UčíTelka (TV pořad)

Česko, 2020, 180 min

Jan Fronc

Peter Karpiš
  • Yarwen

Bylo mi to trapné za tu učitelku, která neuměla dokončit větu, říct, co chtěla. Tohle snad nebylo ani pro první třídu, spíš pro dvouleté děti. Obávám se, že vědomosti to dětem nepřinese, ale chápu, jaká byla snaha, a tak tu jednu hvězdu dám. Pokud to budou někdy opakovat a zároveň se na to bude i někdo dívat, asi se bude dětský divák ptát, co to proboha mají na obličejích...(30.3.2020)

Ač mám občas k České televizi nějaké připomínky, tak tentokrát chválou šetřit nebudu. Nejdůležitější je ale to, že na nastalou situaci zareagovala neuvěřitelně pružně (právě z tohoto důvodu nejvyšší hodnocení). V dnešní internetové době asi dopad nebude takový, jako kdyby pořad vysílala za našich dětských let, ale věřím, že spousta rodičů ho přivítala s nadšením.(20.3.2020)

• topi80

Česká televize chtěla zase jednou z posledních sil obhájit svou existenci... ...a dopadlo to jako vždycky. Chtěl bych věřit, že kvalita vyučování ve škole je na hony vzdálené od této slátaniny. Estráda, po jejímž zhlédnutí člověk marně pátrá, co to vlastně chtěli dětem říci (a to šlo o učivo pro 1. stupeň).(20.3.2020)

Pohotový, výborně zrealizovaný počin České televize, smysluplný, velmi dobře zvládnutý po všech stránkách, proložený konzultacemi s erudovaným hostem, který odpovídá na dotazy rodičů. Skvělé! Seděli jsme u toho celá rodina, i ten náš malý, školou ještě nepovinný, zasran, který mimořádně vzácně několik hodin neprudil. Za mě jedno velké DĚKUJI! Kromě dětí v momentálním domácím vězení pořad jistě ocení i děti těžce nemocné, pro které je fyzické chození do školního kolektivu luxusem, který si nemohou dopřát tak často, jak by si určitě přály. Palec nahoru!(16.3.2020)

• Allien.9

Hodnotím pohotovost a kreativitu ČT (viz název), snahu ulevit zahlceným učitelům, kvalitu "výuky", výběr dětí a celkový koncept pořadu. Až po snahu ulevit učitelům nemám problém. "Výuka" je ale opravdu na nízké úrovni, děti jsou tam očividně za trest, nehledě na jejich slabé znalosti (páťáci nejsou schopni odpovědět na základní otázku, k čemu slouží zlomky apod.) a průběh pořadu, kdy děti napíší na tabuli tři příklady (nebo udělají tři cviky) a přiběhne další osoba s tím, že nestíhají a musí se pustit nějaký ošklivě kreslený nesmysl... 50:50, ale já bych (jakožto ex-šprtka) spokojená nebyla, takže dolů.(31.3.2020)