Les Débuts d'un patineur

Scénář:

Louis J. Gasnier

Max Linder

Jara.Cimrman.jr

Přirozený talent mého typu, jakým Max Linder bezesporu je, nemá jinou možnost než vyrazit na svou první bruslařskou zkušenost v kvádru šitém na míru a s cilindrem na hlavě. O nějak mimořádný filmařský zážitek se sice nejedná, ale škodolibého diváka podobná ztráta důstojnosti nemůže zarmoutit. ()

Radko

Keď už sa strápniť korčuľovaním, tak jedine v obleku. Presvedčivá a vtipná jazda začiatočníka, ktorý okrem smiešneho potácania sa a kĺzania nič nedaruje nikomu, kto do neho vrazí alebo do koho vrazí on. Prostredníctvom grotesky skvele zahrané časté spoločenské heslo ambicióznych, no menej chápavých trtkov: Ak si náhodou niekto všimne Tvoj omyl, zaútoč na neho s trikrát prudšou intenzitou! ()

anais

Bruslení na rybníce se pro někoho, kdo to neumí, může změnit v docela nepříjemný zážitek. Žádné výstřední herectví, spíš tvrdá realita bruslařského začátečníka. ()

Iggy

Na kterémsi francouzském rybníce se počátkem 20. století učí Max Linder bruslit, víc netřeba dodávat. Údajně první film, ve kterém se Max objevil ve svém typickém kostýmu šviháka! ()

PetraMishka

Max se s nadšením vydá na místní rybník, že vyzkouší bruslení, ale skončí na zemi, dostane se do koulovačky a nakonec je potupně vyhnán. Nebylo to vůbec špatné a vzhledem k mým zkušenostem na ledě jsem se na jeho místě viděla po celou dobu. ()