Dawn of the Mummy

Skupina modelek narušuje hrobku mumie a oživuje prastarou kletbu. Spolu s mumií povstávají i otroci, kteří byli pohřbeni v poušti před tisíci lety, a všichni touží po lidském mase. (JasonCZ)

Bloody13

Tahle skoro zapomenutá záležitost nutně připomene kromě Fulciho Zombi 2 také Francovo Oasis of the Zombies. A to nejen prostředím africké pouště, ale i mrtvými vylézajícími z písku a útočící na bezbranné turisty. Dawn of the Mummy... už podle názvu se tenhle koprodukční trash odvolává na Romerovu klasiku. Opravdovou mumii zde máme jen jednu, ostatní potvory jsou klasické zombies, které svůj velký apetit předvedou hlavně v závěrečné gore hostině. Masky a efekty smrdí po gumě a latexu, ale v tomhle případě to hážu za hlavu, jelikož je to celkem sranda. Občas vykouzlí i slušnou atmosféru, která je však schozena hereckým projevem blonďatého archeologa na pomezí ejakulačního kolapsu. ()

Kusko.t2

Mummy Holocaust! Egypt, 3000 rokov pre Kristom. Posvätná hrobka vzýva svojho pána slovami veľkňažky: „Prijmi v Raji tohto chudobného Saferamana, ktorý čaká aby vstúpil. Nepočúvaj tých, ktorí hovoria že to bol krutý muž. Cesta Saferamana je posvätná. Počúvaj ma ooó vznešený Egypt, ak by Saferamanovo bohatstvo malo padnúť do cudzích rúk, celý Egypt sa bude triasť. Saferaman a jeho armáda nemŕtvych povstane a zabije každého, kto sa im postaví do cesty. Tí, ktorí poznajú miesto tvojho posledného odpočinku musia zomrieť! Ich telá povstanú, keď povstaneš TY. Zabijú, keď zabiješ TY! Ten, kto vstúpi do hrobu po jeho uzatvorení zomrie pri Úsvitu Múmie.“ ### Asi toľko voľne preložený prológ filmu nesúci sa v nasledujúcej stopáži v štýle Romerovho DAWN OF THE DEAD (povstanie nemŕtvych kreatúr túžiacich po ľudskom mäse), Fulciho ZOMBI 2 (hnilobný gorefest), či Girolamiho ZOMBI HOLOCAUST-u. ()

LION-MR.T

V písčitách dunách naleznete cokoliv,třeba i starou lidskou hlavu. Mumie vypadá nejlíp ze všech mumie filmů jakých jsem viděl. Tentokrát nemá zafačovaný celý tělo,ale hezký černý make-up. Mumie vylézavají z hrobu,tedy z písku a pomalu si jdou pro vás. Film v těchto scénách připomíná nějaký italský zombí film jak píše Gorehound. Mumie vám klidně rozsekne hlavu,uškrtí,ukousnou kus masa z krku. Náboje na ni nepůsobí. A stejně jako u zombi filmů tak i tady nechybí slušný závěrečný masakr. I ten název Úsvit mumie,jako Úsvit mrtvých. ()

Campbell

Tak čekal jsem něco rozhodně lepšího. Ale to bude tím že jsem tady četl komentáře. Čekal jsem mix Fulciovky a Frenca. Bohužel zklamání po skončení filmu přišlo okamžitě, protože kromě mummy zombie mrtvol tu není nic podobného. Palec nahoru za hlavní mumii, není to svině obvázaná ale parádní maska. Zombie tu celkově vypadaj poměrně dost slušně. Celkově mě ale film moc nebavil a přišel mi děsně pomalej. ()

corpsy

Úprimne som celej tej modelingovej výprave za ich namyslenosť, arogantnosť a stupiditu prial krutú smrť. Tie pekne zhnilé múmie mi to ale splnili len z časti. Ten veľký a šťavnatý apetít si však mohli dovoliť skôr, ako v posledných 15 minútach, kde nám ponúknu celkom dobrý gore fest. ()

ledzepfan

Je fakt, že to má ten příjemný zombidvojkový feeling, sympatické masky, sem tam fajn střeva atd.., ale jinak je to celé hrozně roztahané, herecky nulové(né, že bych čekal něco jiného), v tempu nezvládnuté atd.... Ukrojit z toho cca 20min. nezáživné vaty a mohl by z toho být fakt zábavný biják... Ale takhle by u toho jeden usnul. ()

Gorehound

Atmosférou mi celý film pripomínal taliansku školu typu Zombi 2, čo rozhodne nie je na škodu, len zombies nahradili pomerne originálne múmie. Každopádne je to pre mňa hlboko nostalgická záležitosť, pretože je to jeden z prvých horrorov, ktoré som vôbec videl, vtedy samozrejme ešte v x-krát prehratej kópii s jednohlasným dabingom. A po rokoch môžem z kľudom povedať, že ten film je tak trošku nedocenený. Má všetko - nádherné egyptské prostredie, pekné herečky, klasické gore ako keby vypadlo z už spomínanej talianskej školy a rozhodne aj horrorovú atmosféru a pekne gradované napätie. Múmie vstávajúce z piesčitých dún sú nadherne zimomriavkové, rovnako aj svadobná hostina v závere sú scény, na ktoré sa nezabúda. Rovnako ako na celý film. Pre mňa znovuobjavená klasika a jeden z najobľúbenejších horrorov vôbec. ()

Jello Biafra

Nízkorozpočtový horor o múmii, ktorú vykradači hrobov znovu prebudili a s ňou aj hromadu zombíkov. Dawn of the Mummy už podľa názvu jasne odkazuje k Romerovej klasike z roku 1978 a štylizáciou kopíruje Fulciho film Zombi 2. Film je strašne nudný a uťahaný, ale nechýba mu určitá hororová atmosféra. Ono aj ten záverečný masaker stojí za to, lenže amatérske výkony hercov film dokonalo sťahujú do hlbín podpriemeru. Dosť premárnená záležitosť vhodná tak na jedno pozretie. ()