poster

The Unfamiliar

Horor / Thriller

Velká Británie, 2020, 89 min

Režie:

Henk Pretorius

Scénář:

Henk Pretorius

Hudba:

Walter Mair

Kostýmy:

Lindsey Archer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • oveckaoa
  ***

  Ženská se vrací z Afghánistánu domů a zjistí, že tam není něco v pořádku. Otázka zní Za A) je to tím, že jí z toho Afghánistánu hrabe B) Je to lidma jsou něco jiného než za co se vydávají Za C) Je to tím domem, že tam straší. A správně je B a C tak, že zhruba půlka filmu vypadá jak kopírka Paranormal Activity padají tam pohárky otvírají se zničeho nic dveře a jediná změna je v tom, že se to odehrává za světla a konec je ve stylu Insidiousu (v podstatě, kterýkoliv díl bylo to ve všech) kdy se někdo dostane do říše duchů (nebo co to bylo) a snaží se z tama zachránit někoho. Za 3/4 filmu 2 hvězdy a za ten konec jedna hvězda, i když to nedává smysl jelikož pokud si bral tu tetu jak to, že byl v tom kde byl? To je takový konec spíše ve stylu chtěly šokovat. 60 procent je to lepší než The Rental, The Relic 2020 (to je snad i animované porno kdy to spolu dělají poníci s jednorožcema) a i než The Amulet (beru horory jako žánr ne odnože) díky za titulky Titulkomat.(25.8.2020)

 • SpicyNugget
  ***

  Lékařka se vrací domů z Afghánistánu ke svým třem dětem a manželovi. Následkem války se potýká s posttraumatickou stresovou poruchou. Když začne vídat zvláštní věci a když se jí zvláštní věci začnou také dít, manžel jí nevěří a vše svaluje na poruchu (ač má chlapík doma z Havaje sošku proti duchům, takže nějakému tomu nadpřirozenu asi v důsledku taky věří). Paní doktorka se ale nevzdá, po celém domě nainstaluje kamery a pozve si médium pro komunikaci s druhou stranou. Jenže i lidé, kteří by měli být jejími blízkými, možná nejsou její blízcí... Je to taková netypická duchařina s prvky Replicate, ale mě takové filmy baví. Duch mě děsil, protočená bělma a černé oči taktéž. Hudba je skvěle děsivá a herci sympatičtí, obzvlášť musím pochválit malého Tommyho (Harry McMillan-Hunt), děcka mě vyděsí i v komediích a tenhle kluk prostě hrát umí. Jednohubka je to povedená.(23.8.2020)

 • Morholt
  **

  Mix několika duchařských směrů s řadou opsaných motivů, ale celé je to poskládané do vesměs smysluplného celku a člověk nemá pocit, že tvůrce výhradně opisoval. Líbila se mi i Jemima West v titulní roli, ale tím veškerá pozitiva skončila. Zrežírované je to ne snad úplně mizerně, ale rozhodně špatně a za mnoho nestojí ani vizuál. Strašidlo o sobě dává vědět tradičním boucháním, otevíráním šuplíků a shazováním obrazů a samozřejmě by se to neobešlo bez černých či bledých očí. Sice se tu pár slušných momentů najde, ale celkově jsou to spíš kapky v moři. Celkově nic moc. 30%(27.8.2020)

 • Solverino
  *

  Tak takovej mišmaš, jako dort od pejska a kočičky. Všechno možný dohromady, postavy zmateně pobíhají a kvílí, jsou nemohoucné, otřesný pohled, matka prý vojačka dělá nesmyslné kroky. Dost hrozné na koukání. Také obsazení je patetické a ubohé. Osoby jsou strašně slabé a ploché, s nikým nesoucítíte, jen si říkáte, tak kuwa dělejte už něco a přestaňte čumět a kvílet... celkově bída.(30.8.2020)

 • Flopik
  *

  Vedel som do čoho idem a že to bude Ćčkové prevedenie, preto radšej ak sa to rozhodnete si pozrieť sa nato pripravte.Postavy mi boli úplne ukradnuté, atmosféra žiadna a čo sa strašidla týka, tak jediné čo stálo za tú hviezdu bol ten "čert" alebo čo to bolo. Koniec som už len pretáčal a pri tých rituáloch sa nedalo robiť nič iné len smiať a krútiť hlavou. Hrôza, vyhnite sa radšej oblúkom.(24.8.2020)