Série(2) / Epizody(12)

Aby se dostala k profesorovi, kterého podezírá z účasti na tragédii svojí rodiny, jde Mia na lékařskou fakultu. Jenže se brzo zaplétá do světa biohackingu. (Netflix)

alisek87

Další podařený seriál z německé dílny, zajímavý námět, během 6.dílů to má opravdu spád, žádné prostoje, tak to má vypadat. ()

krisikowa

Koukám na to chvíli, případně své domněnky upravím, ale zatím to vypadá tak, že autoři dostali rozpočet tak akorát na klišé a fluorescentní barvu. EDIT: Ok, tak zvyšuju hodnocení o jednu hvězdu, furt tam byly momenty, kdy jsem přeskakovala a kdy byl děj vážně přitažený za vlasy. No, nicméně zápletky dobrý. Část předvídatelná, ale připadá mi, jako by autor scénáře psal fan fiction, kde chce drama, ale zároveň chce, aby se postavy milovaly. Tak uvidíme, co přinese další série. ()

Machaut

První série je dobrá - pět hvězdiček. Druhá mě však už nudila. Musel jsem se už nutit do dodívání, což je špatně. Celkově na mě působila dost nezáživně, takže dávám jednu. Celkem s přivřeným okem 3. ()

BestRanger

Das ist gut. Kto by čakal od nemeckého seriálu takéto napätie, už dlho som nenašiel seriál, ktorý by ma zaujal tak aby som musel dopozerať čím skôr. ()

milos.lacika

zrucne natocene. prijemne zahrane. malo vaty. dobry spad. celkom napinavy pribeh. samozrejme par miest, kde som si buchal hlavu, ze toto vazne?... ale takych slusnych 7/10 ()

lineker

Těšil jsem se na sci-fi thriller evropského ražení, a dostal jsem sci-fi thriller až moc usilující o to americké. Seriál má koule, vše rychle odsýpá, ale těch antilogických kroků a neuvěřitelností bylo na mne přespříliš. ()

Jindra_S

Pokud jste teenager, asi budete nadšení a klidně přidejte hvězdičku nebo dvě. Ale pokud jste starší, seriál vynechte - nic nového nepřináší, je předvídatelný a logika se vytrácí. Jediná výhoda je, že dílů není moc a jsou krátké. I tak jsem se na poslední skoro nedodíval. ()

Tjelk

Velice zdařilé německé krimi scifi, které nenudí a vtáhne do děje. Mně přišla 2.série naopak lepší než první, jsem zvědavý, jestli bude třetí. ()

Polik_

Nutno říct, že v syntéze organických proteinů a bazickém štěpení molekul DNA jsem na škole nikdy zvlášť nevynikal. Nejen proto jsem byl zaskočen mírou odbornosti, s kterou na vás tvůrci hned v prvních epizodách nekompromisně narukují. Jak ale epizody plynou, scénáristé nachází téměř perfektní rovnováhu mezi odborným a zároveň dostatečně srozumitelným narativem, jež ani na moment nenudí. Obě série jsou bez debat různorodé. Skoro jako by produkce zkoušela, který z dvou rámců sedí postavám a dějovému tempu více. Ten první s pevně daným základem doplněný o citovou stránku věci či ten druhý s mírně zmatečnou dějovou stavbou, kterou vyvažuje tajemno a nevyzpytatelnost. ()

kika.cs

Z pohľadu obyčajného diváka (nie experta v medicíne a prírodných vedách) hodnotím seriál veľmi kladne. Prináša originálne nápady z oblasti bioinžinierstva, IT a podobne - skrátka biohacking. Prostredie univerzity na mňa nepôsobilo zle, hlavné postavy sa na svoj vek správajú dosť dospelo. Miini priatelia sú zmesou úplne odlišných ľudí, ale pridáva to deju na dynamike. Ole je kapitola sama osebe. Ale vďaka nemu je seriál oživený o humor, ktorý je tu ozaj potrebný na odľahčenie temnej dejovej línie a depresívneho podtónu. Hlavná linka príbehu sa nesie na trilerovej vlne a celý motív hlavnej postavy sa dozvedáme až neskôr. Mia je odhodlaná hrdinka a umná manipulátorka, ktorá vie dostať človeka tam, kam potrebuje. Po odhalení jej minulosti jej to divák ale odpustí. Čo sa týka hereckých výkonov, dali by sa označiť za priemerné. Lorenzová je ale typ zloducha, ktorý má istú charizmu. Výhodou seriálu sú krátke epizódy a ich malý počet - pozriete to za veľmi krátky čas, takže určite sa oplatí dať tomu šancu. Ak máte radi napätie, triler, akciu, originálnosť a neamerické prostredie, skúste Biohackers. A inak 2. séria je azda ešte lepšia než prvá a zameriava sa na niečo úplne iné a nové - súvisí s otvoreným a nečakaným koncom 1. série. Dávam štyri hviezdičky. ()