný čas s partou kamarádů a Noru vláčí s sebou. Poflakují se městem nebo se povalují na plovárně, kde se dá alespoň na chvíli skrýt před spalujícím sluncem. Noru ostatní mají za tichou pozorovatelku, která raději sedí opodál a svět kolem sebe zachycuje na instagramová videa. Ani její další hobby, chov housenek a motýlů, jí na oblíbenosti nepřidá. Její nesmělost se začne rozplývat, když potká svobodomyslnou a charismatickou Romy. Dny přestávají být jeden jako druhý a Nora díky živelné dívce poprvé zažívá velkou lásku se všemi radostmi i strastmi, které k ní neodmyslitelně patří... Stejně jako se housenky proměňují v motýly s pestrobarevnými křídly, i z Nory se stává mladá žena. (Queer Kino)

Viviane

Měnit originální názvy filmů by mělo být postižitelné. Ještěže mi docvaklo, že je to Kokon, který jsem chtěla vidět. Citlivě pojatý film o dívčím dospívání, připomnělo mi to filmy typu Malé letní blues. ()

Detektiv-2

Musím uznat, že příběh a scénář jsou již na dnešní dobu lehce čitelné a nic nového nepřináší. Čím si mě však film získal byla kamera a hudba. Na dnešní dobu zvolený již atypický formát obrazu a hudba mixovaná do 80. let má své velké kouzlo a herecké výkony jsou také velké plus. Ve výsledku dostanete místy úsměvnou a místy dramatickou kvalitní podívanou. ()

PTuranyi

Pekný intímny obraz dospievajúcej Nory, ktorá počas horúceho leta trávi čas s partiou svojej staršej sestry a pomaly objavuje svoje intímne túžby. Výborná produkcia, dobré herecké výkony a množstvo poetických metaforických narážok na vnútorný stav hlavnej hrdinky - húsenica, motýľ, mora, jednorožec... ()

Kozlowski8

Příběh o dospívání, lásce a přerodu dívky v ženu, který je patrný u hrdinky příběhu - čtrnáctileté Nory. Nora je křehké dítě matky alkoholičky, které tráví léto s partou starších teenagerů (přátel starší sestry), kterým je spíše nutným, nezábavným přívažkem. Vše se změní dnem, kdy Nora pozná charismatickou a svobodomyslnou Romy, do níž se zamiluje... Snímek nabízí skvělou atmosféru života berlínské mládeže a výtečně napsanou a Lenou Urzendowsky ztvárněnou postavu Nory - její přerod ze zasmušilé samotářské holky, žijící si ve svém vlastním světě v živou, odvážnou a sebevědomou mladou ženu. Bohužel chybí rozvinutější příběh a hlubší propracovanost ostatních postav. Proto u mne "jen" 65 %. ()

Slepejsek

Zapomeňte na všechny ty kecy z recenzí (zvláště ze CINEMy 4/2021). Film rozhodně není bez chyb (rozpadá se v některých detailech a souvislostech, některé scény jsou jako z jiného vesmíru), ale přesto nenudí. Ač je plný banalit, jako celek banální není. Boduje svou uvěřitelnou obyčejností. Žádná velká výpověď, jenom malý trip dospíváním. ()

Oxiduji

Líbilo. Nenáročný, milý film. Výkony fajn, kamera taky. V podstatě nemám co vytknout. Přistihla jsem se, jak se dost často nostalgicky usmívám. Ovšem co je na jasnou čenichovku, je opět česká distribuce, která nezklamala a origo název Kokon, který je samozřejmě divákovi po shlédnutí naprosto srozumitelný, zaměnila za tuhle vypičenost - ano!! český divák je debil s IQ šumící trávy a příběh s nekorelujícím názvem by ho nezajímal.... Aspoň trochu invence, trošičku!!! ....Mám dojem, že tohle je takový národní sport českých distributorů, kdo dokáže více sprasit cizojazyčné názvy filmů. ()

lineker

Jedno parné léto v Berlíně roku 2018 a citlivě podaný stav citového a tělesného dospívání čtrnáctileté Nory, výborně zahrané Lenou Urzedondowski. Vše v kulisách současného mnohonárodnostního Německa i zajímavých týnejdžrských replik a pohledů na tuto problematiku. Plynulé tempo filmu vás nechá s hlavní postavou téměř splynout a je vám tak umožněno sdílet téměř veškeré její pocity. ()

Polik_

Queer filmy v té nejstravitelnější možné formě. Krippendorf si u mě po Loopingu vytvořila statut vizionářské režisérky, která ačkoliv se zabývá velmi profláknutým společenským tématem, dává svým výtvorům velmi unikátní uměleckou hodnotu skrze vizuální prostředky, kterých by se nejeden režisér zalekl pro jejich kýčovitost, ohranost a umělost. Všechny ty dlouhé, strohé záběry na oblohu nebo sluneční paprsky čeřící hladinu jezera skvěle dokreslují režisérčin záměr vytvořit autenticky podaný příběh, podtržený klidným, pohodovým narativem nedávající divákovi možnost začít v čemkoliv tápat. ()

FilmZwerg

Viděl jsem druhou půlku téhle prdelačky mit sauerkraut a myslím, že i to úplně stačilo.. Chtělo se mi zvracet, jak tý blondýně Jule na párty v kúpelni. Samý bezobsažný kecy nebo naivní dialogy, jakoby art záběry a kamera, která byla in v devadesátkách a to jen u filmů s Meg Ryan. No a příběh ze současnýho Berlína, kde jsou všichni voblečený jak ze sedmdesátýho druhýho, což taky chodí už sem k nám a naše teen holky choděj ve vytahanejch jeans laclech s nohavicema nad kontníky:D Ble. Asi současnou hipsterskou módu teen poďobanců nechápu.. Každopádně neutikajíc od tématu. Radši šedesátkový holky v minisukních z jižní Francie, nežli sedmdesátkový němky s rovnátkama (neboli Deutschland 2020:)) Tohle už nikdy. Ne prosím ne. Jak je možný, že i kamera a herci mohou být mučícími nástroji:))) ()