poster

The She Beast

 • Itálie

  La Sorella di Satana

 • Itálie

  Il lago di Satana

 • USA

  The She Beast

 • USA

  Revenge of the Blood Beast

Horor

Velká Británie / Itálie, 1966, 74 min

Režie:

Michael Reeves

Scénář:

Michael Reeves

Hudba:

Paul Ferris

Producenti:

Paul Maslansky
(další profese)
 • dopitak
  *

  Nehorázná pytlovina, kterou jako protikomunistickou agitku snad ani nemohli myslet vážně. Zahozený srp, kterým shodou okolností dopadne přesně na pohozené kladivo, je špatný vtip. Masky jsou ze všeho asi nejlepší, ale herecké výkony, scénáristická motanice, která do sebe vplete i Československo (a máme tu útok proti takřka celé Malé dohodě) a drsňácká hudba ubíjí poslední naději. V UK vzniklo mnoho průměrných hororů, ale tomuhle se raději vyhněte.(24.3.2012)

 • darkrobyk
  ***

  „Neznáte Draculovy?“ Barbara Steeleová zavítá s novomanželem do rumunské Transylvánie opředené řadou pověr a mýtů. Nejen upíři, o jejichž vyhlazení se postaral slavný rod von Helsingů, ale také čarodějnice sužovaly tento kraj. A ve Vaubracu se v 18. století nedostatečně postarali o místní čarodějnici Vardellu, která všechny obyvatele proklela. Nejlepší je úvod s popravou Vardelly, napětí má scéna v kostele, kdy je hostinský Groper napaden čarodějnicí se srpem. Ten pak odhodí na kladivo ležící na zemi, a vznikne tak komunistický dělnický symbol. Čistotu žánru naruší honička dvou automobilů a motocyklu, která sem vpadla z nějaké němé grotesky, ale filmu spíše uškodila. Reinkarnace není tematicky nic nového (např. Maska démona s B. Steeleovou) a kletba rovněž. Netušil jsem, že se v Rumunsku jezdí vlevo (samozřejmě nejezdí). „Nemůžu uvěřit, že už jsme v Československu.“ „Já se tam vrátím!“(12.3.2019)

 • Mariin
  ***

  Komediální horor, chvílemi až fraška. Začíná v 18. století a pak se ocitáme na silnici někde mezi Sofií a Bukureští. Na Barbaru Steele jako Anglickou turistku se samozřejmě dá stále dívat, bohužel nejméně na jednu třetinu filmu zmizí. Film je zajímavý proto, že je zasazen do socialistického Rumunska a karikuje napětí mezi imperialistickým (párek Angličanů) a komunistickým sektorem (rumunští hoteliéři a policisté). Vystupuje tu i svérázný Van Helsing. V závěru si protagonisté příběhu oddechnou, že už jsou v Československu. S vědomím toho, že jde o neskutečnou blbinu, to zas tak špatné není. Za tři.(13.3.2016)

 • fisus
  ****

  Dávám 4 hvězdičky,a to hned z několika důvodů: Za prvé:dobrá hororová atmosféra,která se sice na konci trochu nešťastně zvrhne v komedii,ale i u té jsem se dobře bavil (ten maník na mopedu byl fakt dobrej :D ). Za druhé:Barbara Steele je prostě kočka,to mi nikdo nevymluví.Škoda,že ve filmu není tolik vidět. Za třetí:Odhozený srp na kladivo někoho možná pobouřil,někomu to přijde trapný,ale já se bavil!!! A za čtvrté:Závěrečná zmínka o Československu prostě potěší!!!!! Suďte si mě,jak chcete,mě se to fakt líbilo!!!!(2.2.2013)

 • fragre
  ***

  Tak blbé až občas zábavné. Zvláště tím, jak si tvůrci představovali Rumunsko r. 1966. Tedy asi jako zapadlou část předválečné venkovské Itálie, což umocňují uniformy rumunských komunistických policistů, které vypadají jako italské z I. světové války, i občastný nápis "Ristorante". Nicméně i prostý venkovan nosí zde džíny s laclem jak někde v Texasu. Potěšila i drobná hříčka se symbolem srpu a kladiva. Barbaru Steel našinec zatím viděl jen v historických hábech, ale tady jí to sekne i jako klasické sixties girl.(2.7.2017)

 • - Protože byla Barbara Steele k dispozici jen jeden den, byla na scéně 18 hodin v kuse. Po několik dalších let znovu s producentem nepromluvila. (hladass)

 • - Film byl natočen za 21 dní. (hladass)

 • - I když byl zděšen odporně komickou finální honičkou, rozhodl se ji režisér ve filmu ponechat, protože neměl na její znovu natočení peníze a film se svými 75 minutami už byl i tak dost krátký, aby se bez ní obešel. (hladass)