Medový doutník

Trailer
Francie / Alžírsko, 2020, 100 min (Alternativní 95 min)

Paříž, 1993. Sedmnáctiletá Selma žije v buržoazní berberské rodině. Jednoho dne se seznámí s okouzlujícím mladíkem Julienem, který ji velmi přitahuje. Dívka si poprvé uvědomí, jak přísná jsou pravidla její patriarchální rodiny, která významně zasahuje do jejího soukromí. Když islamismus ovládne její vlast a rodina se rozpadne, Selma objeví sílu vlastní touhy. Musí se vzepřít a bojovat. Inspirována odvěkou silou svého lidu se vydává vstříc budoucnosti svobodné ženy. (Cinemax)

Trailer

Tejkina

Jsem trošku zklamaná, z popisu jsem čekala něco jiného. Takový čistý průměr, dokoukala jsem v pohodě, ale znovu už vidět nemusím. Film není špatný, ale v té hromadě filmů na podobné/stejné téma se ztratí. ()

JohnCZ

Rodina založená na islámských, byť ještě velmi umírněných, tradicích - otec patriarcha, matka přizvukující uťápnutá štěkna. A mladá slečna, vyrůstající v otevřené svobodomyslné společnosti, která už jaksi vyznává poněkud jiné hodnoty. Hodnoty, které si bude muset vydobýt, i kdyby to znamenalo postavit se vlastní rodině... V rámci tématiky a svého subžánru nic vyloženě překvapivého. Snad jen abychom nezapomněli, že se jedná o francouzský film, nechybí kýčovité mírně oplzl... eeh, I mean, smyslně ženské úvodní titulky, které na diváka v ladném rytmu tepající vagíny vyloženě křičí slovo F.E.M.I.N.I.S.M.U.S., a které mě s přehledem hned v úvodu málem odradily od sledování. Nakonec se ale z filmu vyklubala poměrně inteligentní, specificky evropsky intimní, ale přesto vkusná zpověď o nelehké pozici dívek a žen v tradiční muslimské patriarchální společnosti. Se sympatickou hrdinkou, citlivou režií a v neokoukaném prostředí. ()

kolemjdouc

Anotace trochu zavádí.Selma ve filmu je dívka která teprve hledá své místo v životě.Až setkání s baičkou jí ukáže před čím vlastně rodiče utíkali a jaký lepší život pro ni chtěli.Podle mě nakonec sama zjistila, že vymetání večírků a cizích postelí ji nic nepřinese a přehodnotí lidi kolem sebe. ()

rivah

Vášnivá dívka, zkouší vztah i masturbaci, zkouší osvobodit se, Zatím neví, co by měla chtít, jen se bouří,(70%) ()