Putin

• Velká Británie Putin: A Russian Spy Story (více)
Velká Británie, 2020, 2 h 21 min (Minutáž: 47 min)

Epizody(3)

Toto je príbeh jedného z najvplyvnejších politikov našich čias. Prefíkaný a nevypočítateľný: Vladimír Putin vládne Rusku so železnou rukou už vyše 20 rokov. Ale kde sa vzal jeho zmysel pre zradu, česť a hnev? Ako sa jeho životný príbeh prelína s príbehom bývalého ruského špióna? Dozviete sa od ľudí z jeho blízkeho i širšieho okolia. Aj od oponentov i obetí. A uvidíte aj mimoriadne archívne zábery a dokumenty. Vydajte sa po stopách myslenia a uvažovania obávaného i izolovaného ruského vodcu. (RTVS)

Arsenal83

Nie som zástancom ani odporcom Putina a tak nebudem dávať vysoké hodnotenie (hoci ma dokument zaujal), ale ani nízke (napriek tomu, že to bol vyslovene západný pohľad). Niektoré veci sú mi na ňom sympatické, najmä ako sa vysporiadal s liberálnou lobby vo svojej krajine, na strane druhej si nerobím ilúzie, že tento človek je úplne čistý a všetko to je len západná propaganda. Lebo by to bola naozaj obrovská náhoda, ak by toľkí kritici jeho režimu končili mŕtvi alebo v nemocniciach. Proti čomu ale určite som, jej označovanie Ruska za nepriateľa a tlačenie sa do nejakej nezmyselnej vojny, z ktorej by nikto nevzišiel ako víťaz. Z môjho hľadiska je tento BBC dokument natočený dobre, no utrpel na svoju jednostrannosť a že sa ani nepokúsil nájsť na osobnosti aj niečo dobré. ()

subic

My jsme se divili, že kandidoval a že si ho potřetí zvolili za prezidenta a že to by se jinde stát nemohlo. Ale právě že mohlo, stačí nahlédnout do naší ústavy a i Václav Klaus by se mohl potřetí ucházet o prezidentský post. Ale jinak je ten dokument takový mdlý. Pro mě byl daleko zajímavější dokument Svět podle Putina (2017), co s ním natočil Oliver Stone. ()

peetrejr

Nemám rád keď sa tí, ktorí sa do politiky nevyznajú, sa do nej miešajú. Tak preto nechcem vyjadrovať nejaké politické postavenie alebo na akej strane som.  Rozhodne zaujímavý dokument. Ono na začiatku svojej kariéry Putin vyzeral celkom skromne, potom ale dostal moc a je to tu... Pre mňa, ktorý už bol oboznámený s jeho minulosťou bolo veľa informácií zbytočných, lebo som ich vedel. Ale pre tých, ktorí nepoznajú Putina (Putin nikto vlastne nepozná), tak pre tých to je dobré spracovanie. Tak a potom prečo som pozeral dokument keď som už o jeho minulosti vedel? No, bežal v telke. ()

Jara.Cimrman.jr

"Čím méně víš, tím lépe spíš." Ukojil jsem svou zvědavost, zda BBC dokáže zachovat objektivitu, když se jedná o Rusko. Odpověď je prostá - ani se o to nesnaží. Putin je zkrátka ultrazloduch, kterej v životě neudělal nic dobrýho a může za všechno zlo současnýho světa. Navíc je to SLABÝ vůdce - to mě rozesmálo asi nejvíc. V rámci zachování vyváženosti jsou oslovování jenom Putinovi odpůrci, kteří se předhánějí v tom, kdo na něj nakydá víc špíny. Důkazy jsou samozřejmě v rovině JPP - určitě to musel vědět, nikdo jiný by to nařídit nemohl či to by se bez jeho vědomí stát nemohlo. Já si o Putinovi nemyslím nic dobrýho, ale rozhodně není jedinej světovej politik, kterým bych nechal nakrmit nějakej chráněnej druh dravce. Neříkám to však nahlas, aby na mě nemusel plýtvat novičokem. ()

zahadum odpad!

Typická primitívna protiruská propaganda ktorá si myslí, že divák je to čo žerie seno !? už tomu páni nikto neverí a darmi si brúsite zuby na veľké Rusko zase dostanete po chamtivých paprčiach ! Škoda len, že to bude možno naposledy čo sa ľudstvo k niečomu zmôže....však ako sa vyjadril pán prezident Putin ..... načo nám je taký svet ak v ňom nebude Rusko ? ..... mrazivá desivá pravda....zrejme posledné varovanie pre isté kruhy sveta ktoré majú mocenské chúťky ! .... ()