Mám vás ráda, ať se stane cokoli

• USA If Anything Happens I Love You

Príbeh o odcudzení manželov, ktorí za tragických okolností prišli o dcérku. (toi-toi)

PEZ

Jednoduché ale pritom to tne riadne do živého. Keďže sme už videli v správach takéto tragické udalosti už toľkokrát. Ale nikdy v správach neukážu čo to následne urobí s rodinami. Takže preto plné hodnotenie odo mňa. Nikdy by som to nechcel zažiť. Tento kraťas dokázal u mňa vyvolať silné emócie aj bez slov. Mimochodom Oscar za najlepší krátky animovaný film a k tomu tona ďaľších ocenení na iných festivaloch. ()

MFloyd

Smutné, ale ne tak rozvinuté (samozřejmě i kvůli krátké stopáži). Mohlo si to více hrát s tím, co se stane v závěru, ale spíš vidíte probliknutí něčeho a pak je konec. Škoda toho, jinak lehce nadprůměrná kreslenka. ()

baclajean

Téma, spracovanie a myšlienka sú prepojené pomerne pútavo. Na záver prichádza (veľmi relatívny) šťastný smutný koniec. ()

NiksCZ

Silná myšlenka, která prozkoumává lidské utrpení, umělecké vizuální zpracování a úchvatný soundtrack. Vše zabalené do 12 minut dlouhého kraťasu, který vás bude schopen rozplakat. 10/10 ()

TinaTiber.

Mám vás ráda, ať se stane cokoli (2020) 10/10 Tento krátkometrážny snímok je celkom určite plný emócií úzkosti a paniky, ktoré ľudia počas týchto dvanástich minút zažijú; či už ste citlivka alebo ste na podobne emočne vypäté filmy zvyknutý. Je pravdou, že animácia je v tomto filme jednoduchá, no osobne si myslím, že práve to mu dáva takú silu a autenticitu. Príbeh je podaný s citom, ktorý je pri takýchto témach veľmi dôležitý a ktorý som tu rozhodne videla. Hodnotím dej, pozerám sa na postavy ktoré sa vyrovnávajú s hroznou tragédiou a s vidinou budúcnosti bez milovaného človeka a s čistým svedomím túto snímku odporúčam pozrieť. ()

Morb

Nic jinýho, než citový vydírání, těžící z už "znormálněnýho" jevu US. Nečekal jsem od 12minutovýho animáku, aby se do tematu ponořil jako Ondskan nebo Klass, ale tohle ždímání emocí vyobrazením tragických událostí a s pomocí pomalý hudby bez příběhu přímo nesnášim. ()

Enon

Myslím, že z tohoto tématu šlo vytěžit mnohem víc. Ani mě to nějakým zásadním způsobem nerozesmutnělo. Animace je ale ojedinělá a roztomilá a dodává tomu takovou tu dětskou naivitu. Možná je to moc krátké, nevím. 50% ()