Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je libo barda z Avonu vyráchaného v proudu vlahého velrybího trusu? Pak je produkce věhlasného studia Troma soustem právě pro vás. Po odvázané shakespearovské variaci Tromeo a Julie napřel stárnoucí prezident Tromy Lloyd Kaufman svou kreativní potenci směrem k mistrově pozdnímu dramatu „Bouře“. A výsledek společného tvůrčího kvasu obou gerontů jsou čisté Shakespearovské sravnosti (byť tento duševní výměšek i zván jinak, voněl by stejně). Pro Kaufmana platí, že svět je jeviště, jehož prkna jsou ovšem promazaná všemi myslitelnými tělními tekutinami. Jeho opus bývá kritiky označovaný za manifest věku pohoršení a svérázný žertéř si tu vskutku bere na paškál nejrůznější internetové iniciativy a agendy a daří se mu sebejistě kráčet na ostré hraně mezi jízlivou kritikou a prostým humpoláckým ignorantstvím. Kaufman zkrátka opět s tváří v škrabošce (a prstem v análu) obrací v posměch naši důstojnost. Blít či neblít, to je oč tu poběží. (Festival otrlého diváka)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

JFL 

všechny recenze uživatele

Z tromáckých "Sravností" divák odchází s vykroucenou hlavou nevěřícným úžasem nad tím, do čeho všeho z dnešních trigger issues si Kaufman a spol. dovolili dloubnout. Troma si vždy zakládala na absurditě a přemrštěnosti, ale navzdory halasné nevážnosti a hrubozrnnosti také na inkluzivitě, a to v době kdy ta ještě nebyla zprofanována a zparchantěna hlavními hollywoodskými studii v zájmu generování publicity a zisků. Není pak divu, že v současné době se Kaufman strefuje už úplně do všech a do všeho, protože z jeho dřívějších stoupenců a hrdinů se paradoxně stali jeho odpůrci. Novinka sice může na první dojem působit, že se tromáci pouze pokoušejí replikovat a mutantně spojit své dva nejpodařenější počiny, tedy muzikálovou non-PC satiru "Poultrygeist" s nápaditou adaptací bardovy klasiky "Tromeo a Julie". Jenže od vzniku těchto kultovek se zásadně proměnila doba, nálady a postoje ve vztahu k rebelantské produkční společnosti a jejímu stylu humoru. Nápad adaptovat zrovna nyní Shakespearovu "Bouři" (pojednávající o zrazeném vyděděnci, který osnuje zapšklou pomstu na svých bývalých blízkých) tak odhaluje sebereflexivní meta rovinu snímku. Ale Kaufmanovi nejde o to, aby mu lidé padali ke kolenům a oslavovali ho. Jeho cílem je vydobýt si znovu pozici provokativního klauna na okraji, jehož humor stejnou měrou trhá bránice, pobuřuje i vyvolává sympatie. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Troma overload. Režisér Lloyd Kaufman se s pomocí díla avonského barda obšírně i obšourně vyjádřil k všemožným moderním trendům a umím si představit, že z této dadaistické a zcela doslovné „shitstorm“ budou i otrkaní fanoušci tohoto svérázného tvůrce řádně přehlceni. Je to každopádně roztomilá podívaná pro ty, kteří dobře ví, co od legendárního nezávislého studia Troma očekávat. [Podzimní sklizeň FOD 2021] ()

Reklama

Galerie (23)

Související novinky

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

23.03.2023

Organizátorem unikátního festivalu pro dospělé, tedy výhradně pro diváky od 18 let, je Kino Balt, které začalo v Praze dělat rumové kino. Hlavní koncept je jednoduchý – každý divák v ceně vstupného… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Reklama

Reklama