消失的凶手

• Hongkong Xiao shi de xiong shou (více)

EvilPhoEniX

První díl byl sice lepší, ale užil jsem si i Sequel. Film sice nemá už tak kvalitní kriminální případ jako v díle prvním, ale i zde byly slušné inteligentní konverzační vychytávky, zajímavé postavy a fajn zvrat v závěru. Potěšila akční scéna s koněm v baráku, nic podobného jsem v životě neviděl a vypadalo to perfektně. Plusem je i kvalitní vizuál a fajn hudba. Nenudil jsem se. Silný trojec. 65% ()

Vavča

HK Sherlock Holmes, detektiv Donglu (Ching-wan Lau) se vrací do časů hospodářské krize v Číně, aby si posvítil na sérii podivných sebevražd v jednom velkém městě, které ovládá západní kapitál a zlý místní bankéř, jehož pohůnci jsou zákon, nikoliv policie. Naštěstí zde máme uvědomělé studenty, obyvatele a skrytého vůdce revoluce, že to nezní moc jako detektivka? No bohužel ne, hádám, že režim přituhuje http://chinadigitaltimes.net/2016/03/open-letter-devoted-party-members-urge-xis-resignation/ takže se máme ještě na co těšit. Detektiv Donglu má k dispozici dvě ženy na pomoc ve svém vyšetřování, ale v zásadě jsou to zbytečné postavy, kdežto jeho noví zvířecí pomocníci (německý ovčák, který by zahanbil Rexe a kůň páchající cirkusové kousky) jsou mnohem více cool a užitečnější. Film má i zajímavého záporáka, ale většinu času doplácí film na to, že vypadává tempo, místo vyšetřování člověk sleduje ideologickou agitku, jak to bylo v Číně dávno minulé špatné. Detektivní vyšetřování je tak zbytečně odsunuto do pozadí, když už se začne konečně něco dít, a je se věru nač dívat v akčních scénách, je to už bohužel pozdě. Film nezachrání vymazlené akční scény, cool nápady, skvělé kaskadérské jezdecké scény. Prostě se tohle pokračování vůbec nevydařilo a navíc, zmizela původní idea mít vychytanou akční i krimi složku, tempo, výrazné postavy. Kamera je fajn, hudba jaki prošuměla okolo, jsem z toho smutný, tři hvězdy s odřenými zády. Mám pocit, že zvnějšku existovaly násilné zásahy do scénáře a film by vypadal naprosto jinak, kdyby měl režisér tvůrčí svobodu. ()