The She Beast

Michael Reeves

Michael Reeves

Paul Ferris

Paul Maslansky

Tak blbé až občas zábavné. Zvláště tím, jak si tvůrci představovali Rumunsko r. 1966. Tedy asi jako zapadlou část předválečné venkovské Itálie, což umocňují uniformy rumunských komunistických policistů, které vypadají jako italské z I. světové války, i občastný nápis "Ristorante". Nicméně i prostý venkovan nosí zde džíny s laclem jak někde v Texasu. Potěšila i drobná hříčka se symbolem srpu a kladiva. Barbaru Steel našinec zatím viděl jen v historických hábech, ale tady jí to sekne i jako klasické sixties girl.(2.7.2017)

„Neznáte Draculovy?“ Barbara Steeleová zavítá s novomanželem do rumunské Transylvánie opředené řadou pověr a mýtů. Nejen upíři, o jejichž vyhlazení se postaral slavný rod von Helsingů, ale také čarodějnice sužovaly tento kraj. A ve Vaubracu se v 18. století nedostatečně postarali o místní čarodějnici Vardellu, která všechny obyvatele proklela. Nejlepší je úvod s popravou Vardelly, napětí má scéna v kostele, kdy je hostinský Groper napaden čarodějnicí se srpem. Ten pak odhodí na kladivo ležící na zemi, a vznikne tak komunistický dělnický symbol. Čistotu žánru naruší honička dvou automobilů a motocyklu, která sem vpadla z nějaké němé grotesky, ale filmu spíše uškodila. Reinkarnace není tematicky nic nového (např. Maska démona s B. Steeleovou) a kletba rovněž. Netušil jsem, že se v Rumunsku jezdí vlevo (samozřejmě nejezdí). „Nemůžu uvěřit, že už jsme v Československu.“ „Já se tam vrátím!“(12.3.2019)

• hladass

Za mě osobně je The She Beast zklamáním... Poslední dobou jsem si tak nějak zvykl, že Barbara Steele v hororu je zárukou kvality... Což byla chyba.... Rozumějte, film nezačíná špatně, poprava čarodějnice v 18. století má hodně slušnou atmosféru a je dostatečně brutální... Jenže potom se děj přesune do současnosti (60. léta), kde se film začne tvrdě opírat (vysmívat se) do komunistů (přičemž, automobilová honička ve stylu starých grotesek, je naprostým vrcholem) a veškerá hororová atmosféra jde totálně do hajzlu... To už pak divák neví, jestli se má smát, nebo plakat nad zcela promrhaným potenciálem filmu... Přece jenom od Barbary Steele a režiséra Witchfinder General, jsem čekal mnohem víc...(6.1.2012)

Snimok plny zaujimavych zloziek. Ako horor funguje azda len v uvodnej scene, kde sme svedkami popravenia bosorky a to ozaj drsnym sposobom. Zvysok filnu sa uz nesie v omnoho vlaznejsej atmosfere. Zaujimavostou je vsak fakt, ze film bol natocenych pocas studenej vojny a niektore sceny su tvrdym vysmechom komunizmu. Vrcholom toho je groteskna automobilova bahanacka, kde parta "sudruhov" stiha hlavnych hrdinov. Predstavte si Chaplinove filmy a hned viete o com hovorim. Druha vec je, ze to zabija celu horovu atmosferu. Myslim si vsak ze film za tych 74 minut stoji. A to som ete nenapisal, ze dej sa odohrava v Transylvanii a jeden z hlavnych hrdinov je potomok rodiny Van Helsing :) (6/10)(22.7.2007)

Dávám 4 hvězdičky,a to hned z několika důvodů: Za prvé:dobrá hororová atmosféra,která se sice na konci trochu nešťastně zvrhne v komedii,ale i u té jsem se dobře bavil (ten maník na mopedu byl fakt dobrej :D ). Za druhé:Barbara Steele je prostě kočka,to mi nikdo nevymluví.Škoda,že ve filmu není tolik vidět. Za třetí:Odhozený srp na kladivo někoho možná pobouřil,někomu to přijde trapný,ale já se bavil!!! A za čtvrté:Závěrečná zmínka o Československu prostě potěší!!!!! Suďte si mě,jak chcete,mě se to fakt líbilo!!!!(2.2.2013)

• - I když byl zděšen odporně komickou finální honičkou, rozhodl se ji režisér ve filmu ponechat, protože neměl na její znovu natočení peníze a film se svými 75 minutami už byl i tak dost krátký, aby se bez ní obešel. (hladass)

• - Film byl natočen za 21 dní. (hladass)

• - Protože byla Barbara Steele k dispozici jen jeden den, byla na scéně 18 hodin v kuse. Po několik dalších let znovu s producentem nepromluvila. (hladass)