Reklama

Reklama

Léto v Kreuzbergu

  • Česko Léto s Norou (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Čtrnáctiletá Nora tráví letní prázdniny doma v berlínské hip čtvrti Kreuzberg. Její starší sestra, která ji prakticky vychovala, si užívá volný čas s partou kamarádů a Noru vláčí s sebou. Poflakují se městem nebo se povalují na plovárně, kde se dá alespoň na chvíli skrýt před spalujícím sluncem. Noru ostatní mají za tichou pozorovatelku, která raději sedí opodál a svět kolem sebe zachycuje na instagramová videa. Ani její další hobby, chov housenek a motýlů, jí na oblíbenosti nepřidá. Její nesmělost se začne rozplývat, když potká svobodomyslnou a charismatickou Romy. Dny přestávají být jeden jako druhý a Nora díky živelné dívce poprvé zažívá velkou lásku se všemi radostmi i strastmi, které k ní neodmyslitelně patří... Stejně jako se housenky proměňují v motýly s pestrobarevnými křídly, i z Nory se stává mladá žena. (Queer Kino)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (34)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

"Milý deníčku, berlínské léto 2018 bylo horké. Opravdu horké." Klasická coming-of-age story doplněná o roztomilý dívčí coming out. Pro našince může být osvěžující pohled do obyčejné německé třídy puberťáků, která je tolik jiná, než ta naše (co do etnické pestrosti), a přitom tak stejná (co do pocitů a nejistot). ()

venca163 

všechny recenze uživatele

Já jsem tohle bohužel nezkouknul celý, ale i tak mě to celkem zaujalo. Asi nějak obecně nadržuju těmhle věrohodně pojatejm filmům o tápání v dospívání. Sice je tam poslední dobou trochu přelesbíno, ale jsem otevřenej aktuálním trendům (ehm), beru to jako novou normu (host vyhazuje vrchního). (75%) ()

Reklama

angel74 

všechny recenze uživatele

Úchvatně přesvědčivá Lena Urzendowsky coby čtrnáctiletá introvertka Nora objevuje sama sebe i své tělo. Prožívá první zamilovanost a zklamání. Zároveň se pomalu, ale jistě stává dospělou ženou... Film je natočen velmi realisticky a civilně, s důrazem na detail. Pointa sice nemusela být tak doslovná, ale díky vtahující atmosféře prosluněného Berlína a naprosto skvělé hudbě jsem si to celé dost užila. Jako bych se vrátila v čase do doby svého mládí. (80%) ()

Shaqualyck 

všechny recenze uživatele

Věčné téma strastiplného dospívání pojala Leonie Krippendorff nanejvýš civilně. Nešokuje drogovými excesy ani laciným voyerismem, lidskou sexualitu zobrazuje spíš poeticky, s půvabem. Ano, tančí se tu pod duhovou vlajkou, ano jde tu (krom jiného) o milostné vzplanutí mezi dvěma dívkami, film ale není angažovanou lesbickou romancí ve smyslu prázdné LGBT agitace. Jde o výsostně lidský příběh o vzteku, nejistotě a zmatcích, které odnepaměti charakterizují příslušnost ke komunitě náctiletých. A taky o tom, jak je to všechno snesitelnější, když k sobě najdete spřízněnou duši, které se můžete zplna otevřít. A samozřejmě i o tom, jak strašně to bolí, když o někoho takového přijdete. ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Hrá tu vychytená Jella Haase aj pomerne známa Lena Klenke. Preto ma prekvapilo, že ich hereckým výkonom tromfla "šedivá myš" Lena Urzendowsky, ktorá hrala doteraz hlavne menšie role. L. U. bola veľmi presvedčivá, naopak J. H. slabá ako čajíček, na čo si už u nej zvykám. Obsahovo ide o priemernú LGBT drámu o dospievaní, čo sa vlečie ako slimák, ale má 2 -3 dobré pasáže. Festival inakosti 2020/online ()

Galerie (34)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo od července do srpna 2018 v Berlíně. (ČSFD)

Reklama

Reklama