Vzpoura v Patagonii

La Patagonia rebelde

Rebellion in Patagonia

Drama / Historický / Western

Argentina, 1974, 110 min

Agitační náborový filmeček, pojednávající o založení komunistické strany v Patagonii a jejímu brzkému konci. Nevím jestli to byla výhoda, ale měl jsme možnost shlédnout film s anarchisty v Madridu. Zatímco okolí film vyloženě hltalo, my s kamarádem jsme se jen tak tak bránili záchvatům smíchu. Nakonec prohlásil, že mu to připadalo jako mix Vinnetoua a Majora Zemana. Mně nezbývalo než souhlasit a vysoké hodnocení odpovídá pouze tomu, že jsem se u filmu náležitě bavil, protože o žádný zásadní kousek nejde. Nicméně velice vydařená je postava vysloužilého německého anarchisty, který pouze cituje zásadní anarchistická dogmata: "Základem anarchosyndikalismu je organizace a disciplína". Vrcholem jeho vystoupení je rozbíjení lahví alkoholu v jednom baru s tím, že se jedná o imperialistický prostředek k nabourání anarchistické morálky. Za tohle by šel na Valašsku na kříž :-). Spíš bych doporučil film Kena Loache - Tierra y Libertad (Land and freedom).(9.6.2008)

Český distribuční název VZPOURA V PATAGONII.(12.4.2017)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(19.5.2006)

• - Po nastolení ještě krvavější diktatury v roce 1976 byl film stažen z distribuce. Znovu byl promítán až po obnovení demokracie v roce 1983. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)