Epizody(6)

Dokumentární seriál o historii klasických videoher plný postřehů od průkopníků, kteří přivedli tyhle legendární herní postavy a jejich světy k životu. (Netflix)

RipperJosh

Chudák seriál, že tady má hned zpočátku dva tak naprosto dementní komentáře:)) Není to vůbec o rasismu, ani LGBT, pouze se tam během těch šesti dílů mezi mnoha vystupujícíma osobama vyskytnou i černoši (dva) a gayové (taky dva, přičemž jeden z nich je už započítán i mezi černochy:)) ), to je celý. Jinak je to skvělá podívaná pro všechny fanoušky her, a podle mě i pro lidi, co se o hry nezajímají, nebo jima přímo pohrdají. Krásně to ukazuje, jakej přesah můžou mít, jak pozitivně můžou někomu zasáhnout do života. Věřím, že vznikne i další série. ()

dan4815

Politika a prosazování ras do dokumentů nepatří, pokud to není dokument o politické scéně nebo válkách. Nepřipadá mi, že dokumentární série o hrách je o válkách nebo politice. Za mě obrovské zklamání, a to hned ze dvou důvodů. Prvně, série pojednává o hrách, jenž byly v móde v USA, a sledovat to je někdy docela opruz (možná jsem čekal, že dokument ukáže i 2000 - 2005). Ale pak je tu klasická Netflix LGBT/afro vsuvka, přes kterou jsem se nedokázal přenést. Je opravdu těžké natočit objektivní dokument, ve kterém nepadne slovo o tom, jak to měli černoši těžké, a jak na hovno se cítí LGBT? Nejenom, že to nepotřebuji slyšet, často s tímto přichází snaha zdůrazňovat témata, která nejsou vůbec zajímavá, ale jsou nějak spojená s černochy nebo s dalšími píčovinami. ()

Gulde

Tedy ty prozatím tři komentáře, co se tady vyskytují, to je snad zarámovat a dát do muzea kuriozit. Dva jsou tu nasraní z toho, že se v jednom (!) díle objevil jeden černoch a poté jeden gay, který vytvořil hru s LGBT tématikou, a třetí velmi moudře hodnotí po shlédnutí jednoho dílu celou sérii. Tady tedy inteligence prohrála 0:3. Princip tohoto dokumentu je ukázat lidem pozadí, které stálo za tvorbou různých kultovních, technologicky či společensky významných her (a konzolí) a ukázat, co jim předcházelo a jak ovlivnily herní průmysl. A tenhle seriál to ukazuje dost podařeně a řekl bych i docela dost poutavě a smysluplně. Ale vždycky se pár (jmenovitě tři) frustrátů najde, kteří si v tom najdou něco, na co budou držkovat. Na týhle dokusérii je škoda jen toho, že to skončilo tam, kde bych zrovna rád viděl další pokračování. ()

majec4

Super serial. Vdaka nemu som sa vratil do detstva. Najviac ocenujem ze sa stretavame s tvorcami hier, zvukov do hier, pripadne samotnymi hracmi. Dozvedel som sa plno zaujimavych informacii. ()

Toka

Já jsem si dokumentární sérii relativně užil. Je to natoečný samozřejmě tak, aby to zkonzumoval i člověk, co o hrách neví vůbec nic. Osobně bych uvítal větší důraz na technickou stránku vývoje popř. jít více do hloubky ohledně vzniku herních studií. Stejně tak mě mrzí, že série je zakončená na začátku devadesátek a nedostalo se například k Playstation. Z tohohle pohledu doufám, že bude i pokračování. Osmibitové intro jsem si užil, stejně tak jako neodmyslitelný synthwave soundtrack. Nebyl by to ovšem Netflix, kdyby se mi nesnažil vecpat woke trash v podobě několika totálně out of place pětiminutovek. Ty jsou naštěstí jenom tři napříč šesti díly a dají se velmi jednoduše přeskočit. To považuju za přijatelné, neopakuje se zde jiný dokumentární pořad od Netflixu jménem History 101. ()

inutihar

Když ony se počítačové hry hrály i v Evropě... Minimálně britská mikropočítačová scéna tam chybí až trestuhodně. ()

Forty-

Pekny dokumentik, kopa nostalgie :-) O niektorych veciach som vobec nemal páru, napr. vselijake Nintendo a SEGA eventy, niektore mi uplne vyrazili dych - napr. Nintendo Game Counselor - to co musel byt za job ... velke mena, hlavne Romero, Carmack, ci Miyamoto potesili. Skoda, ze to bol nesmely par dielny serialik, rad by som toho videl podstatne viac. Uvidime! ()

LordMysti

Perfektní dokument, který mě jako milovníka těchto začátků herní zábavy horzně moc potěšil. Vše hezky odvyprávěno, zmíněny největší pecky a celá historie. ()

wlk1

Místní skupinka latentních kuřbuřtů má problém s tím, že jim to někdo připomněl a jim z toho houplo. Ostatní, kteří nemají problém s boulí v gatích před svou rodinou, když se mluví o gay pride, jsou rádi když se dozví zajímavosti i z jiného pohledu. Divit se, že Netflix dělá dokumenty pro americké publikum, už ani nemá cenu komentovat. Jsem rád, že se objevili lidé zapadlí v historii jako pan Lawson a taky jiní lidé z oboru, kteří nebyli zrovna programátoři. ()

Diskomuz

Takových seriálů o historii videoher je pomálu a jsem rád za jakýkoliv takový (i když dávám jen tři bludišťáky). Pro člověka, který má už něco málo načtené (a nahráno), je to pouze jenom slupka. Nejde se moc do hloubky a je jen škoda, že se z tak významných hostů nevytáhlo víc... ()

Drozdo57 odpad!

Prvý diel: Piata minúta: Autor Space Invaders ukazuje ako načrtol "príšery" a preniesol ich na štvorčekový papier. Celý zošit assemblerového kódu a ani slova o tom. Desiata minúta: Člen trans komunity hovorí o svojej identifikácii a ako boli hry vždy únikom. Jedenásta minúta: neviem, vypol som to. Je mi úplne jasné kam to vedie a strčte si to do prdele a prestaňte ma stále poučovať a "vzdelávať". Človek sa teší na pekný dokument o starých hrách a zrazu mu televízia grcia dúhu. Na Youtube sú stovky až tisíce veľmi kvalitných herných dokumentov. A zadarmo. A bez agitky. ()

DexMASTER094

Klidně hodinovou stopáž na díl a větší hloubku. Ale i tak mě to celé bavilo. Je to hezká oddechovka. Doufám, že autoři vyslechnou komunitu, trochu změní přístup a udělají třeba ještě jednu sérii. ()

Dzusifruit

"Já ti nevím Karle", čo títo všetci majú proti minimalnému zobrazeniu marginalizovaných menšín v nejakých častiach. Vlastne viem, nikdy neboli ich súčasťou, takže tomu nerozumejú. A čomu nerozumejú, to im vadí. Ale nechcem rozprávať o tomto aspekte dokumentu, pretože jeho potenciál siaha oveľa ďalej. Jeho spracovanie, grafika, hudba a humor nerátajú len s milovníkmi videoher (pre ktorých je toto jednoznačne "must-see"), ale môžete ho pustiť komukoľvek, koho hry nikdy nezaujímali, aby zistili v čom je ich appeal a impakt na jednotlivcov a spoločnosť, ako ju kopírovala, ale zároveň prinášala "groundbreaking" momenty, ktoré ju dokázali meniť. A venuje sa hrám, o ktorých počuli snáď všetci. Ich vznik, história, dôležité osobnosti a ich príbehy, vojny spoločností, marketing, progres a focus na hráčov bol tiež vítaným prvkom. All-and-all, ja osobne som sa cítil totálne vo svojom živle. ()

Sherty

Asi nutnost pro každého hráče. Několik nostalgických chvilek, shrnutí a rozhovory s otci tohoto odvětví. 90% ()

seno616

Pokud by se jednalo o seriál jako takový, dal bych 4 hvězdičky... Možná 4,5. Je zábavně natočený, že bude zajímat i lidi, co nevyrůstali v době cool her. Nicméně je to produkce Netflixu. Což se na dokumentů hodně podepsalo. V každém díle se dozvíme, jak nějaký černoch nebyl uznany kuli barvě své pleti. Jak jiný gay programátor vytvořil tak úžasnou hru, že už ani neexistuje. Případně jak černý gay programátor prorazil v EA games.... Nejde o to, že bych měl něco proti černochům nebo gay komunitě... Ale tohle má být dokument o hrách. Ne o rasismus, ne o LGBT. Akorát bohužel dnešní posahana doba s posahanym netflixem v čele zařizuje, aby jste se cítil provinile jako bílí heterosexuální muž. Proto jsem musel nějaké hvězdičky ubrat. ()