Daniel se s rodinou nastěhuje do domu, který chce postupně opravit. Náhlá tragédie a volání o pomoc z onoho světa ho ale přinutí vyhledat odborníka na paranormální jevy. (Netflix)

Mykie

Spanele se podivali na Conjuring a zdal se jim moc mekky. Tak si natocili vlastni a pritvrdili, ani ne tak pristupem k divakovi, jako spis k postavam. A je to povedene. ()

lineker

Na to, že to sjelo z pásové výroby Netflixu se jedná o slušný strašící kousek. Španělé prostě drží hororovou laťku vysoko. Nejde o žádný děsivý Mordor, ale pár opravdu nepříjemných okamžiků se ve filmu dá najít a tím, že tvůrci se tak nějak nepářou i s hlavními postavami činí film lehce netradiční. A I v samotném závěru se nakonec podaří lehce překvapit. ()

PMU

Čarodejnice a inkvizice ok, to snesu i když.. Ale dost surově hned od začátku, pro mě nečekané a v tom originální. Mrazení bylo vícekrát. Po dlouhé době lepší horor. ()

abanek

Za mě to teda zase taková bomba nebyla...prostě takovej španělskej horor od Netlixu - nic víc, nic míň... ()

LennyCowler

I když nepřináší nic nového co bychom už neviděli, přesto mi to vůbec nevadilo, má to zajímavé zvraty a i konec je velmi podařený. Jako jeden z hororovyých fanoušku, který vůbec neuznává zdejšího samozvaného rádoby největšího hororového experta, si myslím, že by si to zasloužilo od ostatních lepší hodnocení. ()

Zaks

Vizuál - špičkový, hudba - famózna, ľakačky - fungujúce. Story sa ale odohrávala až príliš priamočiaro a jednoducho, postavy konali strojovo presne podľa pokynov, príbeh je bez nejakých zaujímavejších súvislostí, technicky ale dokonalý. Na pozretie však tento film rozhodne odporúčam. ()

kriplozoik

Průměrná až podprůměrná žánrovka. Ploché, klišovité postavy, naprosto otřesný zvuk a hudba (viděl jsem anglickou verzi, kde se mistr zvuku asi aktivně snažil vyhnat diváky z kin), ale pěkná ucházející kamera a výprava. ()

BStone

Ničím originální, přesto plně funkční a povedený horor, který není ke svým divákům nijak korektní a má dobrou pointu.65% ()

tXtX

Extremna porcia nudy od zaciatku az do konca. Predvidatelne a otrepane lakacky videne hadam milionkrat. Koho toto este bavi pozerat? Som hororovy fanusik cely zivot, ale tieto ducharciny su tak strasne vycerpany subzaner, ze to uz nemozem ani citit. Vsetko na jedno kopyto bez akejkolvek inovacie, den co den, mesiac co mesiac, rok co rok.. Pri tomto tu som dokonca zaspal (!!!), co je pri filme, ktory by mal divaka udrziavat v napati a strachu trosku (dost) pruser, nie?.. 10% ()

kubyczech

Ne! Nepůjdu! Zkrátka nepůjdu s davem a nebudu hodnotit zdejší mírný nadprůměr, stejným mírným nadprůměrem. V posledních letech mi opravdu připadá a musím souhlasit s "verbalem", že kvalitní horor poznáte ve chvíli, kdy se jeho hodnocení nachází v modrém poli. Mě se to zkrátka líbilo a víte proč?? Protože mi tento žánr splnil dané očekávání... Prostě jsem se obyčejně bál, ty vole! Nic víc, nic míň. PS: (pro vybranou skupinu idiotů) ... " Přestaňte srážet hodnocení, jen proto, že to nenatočil Wan! " ()

artlover

Už som alergická na každé decko v horore, čo kreslí divné obrázky. Nie každé decko celé dni kreslí a nie všetky obrázky sa rozvešiavajú po nástenkách. /spoiler/ Chlapčisko odstránili celkom skoro a som rada, že sa toho nebáli, vidieť ho v bazéne bolo tak nejak nečakane osviežujúce. Mamka sa nespráva úplne okej (nemyslím obesenie, to mi prišlo z jej konania snáď najlogickejšie), jednak k manželovi a jednak to podivínstvo v detskej izbe. Akože keby som ja videla svoje mŕtve decko ako sa hrá v pyžamku, asi ma rovno klepne a keby som videla pod posteľou zhnité nohy, iste by som to dala nejak znať. Panička sa ale s nohami hrá na schovávačku alebo čo, trochu zrýchlene dýcha a vytreští oči. Inak pohoda. Starý spisovateľovymetač alebo čo on je odprezentuje ďalšie klišé honby za duchmi kvôli mŕtvej manželke a ako inak, musí naňho dohliadať dcéra. Scény v pivnici boli také poslabšie, všetko sme už niekde videli a videli sme to aj lepšie. Čo som ale nevidela je, že niekto objaví dieru v stene, vylietajú z nej muchy a on ju trochu postrieka a hotovo. Keby tam bol na dovolenke, ok, ale tvárime sa, že reštaurujeme dom a prvý problém vyriešime takto? Okay then. Postupne si divák všimne, kam asi to smeruje a uspokojilo ma aspoň to, že týpek bol natoľko chlap, že to skončil. ()

gggggg

Konečne som natrafil na moderný horor, ktorý má poriadne grády. Dej bol nečakaný, mal rýchle tempo a prakticky nemal slabé miesto. Ako však začal dochádzať čas, tak tvorcovia nám museli začať poskytovať vysvetlenia a myslím že ich začali dávať až príliš prchko a rýchlo. Dokonca si myslím že tomuto filmu by prospela dlhšia stopáž, ak by pokračoval v kvalite zo začiatku filmu. Avšak oceňujem že aj dnes je niekto schopný natočiť nepredvídateľný horor, ktorý je strašidelný, neukazuje zbytočne efekty, ktoré nie je aj tak schopný ukázať realisticky a nie je zbytočne krvavý. Mne osobne stačilo že dokázal vybičovať atmosféru, ktorá bola ako v najlepších filmoch svojho žánru. ()

ArdeliaLortz

Kuwa, to byla jízda, vykydlovačka, jakou jsem dlouho neviděla. Atmosféra jako prase. Celkem překvápko - ne úplně předvídatelný děj. Chtěla jsem dítěti koupit k narozeninám vysílačky, ale bude se muset obejít bez nich. ()