Uzaki-čan wa asobitai!

• Japonsko 宇崎ちゃんは遊びたい! (více)

Série(2) / Epizody(25)

• Season 1 (2020) - 12 epizod

• ω (2022) - 13 epizod

Recenze uživatele Jeoffrey k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2020) (S01)

Často jsem slýchal, že je Uzaki velmi kontroverzní anime. Lidem se dokonce snad i nelíbilo, že je Uzaki někde v reklamě na Červený kříž. Co je ale kontroverzního na anime, které je vlastně přesně tím, co slibuje v názvu, tedy že Uzaki si chce vyjít? Třeba přehnaná sexualizace hlavní hrdinky? Takže mi chcete říct, že drobné dívky s velkým poprsím neexistují, nebo že je na nich něco špatně? Jistě, je to ecchi a spoustu pozornosti u pánského publika tu zabírá "příběh" (plot), díky kterému se dotyční rychle naučili nové slovní spojení Sugoi Dekai (So Big nebo Super Huge), ale je to především příběh o dvou odlišných povahách a o jejich zábavné interakci. Jsou to totiž právě hlavní postavy, které vše táhnou, zbytek postav je tam spíš v roli diváku, kteří si to co se děje až přehnaně užívají. K tomu ecchi, ano sem tam se najde, někdy je až přehnaně cpané na sílu, ale pozor, našly se dva momenty (VR a Melouny na pláži), kdy jsem se zasmál u boobie grabu, což se mi naposledy stalo asi před pěti lety! Vše je hlavně o tom, jak se vám bude líbit samotná Uzaki, která je energická, zábavná a ztřeštěná, což mám rád, ale zároveň je hodně neodbytná a já se dokážu vcítit do pozice Sakuraie a chápu, že ne vždy je mu to příjemné. Také jsem jednou zažil, že mě jedna dívka chtěla pořád někam brát, psala mi SMS klidně třicetkrát za den, i když já jí odpovídal ani ne na třetinu a rozhodně to nebylo ani z poloviny tak zábavné, jak mi zdejší seriál tvrdí, což ale bylo způsobené hlavně tím, že Jeoffrey neměl zájem... Také je to hodně postavené na klasickém japonském nedorozumění. Hodně vtipů je o tom, že někdo něco špatně chápe, něco si špatně vykládá a po pravdě ne vždy je to vtipné. Další výtka je k animaci, postavy jsou za mě OK, ale to používání 3D modelů na pozadí (třeba auta) jsem nikdy moc nemusel, i když ano chápu, že je to levnější a na to hlavní, tedy na postavy a jejich interakci to nemá vliv. Takže jak jsem si to užil? Líbilo se mi to důležité - vztah mezi oběma hrdiny, který měl chemii (sám jsem jednu episodu sledoval s miskou rýže), ale ke zbytku bych našel nějaké ty výhrady. Druhá série je již potvrzená a pokud na ní budu mít čas, tak se podívám. Ta první u mě končí na nějakých 6,3/10 ()

ω (2022) (S02)

Druhá sezóna Uzaki pro mě byla určitě lepší než ta první, a to hned z několika důvodů. Zaprvé mi přišla zábavnější, kromě další obrovské přehlídky všemožných klišé nedorozumění a způsobů, jak se s nimi hlavní postavy popasují, zde přibyla i různá drobná tajemství, která divák věděl, ale jejich odhalení na postavy teprve čekalo. Takže jsem s napětím a až s potměšilým očekáváním čekal „až to celé praskne“ a proto jsem si užívali sledování jednotlivých epizod ještě o chloupek víc (s větším zájmem), než když vše bylo jen o zábavné interakci hlavní dvojice. Zadruhé seriálu pomohlo, že přidal nové postavy, konkrétně další rodinné příslušníky obou hlavních hrdinů, kteří tomu všemu dodaly novou šťávu a zároveň i určitou hloubku, protože dostali i poměrně slušný prostor na obrazovce. Z části to jsou sice hodně klasické modely, kterých v podobných komediích určitě pár potkáte, ale tady se s nimi pracuje velmi dobře, a tedy na mě třeba oba tátové hlavních hrdinů udělali velmi dobrý dojem. Zatřetí se tu i lépe pracuje s tím ecchi, není tady přidávané tak na sílu jako v sezóně první a většinou je i povedenou součástí gagů. Začtvrté se začal vztah hlavní dvojice opravdu slušně posouvat, pomalu přichází důležitá uvědomění a s nimi spojené další vtipné, ale i zajímavé momenty, které si někdo, kdo hlavní duo rád sleduje a vlastně jim i fandí, opět mnohem víc užívá. Zábavných 7,4/10. ()